Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Szerintetek nem sablonosak az...

Szerintetek nem sablonosak az RPG/MMORPG játékok?

Figyelt kérdés

Kedves Játékosok!


Ti nem érzitek úgy, hogy pl a karakter alkotás és fejlődés terén sablonok közé vagyunk szorítva?


Én is játszottam jópár évig a Wow-val, kipróbáltam a Silkroad-ot, és a Guild Wars-ot is.


Arra gondoltam mi lenne ha nem kasztok lennének, hanem csak skillek lennének és a skillekhez tartoznának spellek, így előfordulhat hogy egy közelharcos ember érthet a mágiához is egy kicsit, vagy egy vadász is megtudja védeni magát közelharcban.

Én személy szerint átalakítanám a levelinget, a reputation rendszert is.


Ti mit gondoltok?



2015. jan. 20. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
nem tudom próbáltad e a fable-t, de az pont ilyen. egy kár, hogy single. runescape is kb ilyen, az még online is, bár nem a megszokott stílusa van.
2015. jan. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha jól rémlik, akkor például a Path of Exile is ilyen.


Egyébként számos effajta játék jött létre az utóbbi években (főleg garázsprojektként), azonban sorra megbuktak a havi fizetős modelljüknek és annak köszönhetően, hogy nem jutottak el elég széles közönséghez. Illetve van 1-2 ami még mindig létezik, általában azok is tartják magukat a havi fizetős modellhez, ami megakadályozza, hogy elterjedjenek.

2015. jan. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kingdoms of Amalur is ilyen! Sőt, a játék mindent értékel. Ha harcost csinálsz azt is, ha varázslót azt is, ha tolvajt azt is, de ha ezeket kevered, akkor is kapod a különleges cuccokat!
2015. jan. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ezeket a játékokat pont nem ismertem, úgy hogy jó hogy mondtátok.


Olyat tudtok-e mondani esetleg, ahol a játékosok is jutalmazhatják egymást?

Tehát pl küldetéseket hozhatnak létre egymásnak. Itt egyszerű sablonokra gondoljatok. Pl számtalanszor volt olyan, hogy kellett valami alapanyag egy profession-höz és nem volt kedvem, vagy időm gyűjtögetni és volt, hogy pénzem sem volt.

Az ilyen dolgokat ki lehetne adni küldetésként egy kisebb játékosnak. Vagy ez annyira nem jó ötlet?


Manapság úgy is egyfajta trend, hogy legyenek co-op módok. Mi lenne ha a játékosok csapatban jobban tudnának fejlődni, mint egyedül? Ha jól emlkszem a wow-ban pl ha party-ban ment a fejlődés akkor kevesebb pontot kaptál. Valami olyan feature-re gondolok, mai javítja a csapat morált és elősegíti a kánok kialakulását, hogy a csapat ne csak egy boss megöléséig tartson.


Aztán pl még van olyan ötletem, hogy ha mondjuk elég gyakran ölöd a a másik szövetség játékosait akkor egy idő után "WANTED!" lehetnél és aki téged megöl az extra pontot meg repetition-t kaphat.


Meg még egy csomó dolog amin változtatnék.

2015. jan. 20. 19:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát hajrá programozd le!:)


Ami a kisebb küldiket illeti: sok játékban van aukciós ház pont ezért, ha nincs anyagod, elmész és veszel ott másik játékostól.


ArcheAge-ben van ilyen ha gyilkolnak a területeden nyomozhatsz utána és ha elkapják bezárják vagy mifene.


Egyébként meg ott van a Dragon Age széria, ahol a döntéseid szépen kihatnak a történet folytatására, ebből kifolyólag rengeteg befejezés létezik.

2015. jan. 21. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem célom, hogy a kihívjam magam ellen pl a Blizzardot, meg a többi milliárdos céget, csupán vannak dolgok, amik szerintem már évek óta ilyenek és kéne egy kis változtatás.


Az RPG játékoknál pl már 20 éve is gyilkolásért és küldetésekért kaptál xp-t.


Nem kéne ezt megreformálni? Milyen más megközelítése lehet még a levelingnek?

2015. jan. 22. 19:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!