Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Wii vagy PS3?

Wii vagy PS3?

Figyelt kérdés
2010. okt. 5. 15:54
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Előző: melyik konzolra értetted, hogy idén még nem jött ki rá értelmes játék?
2011. júl. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
Szerinted melyikre ertettem? A multiplatform kontabilis PS3-a melyet sok first-party fejleszto is tamogat; vagy az a nintendo mely 3 evente kiad egy mario-t, egy zelda-t, egy mario kart-t, egy brawl-t, es meg melle nehany kozepesnek is nehezen nevezheto jatekot? Ha nem ertessz egyet akkor mostantol peldakkal is hadakozhatunk, mivel a tenyek messzemenoleg a ps3-t (vagy akkar a kicsit gyengebb xbox-t) tamogatjak. Aki sokat szeret jatszani vagy a Sony vagy a Microsoft konzolja mellett fog donteni a Nintendo porgyujto szerkezete ellen.
2011. júl. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Tény, hogy nem sok minőségi játék jelenik emg rá, de, hogy csak Mario, Zelda jön ki rá azért az kicsit felháborít. Van ott is rengeteg minőségi játék, van, hogy még jobb is mint PS3-ra mondjuk az a nyavalyás Uncharted(nem, nem mondom, hogy rossz, de nem is olyan jó mint ahogy a fél világ mondja). Van ott a StarFox, Metroid, Conduit, Professor Layton, és még jó pár száz exkluzív minőségi játék.De neked mondjuk hiába beszélek, ha már egyszer, ahogy te mondanád porgyújtó PS3-ad vagy xboxod van, a Wii-t semmibe veszed, miközben ez a világ legnépszerűbb konzolja. Fogadjunk, hogy te is csak azért szereted azokat a "nagy" konzolokat, mert csúcsminőségi HD grafikával tudsz játszani. Hát majd a Wii U az összes konzolt legyalázza:P
2011. júl. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Na jo, itt az ido hogy egy kis felvilagositast tartjak mivel latom nehany alapveto dologgal nem vagy tisztaban.


1. A Wii U meg nem jelent meg tehat nem tudom hogy minek hozod fel. En nem a nintendo termekek ellen szoltam, hanem egyszeruen ramutattam a Wii legnagyobb gyenge pontjara mely a szoftver hiany. A kerdes Wii vagy PS3 volt, nem Nintendo vagy Sony.


2. A legnepszerubb nem ugyanazt jelenti mint hogy a legjobb. A Wiibol valoban tobbet adtak el de ennek sok oka lehet: Jobb marketing, innovativ kontroler, alacsonyabb ar. Azonban ha azt nezed hogy melyek konzollal jatszottak a legtobbet akkor nagyon valoszinu hogy nem a Wii lesz a top mivel messze a leggyengebb multival es legkevesebb szoftverrel rendelkezik es ebbol kifolyolag konzolonkent kevesebb jatekidot toltenek el vele a jatekosok.


3. Jatekvalasztek: Ez az ahol a Wii a leggyengebb. Nem minoseg miatt. Hanem mivel egyszeruen alapbol keves a szoftver es a jobb multiplatform jatekok alig jelennek meg. A Ps3 ezzel ellentetben eros first es third-party jatekok teren is. De hogy lebontsam neked, nezzuk szepen vegig mi jelent meg a ket konzolra 2006 ota:


A Wii-n jelenleg 11 jatek van mely a metacritics-en legalabb 90 pontot ert el. A Ps3-n 33. A legmagasabb pontszam a Super Mario Galaxy 1-2 97 pontal, a GTA 4 98 pontjaval szemben. De ne szamhaboruzzunk tovabb mivel a Wii-nek itt eselye sincs (mivel a ps3-n kb NEGYSZER annyi szoftver van).


Inkabb nezzuk vegig kategiankent hogy a ket konzol mit ajanl szamunkra.


i. Akcio-kaland-platform:


Talan a Wii legerosebb pontja melyet olyan nagy cimek mint a SM Galaxy 1-2 es a Zelda Twighlight Princess tamogat. Egyeb nagy nevek a New SM Bros., Donkey Kong Returns, Metroid Other M, vagy a Kirby's Epic Yarn.


