Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Valaki segitene aki ért a...

Valaki segitene aki ért a sakk-hoz? :D

Figyelt kérdés

itt ez a videó: https://www.youtube.com/watch?v=bTS9XaoQ6mg


Csak a fejeket láttam, de nem értem hogy az a lépés miért olyan vicces, valaki beavatna? Ha jól tudom ez egy bajnokság ugye, lent angol kommenteket olvasva ilyenek voltak: A modern problémák modern megoldást igényelnek, stb, szóval ez milyen lépés volt? :D



2021. márc. 28. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szabálytalan lépés történt, ugyanis a saját királyodat nem teheted sakkba, azaz magyarul olyan helyzetbe, ahol leütheti az ellenfél. Ezért logikus, hogy a két király sosem állhat egymás mellé, mert akkor a soron következő játékos ütni tudná a másik királyt. A videó egy nagyon magas szintű, nemzetközi versenyen készült, két élvonalbeli nagymester játszotta a partit, azért vicces a helyzet, mert az ilyen alapvető jellegű elnézés a világ élvonalában már rendkívül ritka.
2021. márc. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És ez után mi történt/történhetett?


Vesztett vagy vissza kellett lépni-e és újat lépni? Mert mind a kettőnek azonos számú bábui maradtak és fajta.

2021. márc. 28. 21:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A verseny szabályzatától függ, hogy ilyenkor mi történik, de szerintem jelen esetben a szabálytalankodó játékos elveszíti a partit. Létezik olyan is, amit te mondasz, hogy visszateszik, de ilyenkor is büntetést kap a hibázó fél, vagy előnyt a vétlen fél. Ilyenkor a szabály szerint meg kell állítani az órát és bírót hívni, aki időbüntetést szab ki (levon valamennyit a hibázó játékostól), vagy plusz időt ítél oda a másiknak. Többféle megoldás van az adott verseny épp aktuális szabályzataitól függően, de mivel ez rapid partinak tűnik, ezért valószínű hogy ez azonnali meccsvesztés.
2021. márc. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a kielégitő választ, ment a zöld! :)
2021. márc. 28. 22:37
 5/5 anonim ***** válasza:
azért is vicces lehet mert kbé lépések után azt tanulod meg ,hogy király királynak nem adhat sakkot ilyenkor döntetlen az állás elégtelen anyag miatt
2021. ápr. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!