Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi a véleményetek a last of...

Mi a véleményetek a last of us part 2 hiszti kapcsán?

Figyelt kérdés

Imádtam az első részét és valamikor a közeljövőben megveszem. Nem érdekel, hogy a főszereplő lezbi és, hogy van benne izmos női szereplő és transzvesztita is. Kit érdekel? A játékélmény és a sztori a lényeg. Az nem zavarta a gyülölködőket, hogy 80-as években macsó, kigyúrt, heteró, érzéketlen karakterekkel propagálták a neoliberális gazdaságot?

Na mindegy az a lényeg, hogy kritikusok szerint (még ow zoly szerint is, aki nem a pozitív kritikákról híres), eddig az év játéka. Erre metacriticen a sok szélsőjobbos, reakciós észkombájnok 0 pontokat adnak a játékra. Nézzétek meg!


[link]


Hogy miért? Mert van benne egy leszbi, egy maszkulin nő és egy transzi. Gratula a sok feldühödött szélsőjobboldali észlénynek. Még ők vannak felháborodva azért, mert ballib véleményterror van. Hol? Ha az lenne nem fröcsöghetnének metacriticen.


2020. jún. 19. 11:37
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

Néha ki kell adnunk, ami a lelkünket nyomja. Te is most kiadtad, meg az is, aki másmilyen véleményen van.

Egészségedre.


Nem hiszem, hogy gyűlölködő vagyok, de én meleg srácként szívesebben nézek macsó, kigyúrt, akár hetero karaktereket. :D Szóval érted, inkább Bruce Willist választanám a 80-as évekből, mint 21. századi maszkulin akcióhősnőket.


Mindegy. Nem vagyok ps fan, így ez a játék sem érdekel. De külföldi youtubereket követek, akik ezzel a játékkal is foglalkoztak. Nekem az jött le a kritikájukból, hogy nem azzal van a baj, hogy szerepelnek benne leszbikusok vagy maszkulin nők, hanem, hogy egy olyan karaktert kell irányítani, aki a játék során meggyilkolja az első rész egyik szeretett, közkedvelt hősét. És ez miatt visszatetsző sokaknak, az ebből adódó harag miatt azzal sértegetik a karaktert, amivel tudják.

Ebbe szerintem egyik oldalról sem kéne belekeverni a politikát. A játék készítői hoztak egy rossz döntést, amivel triggerelték a játékosok egy bizonyos részét (míg másoknak lehet a kedvére tettek, mert a maszkulin nők a fétisei, stb.).

Én egy szinten meg tudom érteni, mert számomra ugyanez volt a Trónok harca jó pár évadával, amikor az a két záptojásfej megírta a Dorne-plotot.

2020. jún. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
Na ha valakivel, veled nem szabad leállni vitatkozni. Nagyon látszódik, hogy végletekben gondolkodsz, és nem fogadod el a másfajta véleményt, minden áron csak véded a játékot.
2020. jún. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy esetleg a játék tényleg rossz és csak a felszopó média nyomatja a magas értékeléseket, mint a The Last Jedi-nál.
2020. jún. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1 Nem azzal van a gond, hogy tetszenek neked azok a férfiak, a gond inkább azzal van, hogy kemény elszigetelt ideológiákat pakoltak bele, és látni lehet, hogy a neoliberalizmus gazdasági modellje megbukott, mert nem mindenki egy Bruce Willis és Sylvester Stallone. Ráadásul egy kicsit a Vissza a jövőbe is bünős ezért, mert ott is rengetegszer elhangzanak az olyan idézetek, minthogy csak magadra számíthatsz, minden csak rajtad múlik, mintha nem egy társadalomban élnénk, hanem külön szigetek lennénk. Azok a filmek, amik a gendert propagálják nem akkora bűnösök, mint a 80-as évekbeli filmek, mert az csak annyit mond, hogy ne utáld azokat, akik eltérnek az átlagtól. Persze emiatt születhetnek nagyon gyenge filmek, hogyha csak erről szól a film, de mégse annyira ártalmasak, mint azok a 80-as évekbeli filmek.


#3 Ow zoly nem arról híres, hogy osztaná a mainstream kritikusok véleményét, és jól lehúzta a last jedi-t, szerintem se volt jó film, de a last of us 2 esetében csak hiszti történt. Azok tolják a hisztit, akik megnézték a kiszivárgott videót és ítélkeztek, mert Ellie lezbikus és mellette van egy maszkulin kinézetű nő, ebből leszűrték azt, hogy szar lesz a sztori, és propaganda az egész. De, ha ennyire nem tetszik az, hogy valamit propagálnak, akkor lépjenek fel más filmek politikai üzenetei ellen is, de ne csak a gender propaganda ellen, hanem republikánus propaganda ellen is.