Ettol fuggetlenul allitom, hogy a Ps3-ra sokkal erosebb a valasztek mar ebben a kategoriaban is. Ugye ott van a 2009-s es a 2010-s ev jateka: Uncharted 2 es Red Dead Redemption. Akkor ott van God of War 3, GTA IV, LA Noire, Portal 1-2, Bayonetta, Darksiders, Littlebig planet, Infamous 1-2, Ratched and Clank trilogia Batman Arkham Asylum, Assassin's Creed 1-2-B, Heavy Rain,hogy csak a legjobban ertekelteket emlitsem csak.


ii. FPS-TPS


A lovoldozos jatekok kategoriajaban a Wii-nek semmi eselye nincs. A COD sorozattal, a Battlefield sorozattal, Killzone 2-3-l, a Bioshock 1-l, Resident Evil 5-l, Vanquish-el, Crysis 2vel, Resistance sorozattal, Dead Space 1-2vel, vagy a meltan hires Metal Gear sorozattal (lehet hogy a kaland kategoriaba kelett volna sorolnom ezt de mindegy) szemben szinte semmit nem tud a Wii felmutatni. Van egy kivalom Metroid 3, egy gagyi COD Reflex (mely e COD 4 butitott valtozata), Resident Evil 4 (mely egy Gamecube-s jatek ujrafeldolgozasa es mely iden a PS3-ra is megfog jelenni HDben Move support-al), James Bond jateka (melyet pont ma jelentettek be a PS3-ra is), es a gyenge Conduit sorozat.


iii. RPG


A Nintendo ebben a kategoriaban elfogadhato de megint a PS3 mogott marad. Van a Pokemon franchise, egy ket jatek mint Xenoblade, King's Quest stb. De a Pokemon-n kivul semmi sem emlitheto egy szinten a 2008-s ev jatekaval (Fallout 3), az Oblivion-nel, a kultklassziukassa valt Demon's Soulsal, a Mass Effect 2-vel, a Final Fantasy sorozattal, vagy az alternativabb de ritka mely Valkyria Chronicles-l stb.


iv. Fighting


Brawl vagy Super Street Fighter IV, Mortal Kombat, es Soul Kalibur. Szerinted?


v. verseny


Mario Kart es gyengebb verzioi a PS3s autoversenyeknek vagy Gran Turismo 5, Shift 2, Hot Pursuit, WipeOut, Dirt 1-2-3, Burnout, Forma 1, Blur, stb. Hat kevesen voksolnanak az elsore.


vi. egyeb


Tudom ott van egy csomo sport jatek a Wii-n. De en a valos eletben sportolok (uszok heti 3szor es focizok heti 1-2szer) tehat engem nem erdekelnek. Raadasul az osszes Wii Sport jatek egy egyszeru mimikara epul mellyel a jatek egyszeruseget takarjak (pl a tenisz jatekban csak az utot es nem a jatekost kontrolaljuk). Egyebkent tobbszor Wiiztem mivel az egyetemi eveim alatt az egyik lakotarsamnak volt egy Wii-je.


4. Az HD grafikat en elvezem, de nem emiatt vettem meg se az xboxomat se a ps3-t. Sot egeszen az idei evig SD-teven jatszottam mindket konzolomat. En lesz@rom a grafikat, ha csak az van, de bizonyos jatekokhoz szerintem fontos a reszletesseg melyet 1080p sokkal jobban lehetove tesz mint az SD (azt hiszem 480p) amelya Wii-n van.


5. Jovo. A Wii-nek mint konzolnak nincs szinte jovoje (a Nintedno ugy tunik lemondott rola). Az egyetlen dolog amire meg igazan erdemes varni az a Skyward Sword.


A Ps3-ra ezzel szemben tucatjaval fognak meg a legnagyobb cimek megjelenni. Gondoljunk itt csak az Uncharted 3-ra, ESV Skyrim-re, az Arkham City-re, Bioshock Infinite-re, vagy az uj Deus Ex jatekra.


