Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Egy kicsit megdöbbentett a...

Egy kicsit megdöbbentett a lottózóban az eladó hozzáállása. Történt ilyesmi már másnál is?

Figyelt kérdés

Ma szerettem volna venni egy sorsjegyet, megkértem a lányomat hogy válasszon ő, erre azt mondja az eladó, hogy nem választhat mert nem múlt el 18éves 🤔

Még ha azt mondom hogy pl egy 16éves bemegy önállóan hogy vegyen egy sorsjegyet és ő annyira ragaszkodik a szabályokhoz hogy megtagadja akkor azt mondom oké...de egy 4éves kislányról beszélünk akit az apja meg akart kérni hogy ő válasszon neki sorsjegyet.

Mit gondolt, ezzel őt most közelebb viszem a szerencsejáték függőséghez vagy mi? :D

Eddig ilyen még sehol nem volt hogy ne engedték volna meg neki.


Csak nekem furcsa ez a túlbuzgó hozzáállás?



2022. okt. 24. 16:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
63%

#9 "Te meg azt nem veszed figyelembe amit én mondok....tartassa be a szabályt, de akkor MINDENKIVEL!"


Na ne viccelj már. Nem, nem ezt mondod. Te elsősorban azt kritizálod, hogy ugyan mi kárt tenne a gyerekben egy sorsjegy megvétele, és ugyan minek kell elutasítani az eladást. Ha nem tagadta volna meg az eladást, akkor eszedbe sem jutott volna azzal példálózni, hogy "bezzeg a 14-15 éveseknek". Nem érdekelne téged, rendben lenne minden számodra. Úgyhogy ne próbáld beadni, hogy te itt egy szabályszerető Tóni vagy, mert valójában tojsz rá. Alkalamzták rád a szabályokat, és most dögöljön meg a szomszéd lova. Ez vagy te.

2022. nov. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
43%
#11 Az orvos haverom felír nekem olyan gyógyszereket, amiket amúgy marhára nem kaphatnék meg, hogy a gyógyszerfüggőségemet fenntartstam. A patikában pedig ki is szolgálnak, hisz receptem van rá. Minden rendben van, hiszen volt receptem? Vagy talán nem az számít, hogy ki fizet, meg hogyan, hanem az, hogy olyan embernek adnak el (közvetve, vagy közvetlenül) valamit, akinek nem kéne. A patikában dolgozó hölgy nem tudhatja, hogy a receptet kamuból írták fel nekem, a lottózóban dolgozó eladó ellenben felismer egy gyereket. Attól, hogy nem a gyerek fizet érte, attól még ki van téve a szerencsejátéknak oly módon, amit ők nem támogathatnak. Most nem ő vette, legközelebb ő fogja, vagy megkér valakit. Ha szigorúan csak a tranzakciót nézed, akkor igen gyér munkát végzel a megelőzésben.
2022. nov. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

#11 Jó, akkor fogalmazzunk úgy hogy neked is jó legyen.


Ha rám nem alkalmazzák a szabályt, akkor igen elnézem hogy másra sem. Lesz@rom más gyereke mit csinál a pénzével.


De ha velem szemben alkalmazza, akkor igenis alkalmazza mással szemben is!


És lehet akármit gondolni rólam, továbbra is kitartok amellett hogy nem ilyen piti dolgoktól lesz valaki függő és játssza el későbbiekben a pénzét, hogy anno gyerekkorában nagy ritkán húzhatott egyet a sorsjegy kupacból.

Szerencsére az esetek 99%-ban jófejek az eladók, még ő maga ajánlja fel és nyújtja a gyerekhez a pakkot hogy húzzon ő....nem mindenki ilyen szemellenzős.


Meg ha már a "szigorú" szabályoknál tartunk, a dohányboltokba sem léphet(ne) be 18 éven aluli, még csak egy rágóért sem....onnan sem zavarja ki őket senki, legalábbis én még egyik helyen sem láttam.

Ha oda megyek be pl.energia italért, ott sem mondták egyszer sem hogy a gyerek nem jöhet be, pedig nem jöhetne.


Szóval lényeg a lényeg.....NE kívételezzen, akkor tartsa be mindenkivel szemben. Vagy majd veszünk máshol :D


Részemről ennyi. :)

2022. nov. 10. 08:43
 14/18 anonim válasza:
Én már találkoztam olyannal is hogy engem nem engedett húzni 34 vagyok , mert hogy úgysem tudja senki hogy melyik nyer melyik nem, ne fogdossa senki össze a sorsjegyeket feleslegesen... Ott is hagytam.
2022. dec. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Te mint 40 éves kis suttyó honnan tudod, hogy nem zavarja ki őket?
2023. jan. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

#15

Onnan b+, hogy napi szinten látom mikor megyek el a hely előtt hogy bent tobzódnak a 15-17 évesek tippmixelve, sorsjegyeket kapargatva.


Eddig még egyik ott dolgozó sem ráncolta még a homlokát sem, vagy nem mondott egy ejnye-bejnyét sem, nemhogy a szabályokat betartva megtagadta volna a kiszolgálásukat.


Az volt a zavaró hogy ha már ez a szabály akkor miért is kivételezünk??

2023. jan. 4. 17:10
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Elkérted a személyijüket, hogy így megbizonyosodtál az életkorukról?
2023. jan. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Nem, de jó párat ismerek közülük személyesen így tudom mennyi idősek.

A társaság többi tagja pedig az osztálytársaik, így ők is koruk beliek.

2023. jan. 5. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!