Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogy oldják meg az akciófilmek...

Hogy oldják meg az akciófilmekben, hogy lövöldözés közben senki sem hal meg, és hogy látszódik a golyók nyoma (látod, hogy hova csapódnak be)?

Figyelt kérdés
Tudom, tudom, ezt vaktölténnyel érik el, de ennél nekem részletesebb magyarázat kell.
2010. jún. 6. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lőnek rájuk, a ruhájuk alatt vannak piros festékkel teli kis plasztik tasakok, amik össze vannak kötve robbanó patronokkal. Az "áldozat" saját maga hozza működésbe őket egy tenyérbe rejtett gombbal.
2010. jún. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, ez nagyjából így van, de sok esetben távirányítással hozzák működésbe a tölteteket.
2010. jún. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a matrixról láttam ilyet. az "irodaház" falát például telerakták apró robbanótöltetekkel amelyek sorban robbantak ki. minden egyes kilőtt golyó, egy fáradtságos munkával beépített robbanótöltet, időzítés, rejtett vezetékek
2010. júl. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen. Ez kb igaz is a 2000. évünkig. De a mai akciójelenetek 90%-ban kizárólag számítógépes animációkat használnak. Így láthatod a lövedéket miközben célbatalál, így láthatod ahogy egy ismert színész feje apró cafatokra robban, illetve a végtagroncsolásokat is. Egészen egyszerű a trükk:

1. Felveszed ahogyan egy dublőr, vagy színész eljátssza a konkrét jelenetet.

2. Számítógépen meganimálod a fel nem vehető tartalmat, mint például egy robbanó gránát, vagy lövedékek ahogy elsüvítenek a füle mellett, vagy bármi ami veszélyes.

3. A két képet egymásra kevered, és kész a remekmű.

(persze egy ilyet összehozni egymagunkban, hosszú napok munkáját kívánná, de egy kisebb stábbal már egész szépen lehet haladni)

Tipp: Le lehet nyúlni már elkészült filmek effektjeit is, mint pl egy torkolattüzet, vagy robbanást, akár vért, bármit.

Digitális effektek előnye: Ingyen van, látványos, veszélytelen.

Hátránya: 99%-ban nem hihető, nem reális, átlátszó.

Fizikai effektek előnyei: Igaziak!!!

Hátránya: gyakran nem is látszódnak rendesen, rossz dublőrrel semmit sem érnek.


Azt hiszem nagyjából ennyi. :D

2012. márc. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!