6. Meg irjal nyugodtan, de hidd el utana neztem mielott a PS3-t vettem meg masodik (ma mar elso) konzolnak a Wii helyett.


7. Ha Wii U jobb lesz mint a ps3 vagy xbox akkor hidd el veszek egyet. Addig maradok a jelenlegi ket konzolomnal es mindenkinek aki tenyleg szeret jatszani annak ugyanezt ajanlom.

2011. júl. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Szép Estét Kívánok!

Ha megengeditek én is hozzászólnék a témához, és megosztanám veletek személyes tapasztalataimat!

A kérdezőtől elnézést, hogy szóba hozom, de tényleg csak egy mondat erejéig. Először X-box 360-at akartam a Kinect miatt(is). Aztán hosszas gondolkodás után a ps3 mellett döntöttem...! Majd mikor már majdnem meg volt a ps3, a nevető harmadik a Wii lett a befutó!!!!! Indoklom is:

Nekem a legjobban mindig is a nintendo játékai tetszettek!

Nem szeretem a lövöldözős játékokat. Jobban szeretek Marioval ugrálni, meg Yoshival asztali teniszezni, mint akció játékkal játszani!!! Végig néztem a játék kínálatát a ps3-nál, és a WII-nél...Sokkal jobban bejött a Wii játékkínálata. Nagyon jópofás játékok...!!!

Annyit el kell ismernem, hogy a ps3-nak jobb a grafikája, van benne Blu ray(ami a jövő), lehet csatlakoztatni 3D-s tévére(szintúgy a jövő) sok egyéb modern megoldás, ami akár még, akkor is ütőképes lehet,amikor már más gépek lesznek(következő generáció..)Grafika, hát szerintem olyan hatalmasat nem fog változni(bár kitudja), hisz nagyon élethű, a Blu ray(mint említettem a lemezek jövője, most úgy tűnik...) tehát egy ps3 sokat érhet még évek múltán is...! Bár én vagyok annak a híve, hogy lesz@rozok már bocsánat azért egy konzolt, mert már régebbi, vagy éppen nem a legjobb a grafikája..!!! Mindenkinek más tetszik! Ízlések és pofonok szerintem!

Nekem a Wii tetszik a legjobban, és nem érdekel, hogy lesz WII U, nekem a Wii lesz az új. Megveszem rá a játékokat kiegészítőket és nagyon fogok neki örülni! A WII U még mire ,,beérik,, értem ez alatt, hogy mire le megy az ára, meg lesz rá sok játék az nem egy két hónap lesz, szal addig is bőven megéri Wii-t vásárolni, most még a gépekhez képest olcsón hozzálehet jutni. És nem lesz majd rá új játék??? Nem érdekel. Jobb a grafika a ps3-nak??? Nem baj, nem sajnálom a SONY-tól :D És nagyon örülök, hogy volt gondolkodási időm, és így a Wii-t tudtam választani! Most fogom megvenni..!!! Remélem tudtam valamit segíteni, igaz személyesen még egyiket sem próbáltam, de nekem MINDIG IS A NINTENDO LESZ A KONZOL!!!

Egy probléma viszont van,(remélem nem úgy lesz!)

A hardcore játékosok azért szidták a Wii-t(már aki!), mert nincs rajta túl sok akicó horror, és lövöldözős játék...Ezért tartok attól, hogy a WII U már nem lesz a ,,hagyományos,, nintendo!!!! Elvileg 7 játékot terveznek idén, és igaz, hogy abból 2 hardcore, és 5 casual játék(aminek örülök!), de pl: Mariot nem látok köztük...! Ezt tényleg nem vágom...Így legalább az emberek válogathatnak!!! Igaz a ps3-on és Boxon nem csupán akció van, de úgy tartják sokan, hogy előbb való a hardcore játékosoknak egy box, vagy egy ps3(utóbbi tán még inkább!!!), mint egy WII!!! És az nagyon is rendben van!

Én ezért (is) veszek Wii-t!!!

Huuuuuuuu, nagyon sokat írtam, de remélem elolvastátok!!!

Jó éjt!

2012. máj. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!