Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valaki elmagyarázza nekem a...

Valaki elmagyarázza nekem a Silent Hill- Halott város film lényegét?

Figyelt kérdés

Sajna alig értettem valamit a filmből ( pedig nem angolul néztem) alapjában véve kitűnő a felfogásom, de ennél a filmnél teljesen leblokkoltam. A végét meg már egyáltalán nem értettem, de már úgy a közepétől elvesztettem a fonalat.Amúgy azt se értettem hogy most akkor ki is volt a gonosz.

Valaki aki felfogta/értette a film lényegét el tudná nekem magyarázni?Nagyon jó a film csak kárhogy olyan zavaros minden...Valaki HELP


2010. márc. 14. 14:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ja, és a filmben Alessa anyja is tabu, mivel Alessát a szekta tagjai teremtették azzal a céllal, hogy rajta keresztül fogantassák meg "Istent". Mivel Alessa tudta, hogy ez rossz, fellázadt, és ez nem tetszett Dahliának(a játékban ő a gonosz öreglány), ezért meg akart lépni. Dahlia elkapta, felgyújtotta és spirituális módon szerette volna az Alessa méhében fejlődő istent a magáéba varázsolni. Csakhogy ez azért nem jött össze, mert Alessa lelkének egy része megszökött a benne levő isten egy részét is magával ragadva. Később Alessa egyesülni akar a másik felével, mert bosszút akar állni azokon, akik tönkretették. De ez egy jóval összetettebb sztori, ki kell játszani, ennyi(angol tudás tényleg kell, csak a 2. résztől készültek magyarosítások).
2010. okt. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
80%
Csodálom, hogy senki nem vette észre: az anya, a gyerek és a rendőrnő kezdettől fogva halott (a karambolban haltak meg az elején), a film különböző síkokon (fizikai, ill. a földhöz kötött lelkek birodalma, valamint az időnként feltörő pokol) játszódik (ezért nem találja őket az apa). Ha valakit még érdekel, szívesen bizonyítom részletesen.
2012. máj. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"azért maradtak a ködös világban, mert a gonosz Alessa ott a templomban olyan gonoszul rájuk nézett."

Hát szerintem meg nem azért. Hanem mert rögtön az érkezéskor meghaltak a karambolban Cybillel, a rendőrnővel együtt. Bizonyíték rá, hogy az apa és a digó rendőr nem találja őket, holott egyszerre vannak egy és ugyanazon a helyen a ködös, ill. az őszi napfényes síkon a leégett iskolaépületben (kockánként többször visszanéztem otthon, tévedés kizárva).

2012. aug. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Nem nem haltak meg.a 2. része sokmindent megmagyaráz.A 2.részben Sharon él és az apjával van. Az első rész végén azért ködös minden mert Rose szemszögéből mutatnak mindent egyszer pedig Sharonéból,amikor látja az apját a kanapén.Rose csak hazavitte Sharont,mivel Alessa áldozatot kért tőle: Azt, hogy megmentheti a lányát,de cserébe örökre Silent Hill foglya lesz-csak ezt így nem mondják ki a filmben.Tehát Rose utójára csak annyit tehetett,hogy hazavitte Sharont.
2013. dec. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ezt legfeljebb a gagyifolytatás rendezője-forgatókönyvírója gondolja így, átértelmezve a sztorit, az első részben teljesen egyértelműen halottak fizikailag, kockánként néztem át többször a filmet, minden erre utal. Különben mit vacakolna a rendező a balesetekkel, miért szenvedne KÜLÖN egy saját balesetet a rendőrcsaj is, miért mutatnák szinte szájbarágósan a vérző fejsebet, miért NEM LÁTJA az apa a végén a hazalátogatókat? Inkább gondold át a korábban kifejtett bizonyítékaimat. Nem ritka, hogy egy sikerültebb filmnek készül valami gagyi folytatása no name rendezővel, és az illető teljesen más - többnyire szarabb - koncepciót követ, mint az eredeti. Akkor lehetne igazad, ha ugyanaz a stáb csinálta volna a folytatást (Csillagok Háborúja, Mátrix, Gyűrűk ura), azonos elgondolást követve.
2014. jan. 20. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
mert mire a csávó felébredt a kis csaj már a szobában volt csak a n volt ott azaz nem ott
2015. máj. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
a kis csaj még néz a kanapéra is mintha valakit nézne mikor elmegy
2015. máj. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!