Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Van itt olyan aki a Pharaoh...

Van itt olyan aki a Pharaoh nevű játékkal játszik? Tudna segíteni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 22:26
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
A katonák moráljánál nem nézel el vmit? ha felbátorodottat írt akkor az jó.
2011. aug. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Nem. Nem tudom pontosan mit írt, de nagyon féltek. Elég vicces.

Amúgy még mindig ott tartok, hogy jólét. Nem igazán értem mit jelent ez. Hogyan növelhetem a bevételt?

2011. aug. 23. 22:59
 23/29 anonim ***** válasza:

úgy hogyha sok mindent eladsz és sok adót gyűjtesz be. eladni érdemes (pályától függ):fa,papirusz,réz nagyon megéri ha van a pályán. Luxuscikk csak akkor, ha van drágakő a pályán.


Viszont lent is érdemes lehet behozni mert a vászon jóval drágább mint a len. emellett ellehet adni még edényt, agyagot, de ezek kisebb bevételt hoznak.


Fegyvert inkább csak akkor éri meg eladni ha van réz is a pályán, vagy amúgy is katonákat gyártasz/felesleget szeretnél eladni.


FONTOS: kereskedelmi utakat meg kell hozzá nyitni a térképen+kikötőről gondoskodni. Emelett nagyon figyelj, hogy a raktárak, kikötők, komp kikötők TELE legyenek emberrel különben nem igazán szállítják az árut a hajókhoz/szárazföldi kereskedők nem mennek arra.


Adó:én nem szoktam emelgetni, inkább csökkenteni amikor már jól állok. De néhány (max 5-6) jól elhelyezett adószedő egy 2500-3000 városban egy évben 3000-3500 adót is összeszedhet. Ehhez persze fejlett házak kellenek, én általában "tágas lakás"-ig fejlesztem (ez egy középfejlett mészborítású ház) őket. ezek már elég jól adják a pénzt(egy 4-es háztömb olyan 100-130 között évente).


Ha mindezek megvannak akkor a jólétet emelkedni fog hacsak nem költekeztél nagyon az évben. A jólét nagyságát legfőképpen az határozza meg hogy veszteséges volt-e az előző éved.Ezt a felügyelő fül alatt (világtérkép mellett)a kincstár felügyelője fül alatt. ha itt az előző évnél a nettó forgalom címszónál negatív szám áll a jólét csökken. Ha pedig pozitív akkor nő.

2011. aug. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Most mondjuk pont olyan küldetésben vagyok amiben nincs kikötő, de majd egy másikban már akkor tudni fogom mit kell csinálni. Adószedő az most jól áll (0 Db maradt befizetetlen), de még nem ment fel a jólét, de remélem hamarosan felmegy. :)

Köszönöm a segítséget. Te amúgy mennyire állítód az adót? Én 10%-ra szoktam.

2011. aug. 23. 23:35
 25/29 anonim ***** válasza:
nálam az alap 9%, de néha lejjebb is viszem hagy örüljenek. a kikötő csak akkor kell ha, vizi úton is kereskedsz, de sokszor érdemes többet is letenni. Most pl. azon a pályán amin vagyok, kettő van mert túl sokat várakoztak a hajók egymásra. Ugyanis ők megvárják amíg teljesen fel nem töltik (kb 1200-ra asszem)
2011. aug. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
ja, és a jólét nem megy fel rögtön, csak ha már a tavalyi év nem volt veszteséges. De akkor hónapokon belül fel kell ugrania.
2011. aug. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Hogyan lehet több fizetést adni az embereknek? Már elégedetlenek velem emiatt.
2011. aug. 25. 17:24
 28/29 A kérdező kommentje:
Rájöttem hol kell, és átírtam 50re. Elég lesz ennyi szerinted?
2011. aug. 25. 17:31
 29/29 anonim ***** válasza:
ott ahol átírod ottvan mellette hogy "királyságbeli fizetés" ha azzal egyenlőt vagy nagyobbat álítottál akkor jó
2011. aug. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!