Miért utálják sokan az Epic games storet?
Ingyen adnak olyan jatekokat, amivel egy adott jatek kozosseget teszik tonkre. Ilyen pl az ark, nem a teljes jatekot adjak. Igy rengeteg szerver igazodik az epices felhasznalokhoz, nem modolnak.
Gta miota ingyenes volt, tele van minden kisgyerekkel.
A kínai kötődés sem tetszik sokaknak, hiszen mégis csak más dolog ha nem a saját Google saját célra kémkedik, hanem Kína. Persze a gyerekeket úgyis csak az ingyen játék érdekli, amivel be lehet húzni jó pár millió számítógépet, amin fut az Epic kliens (meg ami esetleg még vele jár).
A másik a Fortnite pénzből származó hatalmas pénzmag, amivel a játékos piacot befolyásolni lehet.
Szerintem a google ezerszer kártékonyabb viszont az online játékok ingyen adása tényleg nem okés.Az sem probléma,hogy még egy klienset hoztak be lévén ők is csak 1 bolt,az már inkább,hogy lassan minden játékkiadónak van sajátja(uplay,origin, stb).
Sokan csűrik csavarják de a szerintem a steam írányába kialakult elfogultság az alapja minden kritikának.
Több oka is van.
1. IP-k felvásárlása exkluzív vagy időszakos exkluzív cémként.
Az emberek nem szeretik, ha korlátozzák a választási szabadságukat és az Epic nem a szolgáltatás minőségével vagy jobb árazással versenyez a piacon, hanem erőszakkal. A két legnagyobb botrányt kavart eset a Metro Exodus, ami sokáig előrendelhető volt Steamen, aztán a megjelenés előtt talán egy hónappal le kellett venniük a store-ból, mert besasszézott az Epic és egy éves exkluzív szerződést kötött rá. A másik pedig a Rocket League, ami éveken keresztül volt elérhető Steamen, aztán átköltözött EGS-re.
2. Multiplayer játékok tönkretétele ingyen osztogatással. A Rocket League erre is jó példa, mert bár amúgy is lefelé ívelt már a minősége, az EGS-re költözéssel együtt F2P modellre váltott. Itt pedig azokat is átkényszerítették EGS-re, ha játszani akartak, akik már Steamen pénzért megvásárolták a játékot. Egyébként is szokásuk ingyen osztogatni multis játékokat felhígítva ezzel a játékos bázist odanemillő emberekkel.
3. Elhallgatott adatgyűjtés. Olyan dolgokkal kapcsolatban is gyűjtenek adatokat, amiről a felhasználói szerződés nem tájékoztat, illetven a rendszer nem ad lehetőséget a korlátozására vagy kikapcsolására, illetve amihez rohadtul a büdös ég egy adta világon semmi közük.
4. Kínai kapcsolat. A Tencent szoros kapcsolatban áll a kínai kormánnyal, ami Észak-Korea után a világ legnagyobb semmibevevője az emberi jogoknak. Állami szintű szervkereskedelem, etnikai tisztogatások, nemzetközi konfliktusok szítása és még hosszan lehetne sorolni.
5. Az előbbiekkel tisztességesebb store-ok versenyhátrányba hozása és fikázása. Sokan próbálják játszani a kapitalistát azzal, hogy az EGS csak versenyez, pedig ez nem verseny. Vagy legalábbis nem tisztességes. A Valve rengeteget dolgozik a Steam funkcionalitásán, a rendszerük gyakorlatilag egy párhuzamos internet az internet mellett, aktívan támogatják a linuxos közösséget az elérhető legjobb kompatibilitás réteggelm amivel mára a játékok több mint 90%-a játszható és élvezhető Linuxon is, a GoG pedig rengeteg retró és klasszikus játékot karol fel, ami más store-okat nem érdekel, illetve DRM nélküli adatbázist kínál, lementheted és archiválhatod magadnak a játékok telepítőjét, probléma nélkül játszhatsz offline és nem kötelez a launchere használatára. Az EGS ezzel szemben inkább az EA Origin nyomában halad.
Szóval engem inkább az érdekel, hogy néhány ingyen adott játék tényleg elég érv amellett, hogy egy ilyen kártékony és gerinctelen céget támogassunk?
"Szóval engem inkább az érdekel, hogy néhány ingyen adott játék tényleg elég érv amellett, hogy egy ilyen kártékony és gerinctelen céget támogassunk?"
Igen
Továbbra is fenn tartom,hogy a google vagy pl a facebook jóval nagyobb szemetek mind agresszív terjeszkedés,mind adatainkkal való kufárkodás bűnében.Kínát ért jogos kritikák szinte megegyeznek azzal amivel az USa-t is nyugodtan megvádolhatjuk,ők már nem csak egy diktatórikus ország hanem az usával ellentétben stabil gazdasaságon álló szuperhatalom.Az meg naív elképzelés,hogy a kínai kormánynak az egs-re lenne szüksége a kiberbűnözéshez.
A Metro exodus-t és társait meg senki nem kötelezte az egshez,vagyis kár etikai kérdést csinálni a piacgazdaságból.
Az online játékkokal kicsesztek,ezzel viszont teljesen egyetértek.
Folyamatosan teszik tönkre a játékokat.
Mi lesz még ingyenes? R6? Rust? Dayz? A közösségeket ölik ki ezzel.
Idáig voltak jó ark szerverek, jó fb csoport. Most azt látod, hogy tud egy steames meg epices együtt játszani?
Borzalom
Sokan nem tudják, hogy a legnagyobb anyagi bevételt nem a játékok termelik az Epic-nek, hanem az Ő tulajdonukban lévő Unreal motor.
Több száz játék motorját hajtja az Unreal, ezzel olyan vagyonra tettek szert az évek alatt, hogy egy-egy játék vagy cég felvásárlása, majd a tartalom ingyenessé tétele gyakorlatilag morzsa ennek az óriás vállalatnak.
A másik pedig hogy még a Steam 30%-ot húz le minden játék eladás után, addig az Epic csak 10%-ot kér.
Így persze hogy sok cég fog idővel átkötözni az Epic-re, és csak ott lesz elérhető a játékuk 1-2 évig.
Amiért utálják az emberek? Szerintem nálunk simán csak divat lett fikázni az Epic-et.
Senkit nem kényszerítenek arra, hogy telepítse a klienst a gépére.
Pontosan,és ez látszik az itt élből lepontozók esetén is.Mert amikor az epic indult már rögtön ment is a szemellenzős gyülőlet ellene,mielőtt bármi "rosszat" tett volna.Követett el hülye döntéseket az egs ez tény,de az adathalászást meg üzleti modellüket kritizálni nettó hülyeség.
A steam rajongók tényleg azt hitték,hogy sosem lesz konkurensük?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!