Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Konzol vagy pc? Melyik éri...

Konzol vagy pc? Melyik éri meg jobban szerintetek? (anyagilag)

Figyelt kérdés

A számítógépemet csak internetezésre használom meg pár játékkal játszok rajta és ennyi.

Sajnos van amikor egy játékra éveket kel várni mire kijön pc-re, a konzolosok meg javában játszanak már vele.

Nekem nagyon fura volt a karral játszani, a billentyűzet+egér kombináció sokkal jobban bejön, de számítógépet 2 évente kelene újítani ha minden új játékkal akarok játszani, a konzolt meg megveszed és minden játék megy rajta amit kiadnak rá.

Viszont a konzolt flashelni kell ha nem akarsz játékért fizetni, ha meg eredetivel játszol akkor tudsz multizni de több ezret adsz ki egy játékra.

Én pc-re még egy játékot se vettem meg pedig legalább 10 éve van számítógépem.


2015. febr. 1. 17:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Vagyis h melyik lenne olcsóbb ?

Hát veszel egy átlag 140 E-s gépet az mostantól 4 max 5 évig huzzná de utolsóba már csak lowon menne minden.

Viszont mindet le tudsz venni a nettöl mivel ahogy látom fizetni nem akarsz. (Nem tartlak tolvajnak v ilyesmi nyugi nekem se minden eredeti )


Vagyis a PC drága de vissza hozza az árát mert 12 13 játék eredeteibe ujonan lenne annyi azért ennél többel nyomnád 5 év alat gondolom ?


A konzollal csak akkor érdemes foglalkozni ha az ex cimek érdekelnek ha nem akkor felesleges 7 gent meg pláne 2016-van támogatva.

Max 2 évre konzolt venni kivéve ha nem érdekelnek a már megjelent címek nem éri meg.


Ha persze 8 genest veszel az más az támogatva lesz olyan 2022-ig. És minden kijön rá ami új, de nem törhető. Fizetned így is úgy is kell kérdés melyikre mennyit.


Összegezve egy PS3 70-80 E v 360 az 50-60. De csak 16-ig huzza. De törhetők.

Egy XO v PS4 130 de 22-ig röhögve leszel velük. De nem törhetők.

A PC vel viszont csak max 2020-ig de van rá "ingyen játék" Az kb 140 160-ba fájna.


Na kb ennyi fizetni mindért kell.

Sajna ez egy pénzes hobbi.

2015. febr. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szerintem PC.


Egy erős mai konfiggal (300-350) akár 5 évig is tudsz játszani játékokkal. A későbbiek nem biztos, hogy ultrán fognak menni, de mediumon biztos elrobognak.


PC-n éveket kell várni 1-1 konzolos játékra, ez igaz. Viszont fordítva sokkal másabb a helyzet, konzolra az esetek 80%-ában ki se jönnek olyan játékok, amiket pc-re terveztek, főleg igaz ez a stratégiai játékokra, ahova a kontroller irányítási képessége édes kevés (pontos kijelölés, 30-40 gyors gomb, meg a többi). Ilyenek: Starcraft 2, Red Alert sorozat, Endles Space és még lehetne sorolni. Ezek mind stratégiaik, de sok másik játék típusnál is találsz olyat, amiről konzolosok még csak nem is hallottak.


Emellett hamar kiderül, hogy a gép nem csak pár játékra kéne, jó lenne fényképeket nézegetni, szerkeszteni, videót vágni, videózni, netről letölteni, meg a többi. A PC ezáltal multifunkciós, nem korlátozódik csak a játékra, így több célt elégít ki.


Konzolt meglátásom szerint egyetlen okból érdemes venni: ha van olyan, csak az adott konzolra exkluzív játék, ami nem érhető el máshol (pl playstation Last of Us).


A másik a konzolnál a falsheltetés. Senki nem fog neked 100%-os garanciát vállalni arra, hogy nem b**szák el, és hibás lesz a működése.


A multi: hogy konzolon multizhass, kell előfizetés (már PS 4-nél is), ami havi pár ezer, erre rájön az EREDETI játék, ami 15 körül csüng a levegőben. PC-nél vársz egy leárazást Origin-en vagy steam-en és akár 80%-kal olcsóbban, 1-2 ezresért megveszed eredetiben azt a játékot, amiért mások konzolnál 15 ezreket dobálnak ki.


Lehet hogy sok elsőre egy erős gép összerakása (mert tényleg az), de játék terén, főleg ha szeretsz multizni, lemossa a konzolt a pályáról. Steam-en karácsonyi leárazáskor én 15 ezerért vettem 10 játékot, és ebben komoly, konzolra 60 eurós játék is volt 2 darab.


De ha nem is veszel játékot eredetiben, mert nem akarsz érte pénzt kiadni (van olyan játék, amit én is leszedtem és úgy voltam vele, ezért a rakás fosért nem vagyok hajlandó pénzt kiadni, nem érdemlik meg, hogy megvegyem és ezzel támogassam őket), akkor torrent és nagyon hamar találsz játékot mindkettőre.

2015. febr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jelenleg a PS3 éri meg a legjobban, 50 ezer a gép, kontrollerrel, HDMI-vel, és 10-ből 9 játékot nyugodtan megvehetsz rá használtan, mert a legtöbbhöz nem kell netkód. Nagyon jó exkluzívok vannak rá, amik használtan manapság 2-3 ezret érnek. Ilyen pl. a Heavy Rain, God of War sorozat, Uncharted sorozat, Killzoneok, Last of Us, InFamous, Metal Gearek, Little Big Planet, Beyond Two Souls stb.


