Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ìrtam egy könyvet, mi a...

Ìrtam egy könyvet, mi a könyvkiadás útja? És momdjuk a könyv megfilmesítésének a menete?

Figyelt kérdés

A könyv tèmàja is nagyon jó, nagyon összetett sztorija van èrdekes ès sok mindenkit èrdekelne.

Valaki ìrja màr le aki èrt hozzà. Köszönöm előre is. :)


2017. júl. 9. 14:57
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírási hibákèrt, most làtom mikor már nem tuodom szerkeszteni :)
2017. júl. 9. 15:00
 2/5 anonim ***** válasza:
Mennyi pénzed van rá?
2017. júl. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 PresidentEvil ***** válasza:
100%

.

A legkönnyebb módszer, ha megmutatod a művet egy befolyásos barátodnak, aki lelkendezve beviszi egy kiadóhoz és kiadatja. Ennek esélye nulla, különben már megtetted volna :)


Az átlagos út: elküldöd a kéziratot mindenféle kiadónak és vársz, amíg valaki visszajelez. A legtöbben nem fogják elolvasni és még csak egy "kösz, nem" választ sem kapsz tőlük. Aki elolvassa, csak akkor fogja megjelentetni, ha egészen biztos abban, hogy ez neki annyi pénzt hoz, hogy megérje foglalkozni vele. Ehhez vagy kimagaslóan jó történetet kell írnod, vagy ügyesen meg kell lovagolnod egy trendet. Az sem árt, ha nem magyarul írsz, mert egy 10 milliós olvasóközönség (na jó, ennek talán csak a 10%-a olvas) nem tud eltartani sok szerzőt.


Kiadhatod magánkiadásban is. Ekkor egészen biztos, hogy megjelenik, de mindent te fizetsz. Ez abban az esetben, ha előre kinyomtatnak néhány száz vagy ezer példányt, százezres vagy akár milliós nagyságrendű összeget is jelenthet és a reklámmal is neked kell foglalkoznod, különben ott rohad meg a sok könyv a nappalid sarkában.

2017. júl. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én még nálad is jobb könyvet írtam, és alaposan utánajártam a dolognak. Az van, amit a 3. válaszoló leírt az utolsó bekezdésében. Kerestem egy kiadót, ahol egy embernek csak az a dolga, hogy elolvassa a kéziratokat. Fél éve nála van, még egy betűt sem olvasott el belőle, és azt sem mondta, hogy jóvan na. Nem reménykedj, hogy 10 éven belül milliomos leszel a könyvedből. Ahhoz Halivúdban kéne élned, számtalan komoly ismeretséggel. Sok jó író van, akiről soha senki nem hallott semmit. Pont a fenti okok miatt.
2017. júl. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz ügy... nekem 3 és fél évembe telt
2017. júl. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!