Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Guild Wars vagy AION?

Guild Wars vagy AION?

Figyelt kérdés
Egyértelmű kérdés.Érveket is kérek hogy miért jobb/rosszak egyik a másiknál,de ne ilyeneket hogy:azért jobb mer a másik szar
2010. aug. 25. 19:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

nos mindkettő biztosan jó

Aion= nagyon szép a grafika de szerintem elkúrták... 2 fajt lehet választani és mindegy ugyan oda teszi le... flöj ráadásul több 10 ezren játszanak gondolj bele nyitáskor mekkora lagg lehetett...

mellesleg elkövettek egy nagy wowos hibát... mind a két faj ugyanazt az alap kasztot tudja ugyanazokkal a skillekkel... ez annyira nyomott és sablon ezért tartoma wowot is szarnak

Guild wars: nem volt még hozzá szerencsém de képek alapján nemtudom kifogom próbálni szerintem :) de azért ne írjuk le az aion-t

és tudtommal mind a kettő NCSoft tehát nem kell versengeni

most picit eltérek a lényegtől

az Aion a Lineage 3 helyett jött ki tehát a Lineage3 projectet felfüggesztették az Aion helyett,,,

na ez végzetes hiba volt szerintem hiszen a Lineage-nél mai napig nem csináltak jobban kidolgozott játékot ( wowosok kíméljenek)

minden fajnak külön képességei vannak és kasztjai egy egész életstílust alkottak meg benne

a többi mmorpg csak egy tucatjáték kicsit világosabban:

mmorpg= kb 10 faj és 5 kaszt ezekhez semmi életkultúra nincs mintha mind a 10 faj 1 mestertől tanult volna ... mintha együtt élnének tehát nem dolgozták ki csak gyorsan megprogramozták, hogy jöjjön a pénz ( igen a wowra gondolok)

Lineage: minden egyes fajnak egy külön kultúrát alakítottak ki mindegyik másként erős és más adottságai vannak 6 faj van benne de ezekhez minimum 40 teljesen egyedi kasztrendszer ezért még mindig L2 a király és sajnálom hogy az Aion ra mega guild warsra pazarolta az idejét az NCSoft ennyi

2010. aug. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is az L2 a nyerő
2010. aug. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nos Én mivel Aionba nemnagyon vagyok otthon ezért csak Guild Wars melett tudok érvelni mert kijátszottam mind a 3 történetet. Hos tehát előszöris kezdjük azzal hogy a Guild Warsnak nagyon jól és szépen kidolgozott története van. Tehát ezzel arra célzok hogy nem olyanok mint a többi mmorpgben hogy menj (x;y) kordinátákra és ölj meg x,y szörnyből x,y darabot. Tehát ebben rendesen kidolgozott történet van. Mindegyik részben van ideálisan kidolgozott training amiben a játékos megtanulhatja kezelni a karakterét questekben amik később a hasznára válhat egy-egy mission-nél. A karakterek mennyisége miatt én is lepontoznám a játékot mivel az első részben mindössze 6 kasztból választhatunk viszont ennek is van előnye hiszen a játékba van elsődleges és másodlagos kaszt is,aminek az a lényege hogy mindkét kaszt fegyvereit,skilljeit stb.(kivéve itemek) A következő részekben 2-2 új karakterrel nő a választási lehetőség.

A világ alacsonyabb grafikán is gyönyörű gyönyörű, viszont próbáltam lassu gépen is és azon viszont nem hiszen lassú a boot stb...

A gépigénye egész alacsony a kidolgozottságohoz és minden máshoz viszonyítva.

Egy dolgot adnék még a minusz dolgokhoz mégpedig azt hogy sajnos semmi tört szerver nem létezik de úgy gondolom hogy ezért a játékért megéri 4000 forintot kiadni.


Ha emelett döntenél azt javaslom az 1-nél kezd de teljes mértékben a te döntésed hiszen a 2.(factions) vagy a 3.(nightfall) is egy teljes történetet alkot és csak a kiegészítő müködik valamelyik szükeségességével a többi az önálló rész.


Remélem tudtam segíteni :)

2010. aug. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
És ha bármi kérdésed van akkor külddj üzit vagy ebbe a topicba kérdezz:) Előző kommenthez még hozzátertozik :D
2010. aug. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
conquer online:P
2010. aug. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

a lineage valóban jó volt...5-6 éve...

rengetegen inkább a wowra váltottak nem véletlen (én is)


jelenleg szerintem nincs olyan ami játékélményben felveszi a versenyt a wowwal, pedig nem játszom vele már fél éve. Warhammer és aion-t is kipróbáltam...Aion lehetne sokkal jobb ha nem úgy kezelnének minket az Ncwest-esek mint egy rakás sz*rt. Szóval nem ajánlom az Aiont, akármennyire is bejön "külsőre".

