Ezek közül melyik a legjobb játék?
Dead Island,Crysis vagy FarCry ?
Szeretném,ha véleményt mondanátok róluk és hogy melyik a legjobb.
Azt is leirhatnátok,hogy melyik a legélvezetesebb,a legmegunhatatlanabb és szeretném,ha leirnátok,hogy miről is szólnak ezek a játékok.
Előre is megy a zöld :)
Ha mindegyiknek az első részéről beszélsz, akkor Crysis.
A Dead Island egyedül monoton, a FarCry 1 első része véleményem szerint csak a kora miatt jó (mert akkor újdonságnak, modernnek számított, de ezeken kívül nem nagy cucc - B kategóriás akciójáték).
Szerintem érdemes mindet megszerezni, mindnek mindegyik részét. Viszont ha csak egyet tudsz, akkor Crysis!
Dead island azért jó mert igen jó kis bejárható terepet kapunk és persze ahogy említették sok zombit apríthatunk.
DE EZ NEM ANNYIRA FANTASZTIKUS JÁTÉK.DE AZÉRT JÓ.:)
Persze ott a Crysis igen jó játék és ott is nagy terepet kapunk,nekem mindeggyik része tetszett de az 1 jobban bejött a többinél.Hát a far cry,az nekem az eggyik kedvenc játékom.FAR CRY 1:szerintem ez a legjobb mert ennek is jó története van jó grafikája is meg itt is lehet irtani a mutánsokat rendesen.
FAR CRY 2:hát ez elég ratyi lett szerintem mert eléggé eltért a far cry-tól mert nekem a dzsungel,hegyek,folyók jöttek be jobban vannak a far cry 2 be is ilyenek de ez a sivatagi,afrikai környezet nem jött be.:(
FAR CRY 3 ez se roszz itt is egy szigeten vagyunk meg ilyesmik nekem bejött:)
FAR CRY 4 ezzel nem játszottam de azt mondják hogy jó de van aki azt mondja nem valami jó szal azért megér egy próbát.
DE ÉN A FAR CRY 1-ET JAVASLOM SZERINTEM EZ A LEGJOBB.
Köszönöm szépen a válaszokat.
Esetleg letudnátok irni,hogy mik a küldetések vagyis mit kell csinálni ezekben a játékokban? :)
most hirtelen csak a FAR CRY 1-é ugrott be:Jack Carver, a hajóskapitány múltját maga mögött hagyva egy charter-hajó üzletet nyitott a Csendes óceánon. Felbérelte Valerie Konstantin-t és elvitte egy kis Mikronéziai szigetre. Miután megérkeznek a szigethez, Valerie egy jet-ski-n közelíti meg azt. Ekkor egy, a szigeten lévő zsoldos, aki észrevette az akciót, egy rakétával megpróbálja megsemmisíteni Jack hajóját és ezzel Jacket is. Jacknek sikerül megmenekülnie, de hajója felrobbant, ő pedig egyedül maradt a sziget közelében. Valerie-nek sem sikerült partra szállnia, elveszett az óceánban. Jack kiúszik a partra és elhatározza, hogy hazajut. Doyle segítségével, aki rádión tartja a kapcsolatot Jack-kel, keresi meg elveszett társát, Valerie-t. Hamarosan információkat szerez arról, hogy a sziget nem csak egy ártatlan hely a Csendes óceánon, és arra is rájön, miért akarták megölni.