2020. jún. 19. 14:45
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

OW Zoly arról híres, hogy össze-vissza beszél, és néhány hét leforgása alatt képes egyik végletből a másikba átmenni.


Az ember pedig általában kétféle propaganda ellen lép fel. Az egyik, ami nem az ő értékrendjét propagálja, a másik pedig ami nem árnyalt és nem meggyőző. A genderpropeganda mindkettőbe beletartozik és még társadalmi szinten káros is.

2020. jún. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%

"mert nem mindenki egy Bruce Willis és Sylvester Stallone"


Ahogy nem mindenki leszbikus, transz vagy maszkulin nő. A különbség a 80-as évek és a mai filmek között, hogy a 80-as filmek szórakoztatni akartak és nem egy twitteren és intagramon népszerű politikai ideológiát népszerűsíteni.

Egyedül azért propagálják az "lgbtq" ideológiát (?), mert a producerek azt látják, hogy ez a népszerű téma a közösségi médiában és ezért bármilyen silány sztorit el lehet adni vele.

Szerintem egy filmnek vagy játéknak nem politizálnia kell, hanem szórakoztatni. Az nem szórakoztató, hogy a filmben a főszereplő már huszadszor böfögi vissza egy mérges neofeminista szélsőséges twitter-hozzászólásait.


Mellesleg még az sem teljesen igaz, hogy az lenne a baj, hogy nem mindenki Bruce Willis. Az erős női karaktereket minden új ideológiás filmben ugyanazokkal a tulajdonságokkal ábrázolják, mint ezeket a férfi hősöket. Ahhoz, hogy valaki erős nő/karakter legyen mindenképpen sztereotipikus férfi tulajdonságokkal kell rendelkeznie. Pl. fizikailag nagyon erősnek kell lennie, aki mindenkit szét tud ütni. Ez szerintem mindenki számára rossz üzenet.

2020. jún. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

"Ellie lezbikus és mellette van egy maszkulin kinézetű nő"


És még annyit hozzátennék, hogy ezzel tudod nem csak a homofóbokat lehetne irritálni. Megnéztem a képeket. A leszbikusok pl. már csak azért is leszbikusok, mert a nőiesség tetszik nekik (persze vannak kivételek, pl. tomboyok), de az, hogy egy leszbikus nőt konkrétan férfitesttel ábrázolnak szerintem közöttük is ki tud váltani visszatetszéseket. Csak azért, mert valaki leszbikus, még nem biztos, hogy maszkulin és agresszív.

Gyűlöltem Chloe karakterét a Life is strange-ben, de az a játék sokkal jobb munkát végez a homoszexuális karakterek ábrázolásával szerintem.

2020. jún. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
43%

#6

"Szerintem egy filmnek vagy játéknak nem politizálnia kell, hanem szórakoztatni."


Kelleni nem kell, de politizálhat, ha jól csinálja. A genderpropaganda filmek nem csinálják jól, mert szélsőségesek és egyoldalúak. Ennek ellenére rengeteg szórakoztatóipari és filmművészeti szempontból is nagyszerű propagandafilm van. Nyugaton a helyzet változatlan, Hair, Született július 4-én, A tanú, Mások élete, Elpusztíthatatlanok, Dr. Strangelove és még ezer másik.

2020. jún. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet úgy kellett volna inkább fogalmaznom, hogy a szórakoztató/kielégítő-faktornak nem szabadna a háttérbe kerülnie a politikai ideológia mellett.
2020. jún. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

A történelem megismétli önmagát, csak most nem a feketék vagy a zsidók lesznek a gyűlölendő ellenség, hanem a melegek, transzvesztiták és genderizék. Valakit muszáj gyűlölni a népnek, mert az nem lehet, hogy az elrontott, nyomorúságos életükért ők a felelősök. Ki legyen az? Megvan! Az a legnagyobb jóindulattal is max. 5% homoszexuális, ők akarják tönkretenni a nemzetet, és mindenkit megfertőzni a betegségükkel (mert ahogy azt a náciktól megtudhatjuk, a melegség fertőző betegség)! Nem a diktátorok, nem a tolvaj politikusok, nem a bűnözők, de nem ám! A melegek meg a libsik, ők az igazi veszély!

Olyan sötétség van a fejekben, hogy sírni tudnék. Még egy szerencsétlen játék is olyan gyűlöletet képes kiváltani az emberiségből, mintha a családjukat irtották volna ki.

2020. jún. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!