A gép plusz ezek a játékok simán kijönnek 120 ezerből. Szerintem ez a csomag sokkal nagyobb élményt nyújt, mintha vennél 140 ezerért egy PS4 alapgépet, vagy 120 ezerből egy olyan gépet, amin már most sem indulnak el az új játékok, amik alá lassan már olyan vas kell, ami egy használt kocsi ára.

2015. febr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
De minek akar mindenki a legújabb AAA játékokkal játszani? Nem vagy menő az oviban, ha csak a 2-3 éves játékok voltak meg, vagy csak indie dolgok futnak? Még Win7 alatt is életre kelthetőek legalább az elmúlt 10-15 év alkotásai és hát volt pár amivel azért bőven megérte játszani.
2015. febr. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

"De minek akar mindenki a legújabb AAA játékokkal játszani? "


Azért amiért te nem sem abakusszal számolsz libatollal írsz, lóval jársz... Holott lehetne. Minden ami új az a jelenlegi genre jön. De el lehetsz egy 30 éves géppel is senki se tiltsa, csak a többség szeret az újdonságokkal játszani amire erős gép kell.

2015. febr. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy a konzol mindent visz amit kiadnak rá... 30 FPS-el medium grafikán. Ha most összeraksz egy erős gaming PC-t, mondjuk, 200.000-ért (és ebben benne van egy jó billentyűzet, monitor és ház), az még legalább 2 évig viszi a játékokat, még ha nem is ultrán.


"Sajnos van amikor egy játékra éveket kel várni mire kijön pc-re"


Igen, és vannak játékok, amik csak egy adott konzolra jönnek (PC-s siker után), vagy eleve PC exkluzív és nem is lesz konzolra soha. Ilyen az összes RTS játék például. Az FPSek meg számomra konzolon játszhatatlanok a kontrollerrel. Egy konzolos játék pedig szinte mindig drágább mondjuk egy Steames játéknál (amiken azért szokott bőven árengedmény lenni saleken), főleg, hogyha third party oldalakról veszed (pl. G2A).


Szerintem egyértelműen PC, legfeljebb akkor gondolkozz konzolban, ha exkluzívan csak és kizárólag multiplayerezni akarsz a legújabb játékokkal, ebben az esetben talán olcsóbban megvagy konzolból.

2015. febr. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, most olvastam el a 2-es választ. Ja, hogy havidíjas a konzol multi? Akkor visszavonom az egyetlen érvem is a konzol mellett. PC-n egyszer megveszed, pláne ha akciós és örökre a tied, bármelyik gépről, mentések tárolódnak stb. A Steam összességében kényelmesebb, nem karcolódik a lemez, nem veszik el, nem kell neki hely a polcon stb.
2015. febr. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

"Azért amiért te nem sem abakusszal számolsz libatollal írsz, lóval jársz... Holott lehetne."


A szórakozás minősége nem fejlődik a technológiával, teljesen más szempontoktól függ. A régi könyvek, régi filmek s régi játékok is lehetnek ugyanolyan jók - vagy néha még jobbak is, mint a mai koré. S nem őskövületekről van most szó, hanem mondjuk a 2000 után megjelent játékokról - bár tény és való, hogy az elmúlt években egy csomó ez előtti kalandjátéknak és stratégiának is elkészítették a HD-re újrafeldolgozott verzióját (Monkey Island, Grim Fandango, Age of Empires). Aki ezeket nem élvezi, azt a Battlefield 18-ban meg Assasin's Creed 27-ben sem a játékélmény ragadja el. De ha beírsz Googlebe olyat, hogy mondjuk "best 100 PC games of all time" vagy "best PC games of 2000s", biztos kihoz legalább 20-30 játékot, amiket ma fillérekért meg lehet venni, kb. egy hajsütővason elfutnak és még a te egyéni ízlésednek is megfelelnek. Aztán ott a másik manapság divatos dolog, az indie játékfejlesztés - Kaliforniában már kb. a takarítónő is saját játékot fejleszt, amiknek többsége ugyan szintén trágya, de néha akadnak olyan dolgok, amik vagy rétegigényt elégítenek ki (akár a tiédet), vagy tényleg igazán ütősre sikerednek. Mivel ezek a kisemberek nem tudják megvásárolni maguknak a konzol licenszét, szinte mind megjelenik PC-re.

Nem a konzol ellen vagyok a vitában, sőt - épp ellenkezőleg. Ha tényleg csak a szórakozás a cél, akkor abból sem kell megvenni a legújabbat - ne azért vegyél játékgépet (akár PC-t, akár konzolt), hogy aztán olyan játékokat vegyél meg rá, amiről azt sem tudod, hogy érdekelnek-e, hanem pont fordítva: ha van egy (vagy több) játék, amiről tudod, hogy éjjel-nappal azzal tolnád meg egy hét szabit vennél ki miatta, akkor érdemes elgondolkozni a vásárláson. Persze ezt is óvatosan kell kezelni, mert a kiadók hajlamosak agyonhypeolni mindent, mint ahogy az volt a múltban jópár játékkal, amiben hatalmasat csalódtak a vásárlók és esetleg felesleges vettek mellé konzolt vagy újítottak drágán PC-t.

2015. febr. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az utolsóval viszont egyetértek, mind a mai napig a kedvence FPS-eim a DOOM, Quake és Unreal sorozat. Örökzöldek.
2015. febr. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!