A szigeten talál egy labort, ahol az embereken kísérleteztek és innen származnak a Trigens nevű mutánsok is. A játék során világossá válik, hogy a mutánsok, ahogy kezdetben hitte a játékos, nem csak őt támadják meg, hanem egyre nagyobb gondot jelentenek a szigeten lévő katonáknak is. A Trigensek megtámadják a katonákat is, így ők is mutálódnak. Később Jack megtalálja Valerie-t, akit egy helikopterrel raboltak el. Jack egy sarokban lapulva végignézi, de őt is észreveszik, ezért azonnal elmenekülnek. Jack éppen hogy fel tud ugrani a helikopterre, de ekkor az egyik zsoldos megpróbál Jack kezére lépni. Valerie lelöki a helikopterről a zsoldost és Jack-el együtt a tengerbe ugranak. Itt fedi fel Valerie valódia alakját, elmondja Jacknek, hogy CIA-ügynök, és már régóta tudott a szigetről. Újra külön válnak, és a sziget után újra nyomozni kezdenek. Jack inkább úgy dönt, nem nyomoz tovább és megkeresi társát. A Trigensek viszont megszöktek, és ellepték a szigetet.
Krieger, a sziget és a kutatóközpont igazgatója küldött egy újabb csapat zsoldost, hogy öljék meg Jacket és Velrie-t. Jack megöli a katonák parancsnokát, Crowe-t. Crowe halála előtt elárulja, hogy nem ő a kulcs ember, hanem Krieger és vele együtt e nukleáris fegyver. Jack és társa azt az információt kapják, hogy a Védelmi Minisztérium ellenőrizte a helyzetet, és azt az utasítást kapják, hogy lopják el a fegyvert. Elindulnak a nukleáris fegyverrel, de Valerie azt mondja, robbantsák fel a gyárat, mert ha ezt nem teszik, a mutánsok kiszabadulhatnak. Itt már Valerie fertőzött volt. Azt tanácsolja Jack-nek, hogy mielőtt felrobbantják a gyárat, vigyék el az ellenszert. Jack visszament az épületbe és megtalálta az ellenszert, annál, aki irányítja őket. Megfenyegette Jack, hogy ha nem adja oda az ellenszert, felrobbant mindent. Jack elveszi az asztalról a piros dobozt és felrobbantja az épületet. A robbanástól Jack elveszti az eszméletét. Mire ez megtörtént Krieger embereivel megérkezett a szigetre és elrabolta őket. Jack felébred egy helikopterben, társát pedig látja, amint elviszik. Krieger csak annyit mond:" Sok szerencsét a túléléshez!" A földön talál egy puskát, amivel harmadszorra kell megmentenie Valerie-t, és elmenekülni a szigetről. Amikor Jack elérte a zsoldosok bázisát, észrevesz a karján egy zöld foltot. Doyle erre azt mondja:"A mutánsok nem közvetlenül fertőztek meg, de a robbanás ereje magával vitte a levegőben a mérget. Ez történt Dr. Krieger-rel is. Ezért kifejlesztett egy szérumot, hogy megállítsa a fertőzés terjedését." Jack elindul, hogy megtalálja Kriegert, akitől megszerezheti az ellenszert. Jack megtalálja a haldokló professzort, és kéri tőle az ellenszert. Krieger azt válaszolja, hogy ő már beadta magának az injekciót, de nincs ideje készíteni egy másikat és, hogy Valerie 1 órán belül meg fog halni. Rájön, hogy honnan szerezheti meg az ellenszert. Jack azt válaszolja, az öregnek nem áll jól a színészkedés, és kár, hogy nincs üzleti érzéke, azt mondja:"Ahol van fegyver, ott van pénz is." Megfenyegeti Doyle-t, aki nem hajlandó odaadni az ellenszert, majd elindul egy Falcon 0,357-es fegyverrel Doyle-ért.
Miután megküzd egy csapat mutánssal, Doyle utoléri őt. Doyle utolsó szavai ezek voltak:"Te nem érted. Ők küldték nekem. Nem tudod megváltoztatni a jövőt." Jack csak annyit válaszol:"Hülye barom!" és megöli Doyle-t. Jack elemnekül és meggyógyítja Valerie-t. A vulkán, melyet Krieger indított el, felrobbantja a gyárat, és Jack-ék elmenekülnek egy hajón.
Köszönöm.
Amúgy a 3 játék közül melyik a legkönnyebb és melyiken van a legtöbb küldetés?
