Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mást is tett már függővé a...

Mást is tett már függővé a world of warcraft?

Figyelt kérdés
2012 dec 17én lopták el a karakteremet. Addig egyértelműen wow függő voltam. 2 év alatt 4800 óra, azaz 200 nap volt a tiszta játékidőm csak a wowban. (tauri szerver) Örülök, hogy így történt, mert kétlem, hogy abba tudtam volna hagyni másképpen. Sok mindent el is buktam a játék miatt, nektek van ilyen tapasztalatotok? 22/f

2013. ápr. 7. 15:06
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
János83 jól tudom mire gondolsz, nekemis első dolgom volt mindennap leülni munka után pl, arról nemis beszélve amikor nem dolgoztam. Reggel gépnél indítottam, este onnan feküdtem, persze néhány szükséges dolgot megtettem nap közben. De a végén már nagyon zavart, hogy minden időmet a játéknak szenteltem és oha nem fogok visszakapni semmit belőle, semmilyen előnyhöz vagy pozitívumhoz nem jutok, hiába értem el ott akár mindent.
2013. ápr. 9. 11:23
 12/21 A kérdező kommentje:
12: gratulálok :) tudod mit, a te életed legalább sokkal jobban el van rontva, meglátszik a válaszodból, hogy mivé tett a játék, remélem majd sírva fogod megbánni amikor végre lejár a wow ideje. Addig megnyugtatlak h az életed nem sokat ér.
2013. ápr. 9. 12:30
 13/21 A kérdező kommentje:
Na hozzád hasonlókkal biztos nem állok le vitázni :) annál én többre vittem és többre tartom magam. Nálad tipikusabb nert-loser nemis lehetne :)
2013. ápr. 9. 18:29
 14/21 anonim ***** válasza:

Abban igazad van hogy az már nem jó ha valakinek a wow életcél.És azért játszik hogy ő legyen a legjobb,neki legyenek a legjobb cuccai.Sok ilyen ember van ismerek is párat a játékból.De nem szólok bele ha neki ez az élete akkor legyen.Én szerencsére csak hobbi és kikapcsolódás szinten játszok nem csak a wow-val hanem kipróbáltam még sok más mmorpg-t.Nekem még az Aion ami nagyon bejött.

Mindenesetre gratulálok neked hogy "letudtál szokni" a játékról.

Még annyit mondanék hogy ilyen esetekben nem a játékot kell okolni hanem az embert.Az alkoholnál és a ciginél is az embert okolja mindenki nem a terméket.

2013. ápr. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
olyan sokra vitted, hogy itt sírsz egy játék miatt amivel 2 év alatt fél évnyit játszottál :D:D:D
2013. ápr. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
mythos: hát igen, mint a legtöbb dolognál, a termék nagyban okolható. Arról a legtöbben nem tehetnek, hogy a játék direktbe úgy van kitalálva, hogy csak akkor leszel jobb, ha több időt és energiát, esetleg pénzt szánsz rá. Megcsinálhatták volna pl, hogy nem hetente csak havonta van id és minden más reset, illetve kevesebb daily és egyéb naponta megcsinálni szükséges dolgot. Mondhatnám az AH-t is akár. Ezek együtt és még más dolgokkal kiegészülve, jóval a kelleténél jobban kényszerítik rá a játékost, hogy rendszeresen sok időt töltsön el a játékban.
2013. ápr. 11. 12:06
 17/21 anonim ***** válasza:

"Arról a legtöbben nem tehetnek, hogy a játék direktbe úgy van kitalálva, hogy csak akkor leszel jobb, ha több időt és energiát, esetleg pénzt szánsz rá"


Minden mmo ilyen, ez a játékstílus egyik ismertetője.

Ha nem lennének folyamatos kihívások, sok tartalom akkor meg az lenne a baj, hogy unalmas a játék és rövid az élettartalma.

Tönkre mennének a készítők.

Nem egy olyan mmo volt az elmúlt években amelyik úgy jött ki, hogy a fejlődés után az end game content teljesen kidolgozatlan volt, befejezetlen és vagy csődbe mentek vagy f2p-re kellett váltaniuk, hogy fent tudjanak maradni. De előbb utóbb meghal az a játék amelyiknek nincs folyamatosan frissülő, nagy tartalma.


