Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valaki elmagyarázza nekem a...

Valaki elmagyarázza nekem a Silent Hill- Halott város film lényegét?

Figyelt kérdés

Sajna alig értettem valamit a filmből ( pedig nem angolul néztem) alapjában véve kitűnő a felfogásom, de ennél a filmnél teljesen leblokkoltam. A végét meg már egyáltalán nem értettem, de már úgy a közepétől elvesztettem a fonalat.Amúgy azt se értettem hogy most akkor ki is volt a gonosz.

Valaki aki felfogta/értette a film lényegét el tudná nekem magyarázni?Nagyon jó a film csak kárhogy olyan zavaros minden...Valaki HELP


2010. márc. 14. 14:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Volt a Rend, ami fel akarta támasztani az Istent/Sátánt. Ők voltak a gonoszak. A szörnyek azok Alessa rémálmai. Mindenkit támadnak, mert rémálmok. A főszereplő nő és a kislány bennragadtak Silent Hill világában, amit Alessa csinált – ez a vége.
2010. márc. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi

Amúgy jöhetnek még a válaszok nyugodtan XDXD

2010. márc. 14. 18:17
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Mit nem értesz még? Próbálok segíteni X)
2010. márc. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Még azt nem értettem hogy akkor az a Sharon meg az a Alessa azok most egy és ugyanaz az a személy voltak, vagy ikrek vagy mi? És nem értetem ki volt az aki a legvégén a padló alól felemelkedett és olyan csápok jöttek ki belőle...

bocsi ha értetlennek tűnök, de ez nekem nagyon nem akar leesni...

2010. márc. 15. 15:39
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Sharon és Alessa egy és ugyanaz. Most nem emlékszem, hogy miért van belőle kettő/három, mert régen láttam. A csápos pedig az eredeti Alessa. Van a jó Alessa: Sharon. A rossz Alessa: az a másik (darkos). És az eredeti aki gyilkolászott a templomban. Úgy emlékszem Sharon és az anyukája, azért maradtak a ködös világban, mert a gonosz Alessa ott a templomban olyan gonoszul rájuk nézett.X) Meg hát Sharon eredetileg nem Sharon, hanem Alessa. Tehát neki abban a világban kellett maradnia. De erről lehetne vitatkozni.
2010. márc. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
köszi szépen...most már valamennyire vágom XD :)
2010. márc. 15. 17:42
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Az 1. és a 3. slent hill játékot vidd hozzá végig, másképp nem értesz belőle egy kukkot sem, évekig magyarázhatjuk neked. Angol tudás szükséges.
2010. máj. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%
Én sem játszottam, mégis megértettem elsőre. Egyébként meg van hozzá magyarosítás ;)
2010. máj. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
utolsó: A film a játékok nélkül egy teljesen külön történet, csak ha hozzákapcsolod ami a játékban van, akkor kapod meg az igazi sztorit, mert egy csomó dolgot nem mondanak, mi miért történik, ki kicsoda, mi micsoda, mi miért micsoda, kinek/minek mi áll a hátterében, amiért azt csinálja, amit. Ja és a hangulat sem jön át egyáltalán a játékok nélkül. játék nélkül csak egy újabb psichológiai horror film. am meg csak a 3.hoz van magyarítás, az első pc-re eg sem jelent, csak ps1-re, emulátorral lehet futtatni. Én ps1-en vittem végig, anno az első játékom volt, és azóta is a cras bandicoot sorozaton kívül csak ezt a sorozatot tartom érdemesnek rá, hogy végigjátszam, és ne unjam meg a felénél.
2010. máj. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Egyetértek, a játékot játszd végig, de megsúgom, a filmnek kb 1% köze van a játékhoz, ha Alessa történetét nézzük. Egy dologban hasonlít a játékra a film és viszont az, hogy Sharon(a játékban Cheril) Alessának lelkének pusztán egy része, ami megmaradt az Alessából, amikor meghalt. A filmet egy életre meggyűlöltem, mivel nagyon durva SH fan vagyok és nem tetszik, hogy totál átvariálták a sztorit. Csak részben hasonlít az eredeti történethez. Ennyi erővel Uve Boll kezébe is lehetett volna adni. Viszont a szörnyeket és az atmoszférát ügyin átvitték a filmbe(+1 pont), de egyébként...
2010. okt. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!