Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyenek lesznek a videojátéko...

Milyenek lesznek a videojátékok 10 év múlva?

Figyelt kérdés
Ki mit gondol, hogy képzelitek el 2034-ben a videojátékokat?

máj. 20. 21:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
43%
Még több képkockaszámmal, még nagyobb felbontással. Lehet érezni a játékban lévő szagokat mondjuk a kontrolleren keresztül. Én ilyennek képzelem el.
máj. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
24%
VR felé fogunk fordulni. SAO-vá válunk. :D
máj. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nem sokat fognak változni. Az AAA játékok készítése már most is annyi időt és pénzt emészt fel, hogy a látványt már nem sokáig lehet fokozni. Talán az AI besegíthet ezen a téren.

A beviteli módok szintén nem fognak változni, továbbra is egérel-billentyűzettel-kontrollerrel fogunk irányítani. A tapasztalat azt mutatja, hogy a VR-t nagyon sok ember nem bírja, és nem is szívesen "öltöznek be" azért, hogy játékokkal játsszanak.

máj. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
És melyik játék genre lesz alegkeresettebb, és lesz e új?
máj. 21. 21:05
 5/24 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem akkor már a vision pro-hoz hasonló fejre helyezhető technika által szó szerint benne lehetsz majd a játékba.
máj. 22. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
60%

Ha a mostani trendekből indulsz ki, akkor ugyanazokat a szalagon gyártott, most éppen trendi műfajú játékokat fogja nyomatni minden AAA stúdió, 1-2 kivétellel. Valszeg Microsoft monopol helyzethez fog közelíteni, folyatatódnak a felvásárlások és stúdió bezárások. Sony vagy felköti a gatyát vagy, elveszti a harcot. Steam ugyanúgy az egyetlen ellentartó erő lesz Microsofttal szemben, mint ahogy most is. Steamen minden második indie cím early access lesz a nagy játékfejlesztési költségek miatt. Sok projekt sosem kerül majd ki ebből az állapotból, a játékosok dühösek lesznek.


Ha nagyon pozitív akarsz lenni, akkor valszeg VR technológia fejlődni fog és népszerűbb lesz, bejön talán 1-2 új műfaj is. Kreativitás újra jellemző lesz a megjelenő játékokra, mint pl 95 és 2005 között volt. Ray tracing valszeg minden AAA játékban találsz majd és jobban optimalizált is lesz. AI technológiának köszönhetően kevésbé lesznek bugosak a játékok és az emberek arra tudnak így majd koncetrálni, ami igazán fontos. Újra diverzitás fogja jellemezni a piacot, senki nem lesz monopol helyzetben, múlté a szalagon gyártott live service looter shooter és open world játékok tömkelege. Indie piac visszaszorul, viszont cserébe egyedibb, minőségibb címeket fejlesztenek majd. AA játékoknak újra lesz relevanciája, nem úgy mint most.

máj. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
71%
Vedd alapul a FIFA 14-et és a FIFA 24-et (tudom, EA Sports FC) és akkor lesz viszonyítási alapod. Ez most csak egy példa. Akkor azt hittük, hogy annál élethűbb játékot már nem kapunk, most meg minden egyes részlet ki van dolgozva. Grafikailag biztosan jelentősen változni fog, és itt most nem csak a FIFA játékokra gondolok, hanem sok más játéknál is előfordulhat, de 10 év alatt nem hiszem, hogy lesz bármiféle nagy áttörés.
máj. 23. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Kedves Vezető ***** válasza:
84%

Szerintem bevonják a mesterséges intelligenciát is, és lesz egy reklámokkal teletűzdelt, és reklámmentes verzió is amiért plusz fizetni kell majd.

Szebb grafika, nagyobb fps, és rengeteg remastered, remake.

máj. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
73%

#8-as:

Az AI technológia már az idei FIFA-ba belekerül, hogy észszerűbben taktikázzon a játékban az ellenfél és ne mindig ugyanazzal a monoton stílussal támadjon.

Miért is lenne teletűzdelve reklámokkal??? Hogy fizessek érte? Ezt nem tudom hogy érted, de teljesen értelmetlen. Ha már megvettem 20-30 ezer Forintért, akkor miért lenne benne reklám? Ez nem egy mobil app. Eddig sem volt benne reklám, és ezután sem lesz. Elege nem értem a felvetést.

máj. 29. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Kedves Vezető ***** válasza:
39%

Akkor az A.I. stimmt.

Olyan a mosdó, mint a törölköző:

Nem vagyok Fifás, útálom a focit, nem tekintem játéknak, ahogyan a Farm Simulatort sem,/hasonlókat. Casual emberek játszanak ilyesmikkel évtizedek óta.

Nem azért veszek egy új generációs konzolt, hogy 25 éve ugyan azt a primitív kasztjátékot nézzem. Szőrös, agyatlan férfiak szaladgálnak egy labda után, és ha megvan, elrúgják.

Az igazi Foci is:

Primitív, agresszív játék amiben egyik csapat gyűlöli a másikat. Ordibálnak a szurkolók, egymásnak mennek.. Én a hangos beszédet is útálom. De az értetlenkedést is, leírom a választ, aztán számonkéred, magyarázzam el. (Mert luxus lenne továbbgondolnod)

Mondjuk egy open world játékban látom értelmét az A.I nak, hogy gondolkodjanak, emberibbek legyenek az npc-k, enemy-k, vagy akár a karaktered is.


Mert az egyetlen platform, ahol még nincs. A Facebookon se volt vagy 10 évig, Youtube-o n-sem vont 1 reklám sem majdnem ugyan eddig.


NEM az offline részére gondoltam ElSŐSORBAN, az online-re, hogy az ingyenes lesz a reklámos online, fizetős a reklámmentes.


De 10 év múlva a gépek is internettel fognak működni csak, így nem nagy feature reklámot tenni bele. Olyan mesterségesen drágák lesznek a konzolok,hogy rakni fognak bele, és lesz fizetős reklámmentes.

És légyszíves NE kérdezd meg hogy hol fognak elhelyeszkedni, használd az agyad. Amióta létezik konzol a fejlesztők arra panaszkodnak

"milyen drága a játékfejlesztés, ezért drágák a játékok"

A Ray Tracing/Unreal 5 előtt is elmondták hogy ezekkel a technológiákkal könnyebb lesz a fejlesztés.

Mi lett ?

Egy használt Ps4 ára 2 játék 5 re.

Igaz, maga a Ps5 is csak a Pc-s ek (akiknek a grafika/fps a minden) nek/ Fifa/Cod nál nem nagyobb igényűeknek éri meg, mert nincs rá szinte semmi, ami Ne lenne Ps4 en.

Ne felejts el minuszolni, én meg rádnyomom a provokatívot. :)

máj. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!