Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi a Bioshock Infinite Burial...

PeetTheMonk kérdése:

Mi a Bioshock Infinite Burial at Sea Episode 1 - Episode 2 története?

Figyelt kérdés
Végigjátszottam mind a kettőt, angolból nem vagyok rossz, de vannak homályos foltok amiket nem értek főleg a második részben. Kérdéseket nem teszek fel, inkább egy teljes sztorit kérnék valakitől, aki hozzám hasonlóan beleszeretett ebbe a játékba ;)

2014. márc. 27. 15:48
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
Hát jó kérdés, hogy a Songbirdt mi motiválta. Ugyan "szerette" Elizabethet mégiscsak ő mentette meg és végülis erre tervezték, azonban szerintem ő inkább azért védte, mert ez volt a parancs. Ha megnézzük az egyik Big Daddy még az alkotóját Souchongot is megölte, amikor az kezet emelt egy Little Sisterre. Ellenben Songbird ugye hagyta szenvedni Elizabethet a Comstock háznál, amikor szegény megkínozták. Mondhatni a Songbird sokkal engedelmesebb és hatékonyabb volt a Big Daddyk-nél. Amúgy a Bioshock kettőben simán lehet Elizabeth is, hiszen az egyben meg Songbird halál sikolyát lehet hallani a Cohen-es résznél. Na ez a Salty Oyster meg szerintem nekem kimaradt, ezért sem lettek maxok az achivmentek. Ez a játék másodszorra még majdnem jobb, mint elsőre :D
2014. ápr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
Amúgy engem az érdekelne, hogy kit tartasz a leggonoszabb karakternek a Bioshock szériában? Nekem a 3. helyen Comstock áll, mivel a saját önzőségével és "látomásaival" emberek százait ölte meg. 2. helyre a rideg Souchong kerül, mivel gyakorlatilag minden kis disznóságban rendesen benne van, csak a pénz és az egója hajtja. Viszont nem csinálta volna ezeket, ha valaki nem bérli fel és ezért első helyen kimás is lenne, mint Atlas/Fountine. Na ő tényleg mindent magáért csinált, egy csepp bűnbánása sem volt. Számító, manipulatív gazember akit tényleg lehet utálni (meg szeretni is, mert mégiscsak egy jó kis karakter :D) Hú a DLC-ben lévő lobotómiás résztől még mindig kiráz a hideg. A Bioshock 2-őt szégyenszemre még nem játszottam ki, de steamen már készen állna rá, úgyhogy onnan nem tudom milyen negatív karakterek vannak.
2014. ápr. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:

most néztem utána amit írtál és tényleg hallani a Bioshock 1-ben Songbird-öt :O na ez a kemény :D azt is olvastam hogy a legvalószínűbb magyarázat hogy írók már ez első rész készítésénél tudták hogy mi lesz az Infinite vége ;) azért kellet fantázia egy ilyen sztori kitalálásához :)

az Episode 2-ben megtaláltad azt a termet ahol van egy plakát, Elizabeth van rajta feltüntetve, mint Adrew Ryan(?) énekesmadara(songbird-je). Nekem ez is fura volt :D kicsit jobban szétnéztem én is fórumokon, és ez a legjobb ebben a játékban hogy ahány ember, annyi féle elképzelést és tapasztalatot olvastam. És mivel végtelen a történet,így mindenkinek igaza van a saját verziójával, mindenki tehet hozzá egy kicsit a teljes sztorihoz. Egyik ami tetszett, az volt hogy valamelyik alternatív valóságban a sok közül, Booker egy Big Daddy volt Rapture-ban és Anna-t védelmezte, akiből ugye Little Sister vált gyerekként ;)

A sorrendet nem változtatnám meg, nálam is Atlas/Fontaine az első, mivel egy igazi hazug, számító, kegyetlen gyilkos és mellesleg nagy színész ;) addig a szent pillanatig én is azt hittem hogy Atlas valódi, amíg nem találtam meg a titkos szobát a sok parókával és Fontaine képével. Hiába, az első részben is elhitette velem hogy ő Atlas, pedig voltak árulkodó jelek az ellenkezőre pl, feliratok " There is no Atlas".

