Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Trónok harcában és a Hobbitb...

A Trónok harcában és a Hobbitban miért wywern szerepel sárkány helyett?

Figyelt kérdés

2017. aug. 20. 16:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Mert az angol több szót ismer, némi különbséggel a magyar sárkány szóra. Nálunk lényegében ez az egy van/maradt az idők során.
2017. aug. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy a wyvern az az, amelyiknek két lába van + szárnyakkal összenőtt mellső végtagjai. A Sárkánynak meg négy lába van, ami angolban a Dragon. Angolban A Dragon nem egyenlő a Wyvernre, nem szinonimák. Daenerys még "Mother of Dragons", nem pedig "Mother of Wyverns".
2017. aug. 20. 16:45
 3/11 A kérdező kommentje:
Szóval azt nem értem, hogy az említett sorozatban és filmekben miért nem tudtak négy lábú állatot animálni?
2017. aug. 20. 16:47
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A Hobbitot nem tudom.


De a Trónok harcában azért nem, mert ott az író, George R.R. Martin biológiai/tudományos szempontból hiteles sárkányokat képzelt el. Ezt egy interjúbban mondja is.

Pont itt: https://www.youtube.com/watch?v=gfSRotn5M9Y


A sárkányok gerincesek, a gerinceseknek pedig négy végtagjuk van, legyenek azok karok, lábak vagy szárnyak. Csak négy.

Ha olyan sárkány szerepelne a Trónok harcában, aminek négy lába és két szárnya lenne, az hat végtagú lenne. Hat végtagú gerincesek pedig nem léteznek, ami meg szembe megy Martin élethű elképzelésével a sárkányokról.


A sorozatban is ezért vannak négy végtaggal animálva és nem hattal.

2017. aug. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A tudományos megközelítésre nem gondoltam, de ezek szerint ez az oka.

Eszembe nem jutott volna egy fantáziavilág fantázialényénél figyelembe venni a biológiai-tudományos hitelességet. Legalább tanultam valamit, hogy ez is tudatos, és nem pusztán nyelvészeti-fordítási dolog.

2017. aug. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5. Martin eredetileg sci-fi író. A fantasy történeteiben is meglátszik, nem csak ebben, de pl. a Lázálomban is, a vámpírjain, mert szintén nem klasszikus vámpírok, nem élőholtak, hanem egy másik emberi faj (mint pl. a neandervölgyi), ezért nem is tudnak átalakítani senkit sem vámpírrá...azt csak azért terjesztik el, hogy az emberek szolgálják őket annak reményében, hogy majd egyszer ők is vámpírok lehetnek. Meg nem is élnek örökké, csak hosszabb az életük, mint egy átlagos embernek. stb.


Szóval Martinnál semmi sem az a klasszikus fantasy.

2017. aug. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A fantáziavilág fantázialényeinél nem is a fantasy, mint műfaj lebegett a szemem előtt, hanem a kitalált világ kitalált lényei (jelen esetben tök8, hogy ki találta ki, illetve min alapul).


Amúgy pedig nagyon örvendek az író "különcségének", feldobta a "műfajt", újat tudott alkotni. Így az érdeklődésemet is fel tudta kelteni, még akkor is (vagy már csak azért is), ha sokszor nem a "jól bevált" és előírt "jó mindig győzedelmeskedik meg erkölcsös, a gonosz elbukik és amúgy tetüláda" tematikát követi.


A nyelvi megközelítésem pusztán a varázsló szó és ennek angol megfelelőiből indult. Volt róla gyk kérdés is úgy rémlik.

2017. aug. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Felőlem lehetne 4 szárnya, meg 13 lába, akkor se érdekelne. :D
2017. aug. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hobbit első trailerében még 4 lába és 2 szárnya van Smaugnak, mire kijött a film megváltoztatták mert így jobban néz ki.
2017. aug. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A Trónok harcásat elmagyarázták szóval jön a Hobbit, a Hobbitba Smaugnak 4 lába van a könyvekbe és Tolkien is így képzelte el csak hát úgy néz ki Peter Jacksonnak nem tetszett.
2017. aug. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!