Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A játékokon lehet felirat?

A játékokon lehet felirat?

Figyelt kérdés
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy én xboxon vagyok és nemtudok angolul hogy azt meglehet csinálni hogy felirat legyen egy jatékban ?

2023. szept. 19. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha a játék támogatja, akkor igen. Szokott a beállítások menüben lenni olyan, hogy "subtitle". Ott be lehet kapcsolni, talán még magyar is van.
2023. szept. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2023. szept. 19. 18:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Konzolokon nagyon kevés játékban van magyar felirat, Xboxon alig. Mondjuk a gép menüt be tudod magyarra állítani. Alapból úgy működik a rendszer, hogy ha beállítod magában az Xbox beállításaiban, hogy Magyarországon laksz akkor ha egy játékban van magyar felirat akkor azt húzza be alapból. A legtöbb játékban nincs is feliratválasztó emiatt. Ha nem talál magyart akkor angolra szokott ugrani. Bár a legtöbb videojáték mannapság kiírja a gombokat meg próbálgatással és gyakorlattal is lehet sokat tudni (pl vezetős játékokban jobb ravasz a gáz, bal a fék, lövöldözős játékokban az X szokott lenni a használni és az újratöltés stb), de alapvető dolgokat meg kell tanulnod. Én játékokon keresztül tanultam meg angolul és élveztem. Ha nem valami bonyolult szerepjátékkal játszol akkor azért az átvezetők mutatják miről van szó és ismétlődő szavakat meg lehet érteni lassan.


Magyar feliratos játékokkal is lehet kezdeni és átkapcsolni angolra néha vagy egy idő után. Az egyik legtöbb szöveget tartalmazó Xbox játék aminek van magyar felirata az a Witcher 3. A Forza Horizon 4-5 az egyszerűbb és egy idő után angolra is teheted és megérted. Ezekben a játékon belül is van feliratválasztó ha jól emlékszem.

2023. szept. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!