Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi ez a beteges Star Wars-hisz...

Mi ez a beteges Star Wars-hisztéria?

Figyelt kérdés

Ijesztő látni a felvételeket a tolongó emberekről, még a pattogatott kukoricáért is óriási sor áll...


Bezzeg amikor az Aferimet mutatták be premier előtt, 40%-on sem pörgött az Uránia díszterme...Noha látatlanban nem lehet ítélkezni, azért az valószínűleg kicsit nagyobb kaliberű film.


2015. dec. 18. 00:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
48%

Hál istennek nem vagyunk egyformák, így a mozi vagy akár a zenei világunk sem egyforma.

Nincs semmi baj azzal, hogy sokan odavannak a Star Wars filmekért, még akkor sem ha szerinted silány film.

Emlékszem a 80-as évek elején talán 82-83-ban amikor ment a moziban a Star Wars, a suliban mindenki odavolt érte. Még én is vettem fényképeket Luke-ról :) Ez a film kultusz film, ez tény. Már több generáció látta/hallotta.

Ma a reklám sokkal nagyobb mint kéne, de erről szól a siker. Minél jobban nyomják, minél jobban reklámozzák, annál jobban felfigyelnek rá, fizetnek érte.. Így van ez mindennel.

Harry Pottert csak példaként hoztam fel, hiszen ennek a könyvnek/ filmnek is volt nagy reklámja.(nem láttam, nem olvastam, de hallottam róla)

Azt, hogy szerinted balszerencse, hogy nem hallottam, nem láttam egy román filmet, ez a te véleményed. Utána olvastam, hogy miről is szól. Nem kritizálom a filmet, mert ugye ahhoz végig kéne néznem, így rosszat nem írok róla. De mivel a leírt történet nem fogott meg, nem érdekel, így soha nem is fogok véleményt mondani a filmről. De azt neked is el kell ismerned, hogy lehet bármilyen jó film, a kultuszfilmek nyomába sem ér.

Mint írtam, nem vagyunk egyformák. Kinek mi jön be.

Én nem akadok ki, és nem lepődöm meg ha "hisztéria" van mondjuk a minyonok vagy Adele, vagy AC/DC vagy Star Wars miatt. Ha az embereknek ez okoz örömet akkor miért ne legyen nagy felhajtás körülötte??

2015. dec. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

#11 Én nem állítottam, hogy silány film. Személy szerint nem kedvelem, erősen túlértékeltnek, de azért nem silánynak tartom.


Hogy érted, hogy nem érhet fel egy kultuszfilm nyomába? Ha minőség terén érted ezt, azt nem gondolhatod komolyan, hisz egy film művészeti értéke legkevésbé sem függ attól, hogy tízmilliós fanbázisa van, vagy csak pár ember ül be rá egy vidéki művészmoziba.

2015. dec. 18. 09:35
 13/20 A kérdező kommentje:
#10 De egy film meg, amiben hülye lények és emberek harcolnak egymással fénykardokkal, érdekli őket? :D
2015. dec. 18. 09:37
 14/20 anonim ***** válasza:

Kisiskolás voltam a 80-as években, amikor a szüleimmel moziban néztük a SW-t, mi gyerekek persze tátott szájjal és akkor még volt híradó és szünet is a moziban :)

A második trilógiánál még nem voltam szülő, de most már az vagyok és el fogom vinni a kisiskolás gyerekeimet megnézni az új részt is, mert szeretjük és kíváncsiak vagyunk, hogy mit tudunk még meg arról a világról.

Viszont nem őrültünk meg emiatt, tegnap foglaltam jegyet, direkt szerdára, amikor olcsóbb, de ha nem lett volna már jegy, akkor csak 2 hét múlva néztük volna. 8000 Ft-ot nincs szívem kiadni egy 2 órás ücsörgésre, még ha a SW is....

2015. dec. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nézd.. A mesevilág, a fantáziavilág minden embert érdekel, kezdve a 2 évestől a 70 évesekig.

Viszont kevés embert érdekel az, hogy egy cigányt üldöznek.

Így bizony a nyomába sem érhet egy kultuszfilmnek. Tudod a Starr Wars filmekről egyszer a dédunokáim is tudni fognak. De a cigány rabszolga film teljesen feledésbe merül mint annyi más régi film...Ezen kár vitatkozni. Írtam korábban: Nem vagyunk egyformák.

2015. dec. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
89%
A kérdezőnek az a baja, hogy képtelen felfogni a különbséget egyes műfajok között. Az Aferim egy művészi dráma, ebből kifolyólag kevesebb embert mozgat meg. Ez mindig is így volt és így lesz. A SW ellenben egy kaland-fantasy, ami nagyjából mindenkit érdekel, aki képes túltenni magát a saját sznobériáin. Ettől még egyik film sem jobb a másiknál csak mások. Más rétegnek készülnek, más okból.
2015. dec. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

"a cigány rabszolga film teljesen feledésbe merül mint annyi más régi film"


A kérdés az, hogy kinek megy feledésbe. Akinek a figyelme mindig az éppen aktuális mainstream tömegcuccra irányul, annak biztosan. Másoknak nem, ahogy nem feledtük el Truffaut, Hitchcock, Bunuel filmjeit sem.

2015. dec. 23. 10:30
 18/20 anonim ***** válasza:

Gratulálok, rendkívül művelt vagy kifinomult ízléssel, jobb, mint az emberek 90%-a, okos, ügyes, szexi.

Most, hogy ezt tisztáztuk esetleg hagyod a nálad alsóbbrendű ízléssel rendelkezőket élvezni, amit élveznek?

2015. dec. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A Star Wars egy legenda. Hogy te nem tudod értékelni a te dolgod. Hogy más meg tudja, az legyen az ő dolguk!

Neked megfelel az is, ha majd letöltöd torrentről. Más meg szeretné a képi és hanghatásokat moziélményben megélni.

Ezt betegesnek minősíteni elég buta dolog.

2016. febr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Az a beteges hogy mindenki szinte megette a média hypet... :D
2016. febr. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!