Sakk lépéseket tudom, hogyan tovább?
Figurákkal, lépésekkel, szabályokkal tisztában vagyok, de ha le kell ülnöm sakkozni, akkor teljesen céltalan vagyok, mit érdemes lépni, miért. Persze azért látok bizonyos dolgokat, de hogy hogyan érdemes elkezdeni, felépíteni egy játékot, az nem megy. Amit láttam segédanyagokat az vagy nagyon kezdő vagy végjátékokat tanít, nekem meg a megnyitás, és főleg a fejlődés lenne a cél, stratégia meglátása, sakkvakság elkerülése.
Hol lehetne online tanulni ilyesmit? Tudom játsszak sokat gép ellen, de ott sem tudom, hogy mit és miért kéne lépnem
Online a chess.com a legmegfelelőbb ha tanulni szeretnél sakkozni.
Igazából én mindig a védekezésre koncentrálok, az legyen a célod, hogy minél több lépésig eljusson a meccs amit játszol. Én mostanában 25 lépésnél kevesebből nem szoktam kikapni. 1240-es rangszámom van chess.com-on, ez egy középhaladó szint.
1 éve foglalkozom az oldallal napi szinten, sajnos élőben nincs sakktáblám, de biztos vagyok benne ha kihívnának sakkozni élőben akkor az egy izgalmas és jó meccsnek ígérkezne, még ha ki is kapnék esetleg.
Szóval az én szemszögemből a lényeg az hogy úgy reagálj az ellenfeled egyes lépéseire hogy védekezésre koncentrálj. Persze ha látsz egy Sakk lehetőséget azt nem feltétlen szabad elhalasztani.
A sáncolást (király-bástya csere) általában kihúzza a meccset 20 lépésig, szóval ha tudsz sáncolni, akkor már egy kicsit előnyösebben folytatod a mérkőzést.
"a gyakorlásnak már akkor lenne értelme, ha legalább az elején tudod, hogy mit csinálsz, nem?"
Én nem így gondolom.
Persze, egyéni hozzáállás kérdése, hogy kinek mi jön be. Nincs olyan módszer, ami mindenkinek ugyanúgy jó. Van, aki először be szeret tanulni minden elméletet, és az alapján akarja felépíteni a gyakorlásait. Van, aki szeret mindenre magától rájönni, és esetleg csak végső esetben néz utána, hogy egyébként a szakirodalomban mit javasolnak. Van, aki azt szereti, ha lépésenként halad a "tananyag" feldolgozásával. Megnézi egy adott dolognak az elméletét, utána pedig azt begyakorolja a gyakorlatban. Aztán még egy adag elmélet, és még egy adag gyakorlás. És így tovább. Én meg azt szeretem, hogy minden egyes játszma után kielemzem, hogy mi volt benne a jó, és mi volt benne a hiba, és a hibás lépések helyett miket lehetett volna lépni. Erre chess.com-on nagyon jók a játszmaértékelők.
Emellett azért néha szoktam feladványokat is csinálni, nem hátrány, ha bizonyos minták rögzülnek az emberben. A sakknak egy része logika, egy része stratégia, egy része mintafelismerés, és bizony egy része pszichológia. (Kissé már gyakorlottabb kezdőket nagyon össze lehet zavarni például a Réti-megnyitással, ammóniával, vagy Kádassal.) Én is jobban szeretek a saját logikai képességeimre hagyatkozni, de elengedhetetlen, hogy sok mindent rutinná fejlesszek, máskülönben az ellenfél előnyösebb helyzetbe kerül.
Oh leirom en neked a lenyeget :D
A jatek lenyege az ellenfel kiralyanak bemattolasa. Vagy anyagi elony szerzese amibol szinten az kovetkezik hogy az ellenfel kiralya be lesz mattolva :D
Ennyi a lenyeg :D
Jatsz sokat meg youtube pl saint louis chess club. Altalanos megnyitas elmeletnek nezz utanna az sokat fog segiteni. Es jatsz es jatsz es jatsz. Szamitogep elleni jatekot en nem javasolnam mert csak hulyere ver es semmit nem tanulsz az egeszbol. Tervezni amugy nem csak jatek kozben szokas hanem mar elotte is pl hogy terelonyre fogok jatszani vagy barmi.
Ha lenne vmi kerdesed vagy jatszanal dobj egy pmet ha gondolod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!