Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » PC vs Nextgen konzol? Mennyibő...

PC vs Nextgen konzol? Mennyiből lehet kihozni egy jó gamer PC-t?

Figyelt kérdés

Jeleneleg van egy Xbox 360-am. Most azon játszok, csak ugye jön a generációváltás.



Van egy PC-m, kb. 4-5 éves.

_____________________________________________

Alaplap:

Gigabyte GA-MA770-DS3


Operációs rendszer:

Windows 7 Ultimate


RAM:

4GB


Processzorok:

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5600+

AMD athlon 64 X2 Dual Core Processor 5600+


Videokártyák:

ATI Radeon HD 3870


Monitor:

Samsung SyncMaster S23B300

_____________________________________________


A lényeg, hogy nem tudom, hogy mit válasszak: vegyek majd egy nextgen konzolt(valószínűleg PS4-et), vagy inkább egy új PC-t.

Igazából nincsen bajom a konzollal, szeretem a Controllert, a TV előtt játszani...

Csak most felvetődött bennem, hogy olvasgattam a témában, hogy a konzoloknak gyengébb a grafikája, mint egy jó gamer PC-nek.

Eddig ok is lenne, hát akkor veszek PC-t, arra játékok is olcsóbbak, csak hát ugye az már nem konzol árban van. Ez az egyik, bár nem tudom, hogy


MENNYIBŐL LEHET KIHOZNI EGY KONZOLNÁL ÉSZREVEHETŐEN JOBB GRAFIKÁJÚ PC-T?


A másik, meg hogy míg a konzol megveszem és utána 5-6 évig minden probléma nélkül minden játékka játszahatok, addig a a PC rendszerigények nőnek, az én PC-m meg egyre elavultabb lesz, egyre gyengébb grafika...

Nem tudom, hogy


KB. MENNYI IDEIG ELÉG EGY PC AHHOZ, HOGY AZ ÖSSZES JÁTÉKOT(MINDEN ÁTALAKÍTÁS NÉLKÜL) MAX GRAFIKÁN VIGYE?


Mert hogyha elavul, akkor megint kezdhetek költeni rá.

Míg a konzolt megveszem olccsóbban, és utána tovább használhatom, csak gyengébb grafikával.


Szóval ez lenne a helyzet.

Szerintetek mit csináljak?

Mi a véleményetek?



2013. jún. 9. 21:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%

Kb 250-300kból olyan gamer gépet raksz össze hogy 3-4évig biztosan minden menni fog fullon . Én 3éve raktam össze ezt és akkor sem a leges legjobb volt , hanem egyel alatta és még mindig bőven futtatja az új játékokat.


Lehet befognak érte szólni , de olcsóbb és ingyen játszhatsz single bármilyen játékkal . Ráadásul a Nextgenek jóideig baromi drágák lesznek ..

2013. jún. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
54%

150ezerért is már elég jó gépet tudsz venni, 1-2 évig mennének rajta a játékok fullon, csak figyelni kell a konfigra az összerakásnál, aztán a második év végére ráköltesz az újításra 20-30ezret

de majd valaki aki nálam jobban ért ezekhez, biztos ír konfigot

2013. jún. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Konzol. Jogos, grafika tényleg jobb a PC-ken, valószínűleg egy gamer PC ultra grafikán a next gen konzoloknál is szebb lesz (bár ezt biztosra nem tudni, hisz hardveresen egyértelműen erősebb egy 300 ezres PC, de konzoloknál azért másabb a felépítés, fix a hardver, van "optimalizálás", nincs Windows ami az erőforrást zabálja, stb), de a next gen konzolok grafikájára sem lesz panasz pár évig. Viszont a konzoloknak van pár előnye, ez pedig a játékfelhozatal. E3 sem a PC-ről fog szólni, hanem a jobbnál jobb exkluzívok jönnek majd a konzolokra (főleg PS4-re). És játék szempontjából a játékfelhozatal fontosabb, mint a poligonok száma. Illetve majd E3-on lesznek demók meg gameplay-ek, szóval majd megnézheted a grafikát is, vagy mondjuk itt a Killzone gameplay, ami már jó ideje elérhető: http://www.youtube.com/watch?v=rGlu3e9kdks

Ha valakinek ez a grafika nem elég, akkor az inkább nézzen filmet, mert egy ilyen grafika már bőven elég, hogy jó legyen a játékélmény.

2013. jún. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
#3 játékoknál tényleg sok van ami csak konzolra jön ki (bár ez vice versa is igaz) és ott nincs gépigény, viszont a konzoljátékok 2-3 akár 4ezerrel is drágábbak lehetnek + új konzolok és rájuk a játékok egy vagyonba fognak kerülni és már nem is lehet majd a használt játékokkal játszani
2013. jún. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Lord Keri ***** válasza:
85%

Szerintem jobban megéri egy gamer PC-be beruházni!


