Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Crysis-sorozatról kérdeznék?

Crysis-sorozatról kérdeznék?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el még csak az elsö részével játszani de nem értek pár dolgot.


1. Hány része van összesen a Crysisnek kiegészitövel

együtt? Mert ugy tudom az elsönek több része is van.


2. A Crysis 2 és a 3 ba is Nomádal vagyunk? Ugyan azzal akivel az elsö részébe vagyunk?


3. Mi pontosan a Crysis története?

Mert csak annyit értek belöle hogy USA Nano páncélosok irtják a japánokat kèsöbb meg ürlényeket.


4. Ha össze kéne hasonlitani a Crysis és a Far Cry sorozatot melyik nyerne?

Nem a grafika érdekel,inkább játékélmény szerint.



2013. máj. 1. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Ha csak az egyjátékos játékokat nézzük, akkor négy.

Crysis

Crysis Warhead

Crysis 2

Crysis 3


A Crysis Wars egy multiplayer kiegészítés a Warheadhez.


2. Nem. A Crysis 2-ben egy Alcatraz nevű katonával, a harmadik rész főhősének a neve pedig spoiler lenne. Nomád csak az első részben szerepel. (Ízlés kérdése, kinek melyik szereplő szimpatikus. Nomád a rendes gyerek akar lenni, aki teszi a dolgát. Első részben jó volt, de a későbbiekben árnyalni akarták a főhős jellemét. Ezért szerepel Pszichó, harmadik részben meg Nemmondommegki.)


3. A történet a három(négy) részben fokozatosan bontakozik ki, szerintem amikor az első részt írták még fogalmuk sem volt mi lesz a másodikban. Az észak-koreai (!) hadsereg megszáll egy szigetet, ahol egy az amerikaiak által vezetett régészeti feltárás zajlik. Ezért a hadsereg egy elit alakulatot küld oda, hogy megoldja a helyzetet és kimentse a túszokat. A régészeti feltárásról persze kiderül, hogy egy gigantikus idegen űrhajó, amiből kiszabadulnak az idegenek. A második és harmadik részben kiderül, hogy New York alatt is idegenek rejtőznek. (A Warheadet nevezzük másfeledik résznek, a fő történetre nincs hatása.) Ráadásul az a privát cég, amely a nanoruhákat kifejlesztette a hadseregnek már elve idegen technológiát használt fel, és saját elképzelései vannak, arról, hogy mit kell csinálni velük. A harmadik rész pedig ezt a privát céges vonalat viszi tovább, ahol már a cég jelenti a fő ellenséget.


4. Passz. Nekem kimaradt a Far Cry. A Far Cry első részét ugyanaz a cég csinálta, mint a Crysis részeit, a későbbieket már egy másik mivel a jogok az Ubisoftnál mradtak. Történet, karakterek szempontjából talán erősebb a Far Cry, a szabadon bejárható világ is érdekesebbnek tűnik. Nekem személy szerint mégis a Crysis jön be, mert tetszik a nanoruha, és a lehetőségek, amiket a többféle taktikára biztosít.

2013. máj. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyébként létezik egy képregénysorozat, amely a Crysis és a Crysis 2 közötti eseményeket meséli el.
2013. máj. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A Crysis 1 végigjátszása után készülj fel, hogy a legjobb részt már végigvitted. Az 1. minden szempontból nagyon jó lett, a második egy klasszikus csőshooter, ami megdöbbentő az 1. rész nyitottsága után. A 3. meg annyira gépigényes, hogy egyelőre nem ismerem, de előfordulhat hogy az is fasza lett, ebben reménykedek is a 2. rész után.
2013. máj. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. Nem a játékban nincsenek japánok. Egyik részben sem. A katonák a CELL nevű gigacég fegyveres alkalmazottai, akik egy vírusfertőzés kitörése után vették kezükbe a rendfenntartást.


2. Igen. Vagy valami olyasmi. A poszthumanizmus bonyolult dolog, Olvass több Brendon Hackettet. :) (A Crysis 2 történetét egyébként Richard Morgan írta, akinek Altered Carbon trilógiája magyarul is megjelent. Alighanem ő a magyarázat arra, hogy a második részben máshova került a történet fókusza.)


3. SPOLER Alert: Nomád a képregény szerint már meghalt, amikor a Crysis 2 játszódik. Pszichó a harmadik részben kerül elő, Proféta meg, hát... feltámad... vagy mi. Mert ő már poszthumán harcos.


4. Az árnyékolással arra céloztam, hogy Nomádot lecserélték, és gyakorlatilag kiírták a sorozatból, és kicsit komplikáltabb karaktereket helyeztek fókuszba. A Warhead-ben Pszichót irányítjuk, akiről már az első részben kiderült, hogy kicsit önfejű. A második részben ugyan Alcatraz még Nomádnál is visszafogottabb, egy mondata nincs, de a végén van egy csavar. A harmadik részben pedig Proféta a főhős.


Ha nem tudsz angolul, akkor próbálj meg beszerezni valami magyarítást. A Warheadhez profi magyar szinkron van, már azért megéri végigjátszani, a fordítókban túltengett a kreativitás, amikor a legnyakatekertebb káromkodásokat igyekeztek a szereplők szájába adni.

A többihez csak felirat van, vagy hivatalosan talán az sem.


5. [link]

2013. máj. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 The Wounded Eagle válasza:
# 2/4 - nem sokkal nagyobb a gépigénye, ma tettem fel, és egy olyan középszinten ugyan úgy megy mint a 2. és gyönyörű, lefostam majdnem a lábam amikor megláttam, rendesen bekönnyeztem, viccenkívül!!! :D tehát megy akinek a 2 ment... sztem nem para.
2015. márc. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 The Wounded Eagle válasza:
bocs, 3. válaszolóhoz, nem 2. :I
2015. márc. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!