Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen a Rocksmith?

Milyen a Rocksmith?

Figyelt kérdés
Aki játszott már vele, azoknak a véleményét szeretném kérni. Érdemes-e megvenni? Meddig kötött le titeket, és mennyire képes oktatni titeket? Ha teljesen kijátsszátok akkor mondható, hogy igazi gitárosok vagytok? És milyen opciók vannak benne? Van-e balkezes mód, hogy fordítva mutatja a bundokat? Van-e basszusgitár része (tehát a basszusnak a saját riffjeit, szólamát játszani)?

2012. dec. 19. 17:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Igazi gitáros tudja mit miért fog le. A játék csak megtanítja a helyes sorrendet. Nem játszottam vele, szerintem túl drága...
2012. dec. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%

"Ha teljesen kijátsszátok akkor mondható, hogy igazi gitárosok vagytok?"

Ez valami vicc? Erről ez a véleményem:

http://www.youtube.com/watch?v=g7V7BaRAy0k

2012. dec. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Baz'd ez a video:D
2012. dec. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Mi az hogy "ez valami vicc"? Sok helyen olvastam, hogy tényleg (játszva) tanít meg gitározni, megmutatja mi az az akkordozás, riff, solo. De a legfontosabb az akkordozás, ami persze a legkiválóbb jellemzője a gitárnak. Ugyanezt teljes mértékben visszakapod a játékban, kiírja, hogy milyen akkord és hogyan játszd le. Ahhoz hogy valaki gitározni tudjon, csak akkordokat kell ismerni és máris csaphat a húrok közé mindenféle környezetben :)


Azzal a kérdéssel arra akartam kitérni, hogy az "igazi gitáros" alatt valami hasonlót értettem, csak ehhez még hozzá párosulnak olyan dolgok, mint a riff, solo, torzítások, hajlítások, és hasonló trükkök amit egy gitár kínálni tud.

2012. dec. 23. 11:24
 5/22 anonim ***** válasza:

"De a legfontosabb az akkordozás, ami persze a legkiválóbb jellemzője a gitárnak. ... Ahhoz hogy valaki gitározni tudjon, csak akkordokat kell ismerni és máris csaphat a húrok közé mindenféle környezetben :) "

Bruhaha, most hirtelen nem tudom, hogy ennyire naív vagy ennyire ostoba vagy.

Az akkordozás, a valódi gitározásnak kb az 1%-a.

2012. dec. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

de minek vennéd meg, amikor vehetsz igazi gitárt?


szerintem így is elég sok "gitárosban" elég nagy károkat okozott, hogy a guitar pro mindent az orra alá tolt. nem tanulnak meg gondolkodni, nem hallják amit csinálnak, és eszükben sincs a zenét értelmezni, csak egy tabot látnak, hogy mikor milyen hangokat kell játszaniuk (és ezt jó sorrendben).

ha még valami idióta számítógépes játék is bejön, ami már annál is "könnyedebben" "tanít meg gitározni", akkor már nem 10ből 6szar gitáros lesz, hanem 10ből 9.


ha teljesen kijátszottad, akkor nagyon ügyes vagy. én végigjátszottam a motogp2-őt, aztán pedig elestem biciklivel. na, ez hogy van?

2012. dec. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Én lennék az ostoba, persze. Csak tudod vannak olyan "nagyok" közöttünk, akik akkordozáson kívül sokat nem járulnak hozzá a bandához, mégis híresek és elismertek :)


Amúgy nem értem mit forgatod ki a szavaimat, azalatt azt értettem, hogy BÁRMIT el tudok kísérni = onnantól már 'igazi' gitárosnak mondhatom magam (lehet rossz szót találtam rá). De hát persze ezen az oldalon mindenki szereti kritizálni a másikat :) Én az igazi gitáros alatt azt értettem, hogy tudja mit csinál, és hogyan. Egy gitárosnak nem kell tudnia Dragonforce solokat hogy 'igazi' gitáros legyen drága :) De bocs, ha ebbe is belekötnél akkor átírom: olyan ember, aki tud gitározni.

2012. dec. 23. 20:01
 8/22 anonim ***** válasza:

a híres és az elismert két különböző dolog.

aki híres, egyáltalán nem biztos, hogy a tudásával jutott valamire. ha neked az a cél, hogy híres legyél, akkor kezdj el drogozni, mutogasd magad, járj tv-adásokba, csinálj balhékat.

szerintem sokkal fontosabb ennél, hogy elismerjenek mondjuk a zenésztársak. az meg nem egy ilyen szaros játéknál kezdődik.

2012. dec. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

"Én az igazi gitáros alatt azt értettem, hogy tudja mit csinál, és hogyan."

Ahha, és aki egy videójátékból tanul gitározni, az nyilván pont ilyen! :D

Öcsém, te ritka ostoba vagy!

2012. dec. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Istenem :D Nézz már magadra ember!


Ha tudnád, a Rocksmith-et oktatóprogramnak fejlesztették, csak hozzátettek egy játékos grafikát, és a játékmenetet is olyanná kreálták, hogy ne csak oktatóprogram legyen, hanem játékként kezeljék, így tudják hasznosítani.


A játék meg a szádba rágja hogyan kell egyes dolgokat csinálni mint az akkordozás, így megtanulod. Hallod ember, lődd fejbe magad és keress egy magadhoz hasonló kis hülye gyereket aki meghallgatja a béna kritikáidat.

2012. dec. 23. 21:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!