Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Genshin Impact fiókot tényleg...

Genshin Impact fiókot tényleg ilyen könnyen feltörhetik? Többi lent

Figyelt kérdés

Egyre több helyen olvasom/látom, hogy elvsztik játékosok a fiókjukat. Lehet ez ellen tenni valamit?

Facebookon például van két faktoros hitelesítés, így ha más eszközről lépsz be, meg kell erősítened, hogy az tényleg te vagy.

Sok munkám van ebben a játékban, és nincs másik fiókom, csak egyről játszom.

Extra védelem, vagy amire érdemes figyelni?



2022. máj. 4. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Ne vegyél fűt, fát fel a barátlistádra.

2. Random gyerekeket ne engedj csatlakozni a világodba

3. SOHA senkinek ne add meg email,jelszód,fiókneved.

4. Használj nagyon bonyolult jelszót.

2022. máj. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A "feltörések" 99%-a a felhasználó hanyagságából ered. Ha egyedi jelszót választasz, és azt nem adod ki senkinek, akkor szinte 0 az esélye a feltörésnek.

Mikor megtudtam, hogy a fiam és a lányom simán "kölcsönadja" másoknak a Facebook, Instagram, Spotify, Steam, PSN stb fiókját (sőt, nem csak ők, hanem a baráti körükben mindenki), először is elbeszélgettem velük (nagyon nehéz volt megállnom, hogy ne ordítsak: "HOGY LEHETTEK ILYEN HÜLYÉK?"), aztán én magam generáltam új jelszavakat az összes accountjukhoz. Ha nem tudnak belépni, jöjjenek hozzám, és én majd belépek. Ha nem értik, hogy milyen veszélyes dolgot csinálnak, másképp nem lehet.

2022. máj. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem törik fel, hanem megszerzik a belépési adatokat és azzal belépnek. Az ilyen játékos fiókoknál népszerű a phishing és adathalászat, például csereajánlatot küldenek, adminisztrátornak adják ki magukat, majd egy hamisított másolat oldalra vezetnek el, ahol ismét be kell jelentkezned. Ha nem veszed észre hogy nem az igazi oldalra lépsz be, vagy miért kér újra belépést amikor már bent vagy, akkor önként írod be az adataidat. Jó pár ilyen csalási módszer létezik, pl. Steam-en tucatnyi ismert és sikeres átverési, fiók- vagy raktárlopási módszer létezik úgy, hogy magán az oldalon van kétfaktoros védelem. De a felhasználói naivitástól az oldal nem tudja megvédeni az áldozatokat, és még is így ki tudják játszani a csalók az értékeket.
2022. máj. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltörés van, hanem simán adatmegszerzés, ahogy írták. Sok a finoman szólva 1 bites felhasználó, aki kb mindent elhisz amit odaraknak elé, legyen szó csereajánlatokról, hamisított weboldalakról, barát felkérésekről stb.

Ha megadod másnak az adataidat, azzal sok mindent nem lehet kezdeni.

2022. máj. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment mindenkinek a zöld kéz :)

Nem adnám meg az adataim sosem senkinek, valamint a világomba is csak 3-4 naponta jön egy ember,de akkor jobban vigyázok velük is

2022. máj. 4. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!