Ez nem kényszerítés, senkit nem tudnak kényszeríteni. mindenki annyit játszik amennyi ő akar vagy tud.

Te egyszerűen elhagytad magad egy játék kedvéért. De erről nem a készítők tehetnek. Ez olyan mint amikor egy játékra fogják azt, hogy valaki lemészárolta a fél iskolát. Nonszensz.


Az meg h.lyeség, hogy csak napi 12 órákkal lehet elérni valamit. Persze ha valakinek az számít, hogy az ő neve legyen legelöl a pvp/pve contentben akkor ne csodálkozzon ha sokat játszik. A való életben is sokat kell dolgozni a nagy dolgokért.

Ez meg csak egy játék, sose volt kötelező vele játszani. Aki meg törtös az pláne ne panaszkodjon, hisz az igazi wow hangulatot sose ismerte mert nem játszott az eredeti verzióval.

2013. ápr. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
#17: tényleg nem lehet csak a játékra fogni, igaz. Am többször láttam eredetit, anno vanilla játékot még játszotta is 2 haverom, sokat láttam abból is, illetve most is volt aki átment eredetizni és sokat mesélt. Ugy amennyire kell tisztában vagyok az ottani játékstilussal és élménnyel is. A legtöbb mmo tényleg hasonlóan igy van kitalálva és ez kell is persze. Csak valahogy itt már-már felelőtlenül nagy hangsúlyt helyezett a blizzard az endgame utáni lehetőségekre, a több órásra tervezett pve vagy pvpnél arena, aminél az ember szinte kifordulva önmagából tud elérni olyat, hogy meglegyen az adott content gearje :D
2013. ápr. 12. 09:29
 19/21 anonim ***** válasza:

18:

hiába van sok content még így is sírnak sokan mert:

-vagy lassan jönnek a tartalmak

-vagy kevés jön(hamar elfogy)


Szóval igazából a játékosok hajszolják abba a blizzt, hogy nagyobb tartalmat adjon rövidebb idő alatt mint régebben.

Épp ebbe buknak bele az újabb játékok mint mondtam.

Mert kijönnek egy olyan mmo-val ami tartalmilag annyit tud mint a wow 2005ben. Aztán csodálkoznak, hogy miért buknak bele.

Mert 2013 van és a mostani mmo playereknek nem elég annyi tartalom mint 8 éve mikor szinte mindenki még kezdő volt.

Nem elég a csili vili grafika, hiperszuper textúrák. Hatalmas end game tartalom kell különben az a több 100 millió dollár amit befektettek a játék elkészítésébe (swtort állítólag kb 500m dollárba került a kiadásáig és kb megbukott) nem jön vissza.


" több órásra tervezett pve vagy pvpnél arena, aminél az ember szinte kifordulva önmagából tud elérni olyat, hogy meglegyen az adott content gearje"

Nem kell az első héten megszerezni mindent. Eredetin ezért vezette be a blizz a heti cap-ot a justice/valor/conquest pontokra. Tehát nem kell 7/24ben tolni mert a capnál többet úgy sem szerezhetsz a héten.

Tehát kicsit kitoltak a hardcore kockákkal, de így kiegyenlítettebb lett a gearelődés.

Ha meg nem jönne fél évente egy nagyobb content patch akkor ők is lehúzhatnák a rolót, mert ha nincs újabb és újabb kihívás akkor az emberek nem fognak fizetni.

2013. ápr. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
volt egy időszakom nekemis mikor nagyon függő lettem igaz nem wowra de metin2-re sajna annyira függő lettem hogy 1 év alatt friss levegőre se jártam nagyon :) én akkor úgy voltam hazaértem sulibol egyböl gép és jelentkeztem is be egészen éjjel 3 ig játszottam aludtam 3-4 órát suli játék ´€s ez így ment amit nagyon bánok mert szó szerint szartam mindenre csak a játék érdekelt és ez egis látszott 8. év végén mert megbuktam 6 tantárgybol :( ez 14 évesen volt aztán szerencsére engem is kiraboltak :D egyböl az jutott eszembe basszus most mit csináljak másnap már nemis érdekelt inkább elkezdtem sportolni és élni az életet :) sajnos nagyon nehéz abbahagyni egy mmo-t hogyha nagyon rákattansz de nem lehetetlen :) többet nem követem el ezt a hibát 16/f
2013. máj. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!