PC:

- Könnyen fejleszthető

(Elavultabb alkatrészek könnyedén bővíthetőek)


- Nem cél hardver

(Azaz bármire használthatod az erőforrást, ha akarsz netezel, filmezel, akár komolyabb programokkal dolgozol rajta.)


- Grafika

(Most lehet, hogy hozza majd egy PC grafikáját, de 1-2 év múlva már biztos, hogy labdába se rúghat majd)


- Megbízhatóság

(Egyszerűen kiforrottabb, mint minden konzolnak valószínűleg a PS4-nek is lesz széria hibája)


- Javítása nem igényel speciális tudást

(Hobbi szintű számítógép barkácsolással a rossz alkatrészek cserélhetőek)


- Nem kell hackelni

(Ha nem mindig a megfelelő úton jársz... azt hiszem nem kell magyarázni) :)


Hirtelen ennyi pozitívum jutott eszembe a PC javára, de vegyük számításba, hogy én elvetemült PC-s vagyok, soha nem adnék pénzt egy konzolért! :)

2013. jún. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Én max annyit tudok hozzáfűzni, hogy jópár konzolos játékból nem lesz PC kiadás, mivel a pc-set hackelik letöltik különböző oldalakról és ezzel elég nagy profittól esik el a cég.


Viszont pc az tényleg nem cél gép, szóval játékokon kíbül mindenféle másra is használhatod.


Én személy szerint a PC-re szavazok, ez jobban bejött.

2013. jún. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem ha csak gamelni akarsz akkor inkább vegyél konzolt, de ha gazdag vagy és folyamatos tudod a pc-d fejlesztgetni akkor pc :D

Mondjuk attól függ mert ha van olyan exkluzív amit vinni akarsz és nincs pcre gáz XD

2013. jún. 10. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
96%

Hülyeségnek tartom a high-end PC konfigokat összehasonlítani egy konzol hardverspecifikációjával mivel a legfontosabbat meg sem említettétek.


A KONZOL SOKKAL OPTIMALIZÁLTABB A PC-NÉL!


A fejlesztőknek csak egy adott hardverspecifikációra kell optimalizálni, fejleszteni a játékot, szemben a PC-nél a 10^26-on konfig helyett.


A PC gamingnek a legnagyobb gondja főleg mostanában, hogy szarabbnál szarabbul optimalizált játékokat dobnak ki.


Az iOS, Mac OS X-nek is az az előnye, azért olyan sikeres és stabil, mert csak adott hardverek kicsiny körére optimalizálták. A Windowst úgy alkották meg,hogy "minden" gépen elfusson. Lehetetlen optimalizálni olyan szinten mint a Mac-et.


Ugyanez igaz a Konzol vs PC-re.

Sosem fogsz annyira optimalizált játékokat kapni PC-re, mint konzolra.Fenn áll a veszélye, hogy FPS gondokkal fogsz küszködni egy high-end PC-vel csak azért, mert nem optimalizálták a hardveredre (részesültem benne). Vagy pár év elteltével nem fogja az elvárásaidat megfelelően teljesíteni (mint nálam).


Ezért van az, hogy egy konzol sokkal kevésbé veszít az "értékéből", a PC-vel szemben, mert a fejlesztőknek nem 9000 hardverre kell megfelelni, hanem csak egy hardverek szűk körére.


Ez a legfőbb előnye. Ezért veszik a gamerek a konzolt. Ezért térnek át PC gamingről, az egyre inkább optimalizálatlanabb világból a sokkal optimalizáltabb Konzol világba.


Aki a hardvereket nézi konzolnál a PC-vel szemben annak fogalma sincs mennyire fontos, hogy optimalizált legyen egy játék.

2013. jún. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Tiszta szánalmas hogy valaki a grafika alapján akar konzolt választani.Nem is az exkluziv játékkínálat,ár,stb alapján...Ki nem állhatom az ilyen agymosott tömegembereket
2013. jún. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

#9


Ezt mondjuk a jelen generációban megértem, PS3/X360 már tényleg elég öreg, és néha zavaró tud lenni a gyenge grafika, akár a játékélmény kárára is mehet. Engem pl. nagyon tud zavarni a recés élek (élsimítás hiánya), ha olyat látok akkor rögtön csak arra koncentrálok, és nem a játékra figyelek. Pl. Heavy Rain is az egyik legjobb játék, amivel valaha játszottam, grafikája is nagyon jó PS3-hoz képest, de van benne pár olyan gyengébben kinéző elem, ami néha eltereli a figyelmed az amúgy nagyon jó játékélményről.

De mondjuk next gen konzoloknál már nem lesz ilyen, azok hozzák azt a szintet, hogy már ne kelljen a grafikai hibákra figyelni, csak a játékra.

2013. jún. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!