Ja és a crysis:Az USA és Észak-Korea között egyre jobban nő a feszültség, amely a Dél-Kínai-tengeren kristályosodik ki igazán. A problémát egy amerikai archeológusok által felfedezett rejtélyes objektum okozza, mely az egyik ottani szigeten található. Észak-Korea rögtön elfoglalja és lezárja a területet, az Egyesült Államok pedig egy elit egységet küld, hogy kihozzák a tudósokat, és megtudják, miért kell annyira a koreaiaknak a tárgy. A két nép közötti ütközet alatt az objektum működésbe lép, és minden jel arra mutat, hogy az idegen eredetű tárgy a Föld leigázásában játszik kulcsszerepet. A sziget emberi túlélői összefognak, így megkezdődik a háború a csonttá fagyott trópusi szigeten a földönkívüliekkel, mely háború kimenetelétől akár a Föld sorsa is függhet.
A két ellenséges ország továbbra is egymás ellen harcol, miközben az idegenek mindent és mindenkit megtámadnak. Gyorsan halványul a remény, miközben egy titkos egységet kell a buja trópusi őserdő szívébe vezetnünk, hogy aztán keresztülhaladva az idegen objektum belsejében (súlytalanságban), vad, fagyott tájakon küzdve eljussunk a végső, anyahajón vívott csatáig, ahol eldőlhet a Föld sorsa.
Crysis2:A történet 2023-ban játszódik, amikor is az idegenek kiirtották az emberiség nagy részét. Egyrészt csatákban legyőzték a földi katonaságokat, másrészt a bolygóra érkezésükkor elszabadult vírus (Manhattan-vírus) végzett az emberekkel. A megmaradtak nem találtak a vírusra ellenszert, mivel idegen eredetű. A CryNet Systems rendfenntartó csoportja, a C.E.L.L. a fertőzött városokat karantén alá zárta.
Az Egyesült Államok haditengerészetének első zászlóalját egy tengeralattjáróval küldik New Yorkba, hogy kihozzák onnan Nathan Gouldot. Ő egy tudós, aki korábban a CryNet Systems alkalmazotta volt és sokat tudhat az idegen invázióról. A tengeralattjárót kilövik és Alcatraz, a főhős a felszínre úszik bajtársaival együtt. Hirtelen egy idegen légijármű tüzet nyit a vízben rekedt emberekre és elsötétül a kép. Később Alcatraz a parton ébred és azt látja, hogy egy Nanoruhás ember megmenti az életét. Közli vele, hogy már várta őket, hogy segítsenek neki megtalálni Gouldot. Ismét elsötétül a kép. Alcatraz ébredésekor magán találja a Nanoruha 2.0-t és megtalálja egy férfi holttestét. Kiderül (egy emlékbevillanáskor), hogy a férfi Próféta, az előző részben megismert katona. Elmondja, hogy nincs más választása, rá kell adnia Alcatrazra a ruhát, hiszen őt is megfertőzte a Manhattan-vírus. Mivel a ruha és Próféta között egyfajta szimbiotikus kapcsolat alakult ki, a ruha csak akkor tud alkalmazkodni új viselőjéhez, ha az előző kapcsolatot megszakítják. Ennek egyetlen módja a harctéren a ruha előző viselőjének halála, ezért Próféta öngyilkos lesz.
