Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Telltale Games Game of Thrones...

Telltale Games Game of Thrones vs. TV Series Game of Thrones?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok hogy pár alap dolgot eltudnátok nekem mondani a Game of Thrones sorozatról ami köthető a játék szériához? Most vittem ki a 4.epizódot de a sorozatot nem szoktam nézni és NAGYJÁBÓL értem a történetet, mégis egy picit homályos.Vannak benne olyan személyek akik a sorozatban is szerepelnek? A válaszokat előre is köszönöm :) UI: Minden Telltale Games játékot leszoktam tölteni, még ha nem is nézem a sorozat változatát.

#Trónok harca #Game of Thrones #Telltale Games #Telltale Games Series #Trónok Harca telltale #GoT Telltale
2015. jún. 9. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Én mondjuk a TV sorozathoz nem kötném a trónok harcát, rengeteg fontos dolgot hagytak ki belőle, sok minden másképp volt, nem úgy volt a környezet, történés (persze végeredményben ugyan az, de eléggé lehangoló volt nekem, miután elolvastam a könyveket).


A játék maga nem rossz, persze az nem a TV szériára épül (hál istennek), hanem az eredeti könyv verzióra.

Mind a tv mind a játék adaptációban megtalálhatóak a legfontosabb karakterek, mint a Stark család, az Éjjeli Őrség, Királyvár és lakói, Lannisterek, stb.


Igazából mindegy, hogy a sorozatot nézed, vagy a játékot, úgyis csak egy töredékét kapod vissza az élménynek a könyv elolvasása után.


Kötni kb mindent lehet mindenfelé, hisz mind a kettő a könyvre épült, ezt azért kicsit pontosítani kéne, mire vagy kíváncsi.

2015. jún. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! :) Pár kérdésem lenne, ha van időd, kérlek megtudnád válaszolni?

1: Az Episode 3-ban (az angol tudásom nem a legjobb, ezt a részét nem értettem meg) mi az a levél amit Mira elakar égetni a végén? Tudom hogy Tyrion irta a Forrestereknek de azt nem birtam követni hogy mi is van benne.

2: 'The North Grove'(magyarul az Északi Liget) amit Gared is keres, benne van a sorozatban?

2015. jún. 9. 20:25
 3/9 anonim ***** válasza:

King's Landing és a Night's Watch fontos helyszínek a történetben. Ironrath (a Forresterek erődje) a játék kedvéért lett létrehozva, épp úgy, mint a karakterek túlnyomó része.

Akik benne vannak az eredeti történetben, azok Cersei és Tyrion Lannister, Cersei fia Joffrey, Margaery Tyrell, Jon Snow, Ramsay Snow/Bolton és az 1-2-szer említett Roose Bolton. Sztem mindösze lettek belerakva a játékba meglévő karakterek közül.

Nagyon röviden nem lehet rendesen elmondani a történetet, azért sem, mert ha úgy döntenél h elkezded nézni a sorozatot és/vagy olvasni a könyvet, akkor spoiler lenne. De ennek ellenére: Cersei férje, Robert Baratheon volt a király és Ned Stark (a legnagyobb Lord Északon) a király segítője. Robert meghalt, a gyerekei nem az ő gyerekei, hanem Cersei és a testvére vérfertőzéséből születtek, erre Ned Stark rájött, Cersei a Falra akarta küldeni, de Joffrey kivégeztette,így háború lett. Ned legidősebb fiát, Robbot kikiáltották Észak királyának, és korábban alkut kötött Walder Freyjel,h majd feleségül veszi az egyik lányát,de végül megszegte a szavát,mert mást vett el. Roose Bolton egy kb. öngyilkos akcióra küldte a háborúban,de persze túlélte és elkezdett szervezkedni Robb ellen, nem azért, mert ő kapta ezt a feladatot, hanem mert hirtelen kilátástalan lett a helyzetük és a sereg hazaindult Északra. Ekkor kezdődik a játék története. Átkellett kelniük Walder Frey erődjein, Robb felajánlotta neki,h a lányát nem ő, hanem a nagybátyja Edmure Tully veszi feleségül, Walder belement, de közben belement Roose tervébe,h meszárolják le Robbot és a követőit. Csak a nagyobb Lordok voltak bent az esküvőn, mert a kisebbek, mint a megalkotott Forresterek kint ünnepeltek az udvaron. Majd Roose Boltoné lett Észak,a fattyú fiát, Ramsayt törvényesíttette a Lannistereken keresztül, és mint a játékból rájöhettél,Ramsay szeret kegyetlenkedni. Az Őrség pedig, mielőtt Gared Tuttle odaért a játékban, kiment a Falon túlra,h felderítse a vadakat, de a wightokba (kb. élőholtak) botlottak,amik lekaszabolták őket és visszakellett fordulniuk. Visszafelé megálltak egy vadnál, aki néha feldelet és kaját adott nekik. Sok kajája volt,de sajnálta tőlük, ezért néhányan (persze már előre megbeszélték)fellázadtak, megölték a vadat és a Lord Commandert, Jeor Mormontot. A játék asszem 3. részében Jon ezért keresett embereket,akik elkísérik őt megölni a dezertőröket.

2015. jún. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nincs olyan,h North Grove, a játék miatt hozták létre,szal nem tudni mi az. A levélben gondolom vmi olyasmi lehetett,h jó áron megveszi a korona a Forresterek ironwoodját.
2015. jún. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*Robb küldte Rooset egy kilátástalan ütközetbe
2015. jún. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja meg Daenerys Targaryen is benne van az eredeti történetben a sárkányaival.
2015. jún. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha tetszik a játék, akkor sorozat is fog. Nem kell elolvasnod a könyvsorozatot, ha nem akarod. A sorozatnak is meg van a saját hangulata és annyiban azért nem tér el a könyvektől. Természetesen abban több minden van, pontosabb is. De, a játék ilyen mellékszál és elég izgalmas maga a főszál is :D
2015. jún. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"és annyiban azért nem tér el a könyvektől"

Rettenetes mértékben eltér a könyvektől. Főleg ez az évad, kb. Aryán kívül mindenki más történetet kapott, mint a könyvben...

2015. jún. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
az első 3 évad nem, sőt a negyedikben is észrevehető volt a könyvek jelenléte. Valóban innentől kezdve jobban szét szakad a könyv és a sorozat (ami talán jobb is). Ha, nem szeretsz olvasni, vagy nincs időd, a sorozatot mindképpen ajánlom.
2015. jún. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!