Olasvhatsz ezekről a dolgokról a variance blogon is rengeteget...és hidd el, semmit nem túloztak ezzel el a blog írói, én is velük együtt éltem ezt át.

warhammer meg nagyon gyenge lett szerintem, nem véletlen haldoklik


guild warsal nem játszottam, de ha megjelenik a gw2 1000%, hogy kipróbálom...de akármennyire tetszik, már előre félek attól, hogy ezzel is bebukom. Ezért is várok majd pár hónapot vele, hogy megvegyem, de ha tényleg jókat hallani majd róla akkor is...hát már leírtam :D


Tudom, hogy te csak a aion, guild wars-ra kérdeztél rá...bocsi, hogy többet írtam :D

2010. aug. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én jó ideig L2-ztem, aztán átmentem WoW-ra, de az mostmár nagyon sz*ar unalmas lett, ezért jöhet megint az L2
2010. aug. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Aelyon ***** válasza:
Azt is érdemes megemlíteni, hogy a Guild Wars nagyon is eltér minden megszokott MMORPG-től, legfőképpen skillrendszerben, Nightfallban a herok miatt, az itemek miatt is.
2010. aug. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
5%

én nem értem az előző kommentet ( a wowosét)

szerintem a wownak van alegrosszabb játékélménye.. és még a grafika miatt sem csábít a játék... a wow a legegyhangúbb és legsablonosabb mmorpg a világon-.- bár ez a primitívitáció lehet az oka hogy mindenkinek bejön... hiszen nem kell nagyon használnod a fejed hogy csinál jegy ( mint az előbb említett) x:y kordinátán x:y mobot gyilkolós questet ebből kapj elég aranyat és a boltban felvásárold a cuccaidat... remélem érthető vagyok:D ráadásul a wownak nagyon sokan jönnek a történettel és a nagy térképpel... a történet annyi hogy írtak egy roppant unalmas 2000 oldalas regényt a játékban meg egy úgymond openingel, meg néhány max szintű bossnál találkozunk ezzel a sztorival. a térkép meg annyi hogy egy sziget szellemmódban kb 5 perc alatt átsétálható hosszban ( én ezzel szórakoztam benne, hogy szellemként átfutottam az alapjáték 2 nagy szigetét... összesen max 20 perc volt + a térkép közepén lévő örvény nem is létezik.

a sablon kasztokról meg nemis beszélve. warrior.. paladin... mage, ez a blizzardtól qrvanagy kreativitás volt.. utoljára a minimaxon a frenklinben találkoztam ilyen mértékben kreatív nevekkel... mint frenklin barátai.. hód mint hód, medve mint medve...

és következő kommentekben, az hogy a lineage 5-6 éve volt jó??? de a wow még ma is elmegy?? ezt hogy gondoljátok?? mikor a wownak már 5-6 éve is átlagon aluli grafikával megalkotott átlagon aluli modellek voltak, a lineage-ben legalább szép modellek vannak még ma is tűrhető grafikával... bár ez csak az én véleményem... mellesleg mint mondtam a wow elég primitív ha belegondolsz emiatt lehetséges az is hogy a wow játékosok 90% eltudja érni az "epic" setet és legalább 1x legyőzni a főboss-t

lineage-ben ez nem ilyen egyszerű ott kevesebben játszanak de csak a tényleg jó játékosok tudják elérni a max szintet.. és még közülük is csak kevesen találkoznak a nagy bossokkal vagy a klánháborúkkal...

wowban minden olyan egyértelmű és könnyű ( mert amerikai)

lienage-ben pedig minden bonyolult és nehéz ott tényleg játszani kell és nem elég angol tudás és agy nélkül questelni :) ( mert szar japán)

jó lehet hogy ellentmondok magamnak ezzek a (szar japán) cuccal mert engem felidegesített, hogy túl kidolgozott volt és számomra túl nehéz.. oda pro játékosok kellenek a wowra pedig 5 évesek is elég jók a lich kinghez... no meg a szokásos wowos dumához hogy( a wowról koppintották) na ehhez sem kell sok ész :) de ha már itt járunk szerintem meg a lich kinget koppintottáka gyűrűk urában szereplő witch king-ről xD szerintem hasonlít xd

de ezen kár veszekedni... pofon egyszerű a mindent eldöntő válasz

a gyengébb játékosok akik inkább izompacsírta bőrébe bújnának ---> wow

pro hard játékosok akik mindennel megbírkóznak vagy csak szeretik ha a kari szép ( megjegyzem lineage-ben a human warrior normálisan néz ki, az összes többi csinos kari és az ork az ami emlékeztet a wowos modellekre.. nagy kigyúrt stb)

mindenki más értelmes nem elfogult lénynek ---> próbálják ki mindet hiszen sok jó dolog az új dolgokban található :)

2010. aug. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom de sok zagyvaságot hordtál össze...

Vezekényi, te vagy az?


lefogadom, hogy wowoztál egy jó ideig de béna voltál benne, hogy most ennyire fikázod...a korodat is sikeresen be lehet azonosítani...8 év körül lehetsz...agyilag biztos.


nagyon elfogult vagy a gyenge lineage-el szemben. de nekem mindegy...örülök annak, hogy nem játszol olyan játékkal amiben kicsi minőség is van.


Végűlis mindent leírtál a lineage-ről...ezért tart ott ahol.


és én mint nem wowos mondtam amit mondtam. Csak sok mmo-val játszottam már.

(21:20-as)

2010. aug. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!