Gould azt hiszi, hogy a ruhában Próféta van, így kapcsolatba lép Alcatrazzal és arra kéri, hogy menjen az első zászlóaljjal a laboratóriumába. Közben kiderül, hogy a C.E.L.L. keresi Prófétát, mert azt hiszik, hogy egy "időzített biológiai bomba" a Manhattan-vírusa miatt. Miközben Alcatraz Gould felé tart, látja, hogy C.E.L.L. helikopterek lelőnek egy idegen járművet. Gould arra kéri Alcatrazt, hogy szerezzen mintát a baleset színhelyéről. A roncsnál nem talál mintát, de egy idegen lény megtámadja. Alcatraz végez vele és a lény maradványaiból mintát visz Gouldnak. A tudós, találkozásuk után, beülteti egy "Nanoruha-kezelő székbe", hogy kinyerje a mintát a ruhából. Gould rájön, hogy a ruha nem Prófétát rejti és végezni akar Alcatrazzal, amikor hirtelen a ruha a monitorára vetíti Próféta utolsó emlékeit. Gould leteszi a fegyvert és elmondja Alcatraznak, hogy a ruha megtalálhatja az ellenszert a vírusra, úgyhogy küzdenie kell az idegenek ellen (amiket Ceph-nek hívnak).
Alcatrazról kiderül, hogy egy "Halott Ember Járva" (-idézet a játékból), hiszen amikor Próféta megmentette, olyan halálos sebet kapott (négy csigolyája el van törve és a szíve háromszorosa a normálisnak), hogy csak a ruha tartja életben. Közben megtámadja őket Dominic Lockhart és Tara Strickland és a C.E.L.L. emberei - foglyul ejtik a tudóst és a főhőst. Éppen helikopterrel szállítanák el a helyszínről Alcatrazt, amikor egy Ceph fúrótorony emelkedik ki a közeli épületből és Alcatraz a földre zuhan. Mikor magához tér, látja, hogy idegenek lepték el a helyszínt és a C.E.L.L. katonái meghalnak a torony Manhattan-vírusos, spóra alapú idegen biofegyvere miatt. Alcatraz nem kapja el a fertőzést és a Nanoruha tovább küzd a vírus legyőzése ellen. A ruha újraindul és egy Jacob Hargreave nevű férfi elmondja a főhősnek, hogy a Nanoruha egy lopott technológia - a Ceph-től lopták a nanosejteket annak érdekében, hogy megállítsák az idegeneket. Hargreave utasítására Alcatraz teszteli a ruhát, hogy le tudja-e győzni a vírust, de a ruha képtelen rá. Eközben a védelmi minisztérium visszavonja az incidens miatt a C.E.L.L. fennhatóságát és mint rendfenntartó szervet, a haditengerészetet küldik New Yorkba. Vezetőjük Barclay ezredes. A tengerészet felrobbantja a Manhattant védő gátrendszer egy részét, abban bízva, hogy így kimoshatja az idegeneket a terület egy részéről. Ez hatalmas árvizet okoz New York partközeli részein, mely Alcatraz-t is a elmossa, mielőtt Hargreave kimenekíthette volna onnan egy odaküldött helikopterrel.
Amikor felébred, korábbi bajtársai várják (köztük Chino) akik nem haltak meg a tengeralattjáró pusztulásakor. Ekkor a haditengerészet azt javasolja, hogy használják kiürítési központnak a Grand Central Stationt. Alcatraz közben Hargreave utasítására elmegy a Hargreave-Rasch irodaépületbe, ami a CryNet Systems anyavállalata. Ott található egy biológiai stabilizátor, ami segíthetné a Nanoruha elemző folyamatát és legyőzni a vírust. Közben Lockhart, a C.E.L.L. parancsnoka - aki azt hiszi, hogy Próféta van a ruhában - rátámad Alcatrazra. Alcatraz végez az osztaggal, de ekkor egy Ceph robot és az árvíz lerombolja az épületet és a biostabilizátor megsemmisül. Hargreave ekkor visszaküldi Alcatrazt a haditengerészethez, hogy segítse az evakuációt. A Grand Central Stationnél a főhős újra találkozik Goulddal, akire azonban gyanakszik a haditengerészet ezredese, Barclay. Barclay kifejti, hogy Gould egy ex-Crynet Systems alkalmazott és áruló is lehet. Közben a Ceph erői ostrom alá veszik az állomást. Alcatraz segít a védelemben, de az épület összeomlik. Az épület alatt kiépített bázisból azonban még épp időben, metrókon menekítik ki a túlélőket.
