Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Véleményt szeretnék kérni a...

Véleményt szeretnék kérni a Breaking Badről mielőtt elkezdem?

Figyelt kérdés

2016. jún. 20. 10:05
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Először is nem ajánlom, hogy magyarul nézd, inkább feliratosan.

Elég jó sorozat, de arra számíts, hogy időnként szinte idegesítően lassú. De vannak benne olyan jelenetek, hogy csak nézel. Elég durva is. A sorozat igazi erőssége a karakter fejlődés. Összességében ajánlom.

2016. jún. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

nos, nekem személyes kedvencem, sokan mondják, hogy nem értik, miért vannak ennyire elájulva tőle ... ha érdekel a karakterdráma mint műfaj, és tudsz azonosulni más emberek problémáival, érzéseivel, hibáival, akkor alapmű ...


amit előttem írtak, teljesen jogos, bár a szinkron teljesen korrekt (én láttam eredeti nyelven, és szinkronosan is) szóval a magyar nyelvű verzió és teljesen élvezhető, összességében sokkal jobban kijön a színészi játék, és az érzelmek a színészek eredeti hangjánál, különösen a drámai részeknél ... példákat nem írok, ne rontsak bele az élményedbe .. :D


fordulatos, érdekes maga a sztori is, de leginkább a szereplők sokszínűsége és érzelemvilága az, ami miatt lebilincselő . magamon azt vettem észre, hogy gyakorlatilag az összes karakterrel képes vagyok azonosulni, és végiggondolni, megérteni, hogy miért tesz úgy ahogy tesz, vagy éppen miért nem tesz valamit ...


amit szintén előttem írtak a lassúság, az is jogos, különösen talán az első évadban, de később is vannak gondolkodósabb, lassabb részek, de én ezeket is nagyon kedveltem, azt hiszem ez adja meg az igazi hullámzást, dinamikát a történetnek, ettől üt nagyot sokszor egy egy váratlan jelenet/fordulat, másfelől pedig időt ad nekünk is azonosulni a pillanatnyi helyzetekkel, gondolkozni a lehetséges történéseken, elmélyülni a karakterek problémáiban ..


és ki kell emelni a zseniális látványvilágot ami a sorozathoz párosul, engem az is lenyűgözött ...


egy szóval mindenképp kezdd el, remélem tetszeni fog .. és ha a lassúság téged még is zavarna, akkor se add fel az első pár résznél, mert legkésőbb az évad végére már nem fogod tudni abbahagyni :) jó szórakozást

2016. júl. 1. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy sokan mondják, hogy még az első évad különösen lassú volt, meg nehezen indult be, de szerintem ezek a részek a legjobbak között voltak. Pl az első három rész, meg később Tuco megjelenése...
2016. júl. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A legzseniálisabb sorozat valaha. Nagyon hosszú méltatást tudnék írni az okokról, de inkább megkérdezem: hogy tetszett? :-)
2016. aug. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azt első két rész nagyon jó volt aztán kicsit unalmasabb lett, ahogy megjósolták néha idegesítően lassú volt de igazából tetszettek azok a részek is csak annyira nem tartottam jónak mint mondták egészen a 3. évadig. Onnantól lett nagyon nagyon jó.Most kezdtem bele az 5. évadba és imádom :) pedig eleinte tartottam tőle mert a story annyira nem tetszett de sokan ajánlották. Úgyhogy köszönöm itt is mindenkinek aki rávett!

A Spinn off-ot is érdemes nézni?

2016. aug. 13. 23:21
 6/9 anonim ***** válasza:
én a kettes válaszoló vagyok, örülök, hogy végül neked is elnyerte a tetszésed :) a spinoffot kérdezted, én mindenképpen ajánlom azt is, ha szeretted Saul és Mike karakterét mindenképpen, a Better Call Saul az ő életüket követi nyomon, a BB előtti időkben, hol párhuzamosan egymás mellett, hol összefonódik a kettő. az ő karakterük részletesebb megismerése adott esetben más fénytörésbe helyezheti a BB-ben alakított magatartásukat, viselkedésüket is, hiszen sokkal mélyebben megismerhetjük a múltjukat ... a lassúság itt is jellemző helyenként, viszont ha a BB tetszett, mindenképpen javaslom, hogy kezdj bele :)
2016. aug. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

4-es vagyok: szerintem pont attól jó, hogy időnként úgymond lassabb. Azt sosem értettem miért a "sebesség" befolyásolna bármit is az élvezetből. Van idő karakterkidolgozásra, bizonyos aspektusok mélyítésére, ugyanolyan élvezetes az is megfelelő forgatókönyvvel és megfelelő színészek tolmácsolásában. Pont azért ennyire zseniális a BB mert ezek a kidolgozások annyira jól előkészítik az ütős részeket, hogy ezáltal tudnak ezek igazán ütni. Kiválóan reflektál napjainkra a sorozat, amit Bryan Cranston művel arra nincsenek szavak (csak angolul szabad nézni), minden karakter mély és nagyon stílusos az egész. Én nem találtam benne 5 percet ami unalmas lett volna.

Az ötödik valóban nagyon baba, nekem a negyedik végső részek a kedvenceim (Walt vs. Gus), az emlegetett első meg annyira vicces hogy ihajj.


A Better Call Saul két évada sem rossz, meg nem közelíti de jobb mint egy átlag sorozat az biztos. Ami engem kicsit zavar eddig, hogy úgymond nincsen tétje mivel előzménysztori. Ha 10 pontos a BB, akkor nálam a BCS eddig olyan 7-es. De élvezem :) Én most nézem először, épp a második évad vége felé robogok jelenleg :)

2016. aug. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utsó egyetértek azzal, hogy a lassabb részeknek is megvan a helye az ilyen sorozatoknál, de nálam a BB-nél ez a drámai lassúság már szinte a nevetségesbe csapott át néha. Pl. Walter és Skyler passzív agresszív beszólásai ami után 10 másodpercig mutatják ahogy az egyikük komoran néz, na ezt annyiszor eljátszották, hogy egy idő után már egy ilyen "gyerünk már, tudom, tudom!!!" érzést váltott ki belőlem. Na mindegy ez ízlés kérdése már, ezzel együtt is az egyik kedvenc sorozatom.
2016. aug. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én most értem a végére és hát.. szóhoz se jutok. Ha így átgondolom, hogy mi történt az egész sorozat alatt, zseniális!! Pedig én is vonakodtam és agyaltam sokat, hogy elkezdjem-e, de nem bántam meg! Ajánlom nagyon!!
2016. szept. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!