Második helyen nálam is a pénzhajhász Suchong áll, plusz még kiegészíteném a listát a Bioshock 2-ből Sofia Lamb-el. Kb. 4 órát játszottam összesen a játékkal de már az idegeimre megy az állandó beszólogatásával, tipikus beképzelt monológjaival :D

Utolsó hely marad Comtock-é, szegény úgyis el van szállva magától, sok vizet nem zavar, a vége felé meg úgyis beledöngöljük a fejét a szenteltvíz tartóba :D amúgy sem utálhatjuk magunkat ;)

2014. ápr. 1. 23:02
 24/40 anonim ***** válasza:
Azon a plakáton Elizabeth Cohen énekesmadaraként szerepel és a You Belong To Me című számot énekli. Egy rádióban ezt lehet hallani + a stáblista után is :) Amúgy ez tényleg jó a játékban, hogy annyi mindenről el lehet filózgatni, hogy az csak na. Ez is összehozza az embereket. :) Tényleg jó kis sztori lett, viszont folytatni szerintem nem nagyon. Kerek lezárult a történet, de valahogy biztos lehetne, csak jó lenne-e az már más kérdés. Én még egy a 2011-es E3-as vidón látottakhoz hasonló Bioshock szívesen kipróbálnék sőt még fizetnék is érte, hiába költöttem a Bioshock trilógiára eddig is olyan 30 ezer Ft :D Illetve egy film is jöhetne, csak ott nagyon hasonló színészek kellenének, meg a hangjuk hiányozna. (Troy Baker és Courtnee Draper nagyot hoztak főleg a közös éneklés jött be) :)
2014. ápr. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 Nolfy válasza:
100%

A BaS történtete, tehát az, hogy az egyik valóságban amikor Booker megróbálja vissza szerezni Anna-t miközben Comstoc éppen viszi át a tearen, erősebben próbálja

visszahúzni őt és ezáltal nem a kisjújja, hanem a feje válik le, ezért Anna abban a valóságban meghal. Comstoc ezt nem tudja elviselni ezért megkéri a Lucete tesvéreket, hogy vigyék el egy másik valóságba, ahol újra kezdheti az életét és elfelejtheti az egészet. Ez megis történik így kerül Rapture-be és válik újra Bookeré, mint magánnyomozó. De a végzete itt is utol éri, mert örökbe fogad egy lányt Sally-t aki később eltűnik és Bookernek azt mondják meghalt. Itt tűnik fel Elizabeth (Anna), aki az infinite beli Anna csak már idősebben és bosszúvágytól fűtve eldönti, hogy segít Bookernek (Comsotocnak) visszaemlékezni, hogy szenvedjen, mert a sima halál nem elég büntetés neki.

Itt kell egy kicsit bele menni a Bioschok 1 történetébe. Andrew Rayan alapította 1940 körül a Rapturet, egy olyan utópisztikus városról álmodva, ahol a felő tízezer mindenféle kormány írányítása nélkül élheti gondtalan életét. Ez jól is ment addig, amig fel nem fedeztek az óceán mélyén egy csigát amiből egy anyagot tudtak kinyerni ezt hívták ADAMnek.

Dr. Suchong pedig Rayan túdósa volt, aki ezzel az anyaggal kisérletezett és rájött, hogyan tudják vele módósítani az emberi DNS-t ezáltal különleges képeséggekre szert tenni.

Fountain pedig egy Repture beli polgár volt, aki már a fenti életbeni is maffiózóként élt, ezért lent eltökélt céja volt megdönteni Rayan hatalmát és átvenni Repture felett az írányítást. Dr. Suchong pedig átpártolt hozzá és segített neki kifejleszteni a Little Sistereket, itt kezdtek el kísérletezni árva gyerekeken. Méghozzá azért mert rájönnek, hogy a csigákból nem tudnak elég ADAMat kinyerni a háború megnyeréséhez, ezért kellenek nekik a little sisterek, mert bennük nagyobb mennyiségbe termelődik ki az anyag. Közben Suchong rátalált a tearre mellyel ajtót nyitott Columbiába így Ink és közte létrejött egy coperáció és így került ADAM Columbiába. Ink kutatásait pedig a songbirdel kapcsolatban pedig Suchong használta fel a Big Daddyk létrehozásához. Ennek egyébként az volt a lényege, hogy egy emberi lény tudatát hogyan tudják átülteni egy gépe, kvázi az érzelmeit, mellyel védelmezővé válhat. Suchong halálát ez is okozta mikor egy Little Sistert ellököt, ekkor a mellette álló Big Daddy ölte meg.

Itt most vissza térünk a BaS történetéhez, mikor az episode 1 végén Anna megbünteti Comsotocot, hogy újra átélhesse a borzalmakat, ezért feláldozza Sally-t (Sally is egy olyan

kislány akit azért rabolnak el, hogy kisérletezzenek rajta). Viszont Anna rájön, hogy megkorra hibát követett el és eldönti, hogy mindenáron megmenti Sallyt. Ezért vissza megy Rapturebe, de mivel ott már az egyik énje meghalt ezért elveszíti a képességeit és ugyan úgy nem emlékszik semmire, mint Booker mikor átkerül egy másik dimenzióba.