A másik evakuációs pont a Time Square. Alcatraznak most itt kell segítenie a kiürítést. Ez sikerül, de az utolsó pillanatban (amikor Alcatraz és a bajtársai elmenekülnének) egy Ceph fúrótorony tör elő. Ekkor a Nanoruha befejezi a vírus analizálását és megtalálja az ellenszert. Alcatraz gyorsan kiiktatja az ellenszerrel a tornyot, amikor abból előtörne a biológiai spóra-vírus. A Manhattan-vírus helyett azonban az ellenszer jut a levegőbe és a közben lévő Ceph egységek megsemmisülnek.
Alcatraz most a Roosevelt-sziget felé tart, a CryNet Systems és a C.E.L.L. központjába, Hargreave lakhelyére. Sikerül megölnie Lockhartot, azonban az utolsó pillanatban Hargreave felfedi, hogy végig ellenne volt és elfogatja Alcatrazt. Magának akarja a ruhát, és megpróbálja lefejteni azt Alcatraz testéről. Eközben Próféta emlékképei villannak Alcatraz agyába. A Nanoruha azonban "nem hagyja magát leválasztani", hiszen teljesen asszimilálódott viselőjével. Hargreave úgy dönt, hogy nem bajlódik a nehézkes megoldással, meg akarja öletni Alcatrazt. Utasítást ad, hogy lőjék fejbe. Az utolsó pillanatban Tara Strickland lelövi a C.E.L.L. katonáit és felfedi, hogy valójában beépített CIA-ügynök. Alcatraz végezni akar Hargreave-vel, de kiderül, hogy ő több, mint száz éve vegetatív állapotban van és csupán az agya által vezérelt számítógépes rendszerrel kommunikál. Odaadja Alcatraznak az utolsó emlékeket, amik még a Ceph inváziója előttről származnak és egy frissítést, ami segít legyőzni a vírust. Közben a Ceph betör be az épületbe és - hogy elpusztítsa őket - Hargreave beindít egy önmegsemmisítő folyamatot. Utolsó szavaival a C.E.L.L.-nek meghagyja, hogy álljanak Alcatraz mellé, mert egyedül ő segíthet legyőzni a vírust. Az épület felrobban és Hargreave meghal. Alcatraz alig tud megmenekülni a robbanás elől, ami elpusztítja a teljes Roosevelt-szigetet és a Queensboro hidat. Manhattan partján találkozik Goulddal, Tarával és Chinoval.
Barclay közli, hogy a védelmi minisztérium (elkövetve ugyan azt a hibát, mint 3 éve) nukleáris csapást rendelt el a manhattani városrészre. Alcatraznak van egy jobb terve, de Barclay figyelmezteti, hogy ha nem válik be, biztosan meghal az atombomba ledobásakor. Ekkor hatalmas Ceph fúrótorony tör a magasba, magával rántva a Central Park jelentős részét. A "levegőben úszó parkra" teszik ki Alcatrazt, hogy végrehajtsa tervét. Mivel a fúrótorony egész New Yorkot megfertőzné a vírussal, Alcatraz rájön, hogy ha a saját, Manhattan-vírus elleni szerét bejuttatja a toronyba, és azt "permetezi" szét a torony, a Ceph erő elpusztulnak. Behatol a toronyba és bejuttatja az ellenszert a magba. Alcatraz eszméletét veszti a folyamat bekövetkeztekor.
Mialatt eszméletlen, kiderül, hogy Próféta beleintegrálódott a ruhába és beszél hozzá. Próféta emlékei, érzelme és a személyisége is része a ruhának. Elmondja Alcatraznak, hogy a New York-i küldetés sikeres volt és ezt mindenhol, szerte a Földön, végre kell hajtani, hogy megfékezzék a Ceph erőit, ami mindenhol építkezik a világon - nem csak a városban és 3 évvel korábban, a Lingshan-szigeteken.
