Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Suits című sorozatban ez...

A Suits című sorozatban ez szerintetek is egy elég nagy baki?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez csak egy sorozat, de akkor se értek valamit... Ha a cég, ahol Harvey dolgozik olyan elit és nagy menő, hogy csak Harvardon végzetteket alkalmaznak, köztük is a legjobbakat, akik még az irodán belül is rivalizálnak, nem néznek utána az új munkatárs (Mike) tanulmányainak? Hogy lehet a vezetők elől eltitkolni, hogy nincs jogi végzettsége? Értem, hogy tudja a jogot, de az ilyen nagy nevű cégeknél nem az az alap, hogy leellenőrzik az új munkaerőt? Vagy csak bemondásra elhiszik, hogy a Harvardon végzett?

2016. márc. 11. 21:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Az elsö részben egyértelmü, hogy mivel a FÖNÖK alkalmazza, aki TUDJA, hogy nincs végzettsége, ezért a beosztottjai nem ellenörizhetik.
2016. márc. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hát az első évadk közepe felé tartok és nem Harvey a főnök, hanem Jessica. Harvey és Louis is alá tartozik.
2016. márc. 11. 21:17
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
De Harvey beosztottja és nem Jessicaé
2016. márc. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én azt értem, de Jessicáé a cég. És mivel Harvey Jessica beosztottja, így ő Mike főnöke is. Nem hiszem el, hogy egy ilyen cég főnöke, nem ellenőriz le ilyen alap dolgokat... Tudom, hogy még az első évadban szerez Mike egy kamu diplomát, de az alkalmazáskor gondoltam. Meg mikor nem tudta a pizzéria nevét, se a dalt, amit minden harvardos ismert. Jó, ez csak egy sorozat, de szerintem ez így elég valószerűtlen.
2016. márc. 12. 22:35
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A nagyfönök NEM ELLENÖRIZ le ilyen dolgokat, ez nem az ö feladata, erre van egy csomó alkalmazottja.


Ha bemégy a munkahelyedre - már amennyiben nem 5 emberböl áll, hanem nagyobb cég -, és megkérdezed a nagyfönököt, hoyg hány ember végzettségét ellenörizte személyesen, akkor elküld a fenébe, hoyg erre tartja a munkaügyeseket!

2016. márc. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmész dolgozni a Walmartba gyakornokként akkor azt képzeled hogy a cég feje majd a te papírjaidat megnézi amikor több ezer alkalmazott van?Kicsit gondolj bele ebbe.
2016. márc. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Pont ezt mondom.. Nem egy Walmartról vagy Tescóról van szó, hanem egy olyan cégről, aminek a hírnevét védeniük kell, ezt minden részben elmondják kb, hogy "a cég jóhíre". Mike esetében se munkaügyis, se nagyfőnök, se senki nem ellenőrizte le, hogy van-e egyáltalán diplomája. Nem kell nekik kutatni.... egyszerűen le kell kérni az adatokat az egyetemtől. Főleg, miután 2x is beégett olyan kérdésekben, amire minden harvardos tudta a választ (mint már írtam: dal és pizzázó). Annak már kellett volna annyira gyanúsnak lennie, hogy megeresszenek egy telefont az egyetem felé.
2016. márc. 13. 23:12
 8/17 A kérdező kommentje:
Amúgy meg nem egy pénztárkezelő OKJ-ről van szó, hanem Harvard jogi diplomáról, ha már a multiknál tartunk.
2016. márc. 13. 23:13
 9/17 A kérdező kommentje:
Vagy ennyi erővel besétálok egy kórházba, hogy "csókolom, sebész vagyok" és majd az első műtétnél, miután meghalt a beteg az első vágás után, kiderül, hogy nem sebész, de még csak orvos sem vagyok, vagy mi? ....
2016. márc. 13. 23:18
 10/17 anonim ***** válasza:

Úgy látom feltétlen ragaszkodsz a hülyeségeidhez!


Egyetlen ügyvédi irodában sem hívják fel az egyetemet, hogy egy adott jogász ott végzett-e - nem mellékesen erröl az egyetem nem is adhat felvilágosítást, még személyesen sem, nemhoyg telefonon, kivéve, ha rendörségi vagy egyéb megkeresésröl van szó.


Az illetö alkalmazásáról csak a közvetlen, öt alakalmazó fönöke dönt, nem pedig az összes többi munkatárs.


Az orvosos példád is igen buta, mert egyetlen végzett (vagy magát annak nevezö) kezdö orvost sem szabadítanak rá azonnal a betegekre, elöször csak "jelen van" és a legjobb esetben elmondhatja a véleményét - müteni csak akkor engedik, ha már az elméleti tudását bizonyította. Az elsö mütéteknél nem "vág", hanem a legjobb esetben "összevarr", ami azért nem igazán veszéyles a betegre nézve. Ténylegesen csak pár év után müt - addigra meg VAGY kirúgták, mert nem tud semmit, VAGY megtanulta/tudja annyira a tennivalókat, hoyg a betegnek ne legyen ebböl gondja.

2016. márc. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!