A végén jön képe Jack, aki Rayan fia, Fontuain felhasználja őt és mesterségesen gyorsan felnöveszti, új emlékeket adva neki és átprogramozza, hogy irányitani tudja, hogy mikor eljön az idő, akkor segítsen neki megölni Rayant. Fountain egyébként Atlas (megrendezi a saját halálát és utána ezen a néven tér vissza). Atlas nem fér hozzá Suchog kutatási anyagához ezért kell neki Anna, mert a lány azt hazudja neki, hogy ő Suchong volt asszisztense. Ezért kell Annanak visszamenni és megtalálni a jelszót amivel Jackat irányítani lehet.

Ezt pedig azért teszi meg, mert később rájön, hogy végül Jack fogja megmenteni Sally-t így végül eléri végső célját. A repülőgépen pedig nincs fent Anna, csak a néha néha egy-egy pillanatra visszatérő

képessége teszi lehetővé, hogy megláthassa a jövőt. Merthogy ezen a repülőgépen utazik Jack aki végül Atlas által küldött levelét (amiben már a jelszó lessz írva) fogja elolvasni és szabotálja a gépet, hogy Atlas céljainak megfellően lejusson Rapture-be és megölja Rayant az apját. Annyi még, hogy sokan úgy tartják a Songbirdöt egy másik univerzumbeli Bookerből teremtették így volt annyira védelmező, mint egy apa. Booker a második résztől meghal, Anna csak a képzeletében beszélget vele.

2014. ápr. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:
Nolfy köszönöm a részletes, összefüggő választ ;) az előtted hozzászólóval együtt most már teljes képet kaptam a sztoriról, ami hihetetlenül fantasztikusra sikeredett :) sajnálom azóta is hogy vége lett a szériának és az Irrational Games bezár, viszont méltó befejezést kapott a játék. Azt halottam hogy egy amatőr játékprogramozó a fejébe vette hogy továbbviszi a Bioshockot, és újabb részeket készít, Youtube-n állítólag fent van ;)
2014. ápr. 9. 13:07
 27/40 anonim ***** válasza:
az az egy dolog kicsit még érdekel(én vok aki elöször irt) hogy elizabeth ot volt a repülön ami lezuhant , de amikor az első résszt visszük végig fountain emliti hogy megszabadult atlastól és amikor elizabet ha a bural at the sea elején van akkor még normálisak az emberek miközben egy bizonyos idő eltérésel értünk földet a repülövel az 1-ben(mert nem hisszem hogy alig fél nap alatt az emberek splicerek lesznek) aztán a vége,az 1-nek a boldog végét csak metaforikusan ábrázolták? mert elizabeth nem tudta teljesen megmenteni sally-t.de akkor is ez az elizabeth és az 1-részben levő csávó idő érzéke érdekel
2014. ápr. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
Utolsónak: A Burial at Sea Episode 2 D 1958 december 31.-én játszódik amikor Atlas kirobbantotta a polgárháborút. Ekkor adják be Elizabethnek az igazság szérumot, amitől 2 hétere eszméleten lesz. Amikor felébred a polgárháború már javában zajlik és ekkor megy Souchong irodájába. Ekkor öli meg őt Atlas és folytatja a háborút és "aktiválja" Jack-et a Would You Kindly paranccsal. Jack csak egy évvel később 1960-ban éri el Rapturet. Szóval a DLC és az alapjáték között egy év telik el. Én legalábbis így szűrtem le. :)
2014. ápr. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim válasza:

Elkezdtem rajta agyalni és jegyzetelni... a jegyzetelést nem másolom be mert nagyon hosszú lett, de azért van egy két érdekes dolog ami miatt nem fogok jól aludni...

A történet szerint Elizabeth=Anna.

Dewitt meghalt Elizabeth egy paradoxon lett, de érdekes módon ő nem szűnt meg mint a többi változata ebből következik, hogy ő nem Anna.

A másik hogy az ikrek említették, hogy van egy fiú testvére az ki?

A következő pedig, hogy Sally jóval később született, de Annák/elizabethek léteznek ami azt jelenti, hogy testvérek, de akkor miért rabolták el Sallyt is?

2014. máj. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim válasza:

Ha az időpontokat átgondolom mégegyszer akkor nem stimmelnek az időpontok se..

Anna 1893ban született amikor Booker már háborús hős volt szóval valószínűleg nem 20 de inkább 30 éves, ha Sally olyen 1950 köröl született(mert fogjuk rá 1958ban talán 8éves), akkor Booker ittmár jócskán benne lett volna a 80ban...

Anna megkérte az ikreket, hogy vigyék át abba az időbe, de Booker miért menne előre az időben?

2014. máj. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!