Crysis3:Aki a Crysis 2-ben öngyilkos lesz - Prophet, azaz Próféta -, asszimilálja Alcatraz-t, aki a második rész főszereplője. Ezek után 26 évvel a CELL nevű szervezet szinte már átvette az irányítást a Föld felett. Ezen CELL korrupt szervezet feladata a lakosság védelme lenne, de ők csak azért pusztítják a ceph-eket, hogy fel tudják használni a fegyvereiket/technológiáikat. A Prophet a CELL fogságába esik, és egy hajóval elszállítják a laboratóriumukba, hogy leszedjék róla a NanoSuit-ot. A Crysis egyik főszereplője azonban Pschyo megmenti. Pschyo NanoSuit-ját korábban már a CELL megszerezte, őt akkor egy CELL ellenes felkelés mentette meg. Nomád, az első rész egy másik szereplője, a CELL laboratóriumában az egyik pályán található, de már nem él. Róla már a második részben kiderült, hogy halott.
Dead Island:A történet a képzeletbeli Banoi szigetén játszódik, ahol egy ismeretlen eredetű fertőzés pillanatok alatt végigsöpör a turisták és az őslakosok között, vérszomjas fenevadakká változtatva őket. A maroknyi épeszűnek döntenie kell: elhagyják a szigetet, vagy megálljt parancsolnak a járvány terjedésének, na persze megannyi nehézséggel fűszerezve a választott utat.Ami a környezetet érinti, hatalmas területeket (tengerparttól a szállodákon és a dzsungelen át a turistaközpontokig) járhatunk majd be a szigeten, hol nappal, hol éjszaka. Az idő előrehaladtával sokkal borongósabb, szürke, esős klímába fordulunk át, fokozandó a depressziófaktort. A csekély fegyvernek és a szintén alacsony számú lőszernek köszönhetően leginkább közelharci csatákban kell majd bizonyítanunk, hogy képesek vagyunk-e életben maradni. Így aztán kellőképpen félelmetes találkozásokra számíthatunk majd a zombikkal, hiszen nem sokszor fogjuk őket focipályányi távolságból szitává lőni. Elsősorban tehát a fejsze, husáng, baseballütő és hasonló ütő-, vágóeszközök után kell majd kutatnunk, hogy aztán nem mindennapi fegyvereket barkácsoljunk magunknak. Így például vezethetünk áramot a macsétába vagy robbanószert hegeszthetünk dobókésünkre. A rendelkezésre álló eszközöket pedig egy tervezőasztalon tudjuk majd kényünk-kedvünk szerint kombinálni, hogy több tucatnyi halálnemmel lepjük meg már egyébként is halott ellenségeinket. Apropó ellenség: sokféle zombival leszünk kénytelenek felvenni a harcot utunk során. Néhányuk elől könnyedén elfuthatunk, de lesz olyan is, aki elől esélyünk nem lesz elmenekülni. Egyik másik élőhalott önmagát robbantja fel, de akad olyan is, aki csak okád egy jót a képünkbe – persze a boss harcokat nem ússzuk meg ennyivel.
A szereplők fejlődésének köszönhetően idővel nagyon magabiztosan kaszabolhatunk majd az aktuális helyszíneken, ráadásul zombimentes bázisokat is felállíthatunk, ahol a sziget többi túlélőjét is befogadhatjuk. Tőlük aztán különféle feladatokat kapunk amolyan GTA módra, ha pedig sikeresen végrehatjuk azokat, akkor jutalomban is részesülünk (autó, fegyver stb.), amelyekkel kereskedni is tudunk.
Hát azt nem tudom pontossan de a dead island-be rohadt sok mellék küldi is van és aránylag hosszú.A crysis az elég hosszú mert nagy a terep sokat kell mászkálni stb.
A far cry az nekem elég hosszúnak és helyenként nehéznek is tünt és van benne jó sok mapp és mindeggyik hosszú.
Köszönöm a válaszokat.
Ezekhez hasonló játékokat tudsz esetleg?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!