Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szeretitek a Violettát?

Szeretitek a Violettát?

Figyelt kérdés

2015. febr. 12. 13:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Nem. Mi az?
2015. febr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 2xSü ***** válasza:
64%
Nem. Az a mondás jut eszembe róla, hogy ami a szemnek látvány, az a fülnek halvány…
2015. febr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%

A privit nem tudom miért kaptam, de a válaszom: annyi a véleményem róla, mint amennyit az elsőben írtam. tudom miről van szó, de ennyit ér a szememben.

Azt látom, egyesek már az elmebaj határát súrolják imádatukban.

2015. febr. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
34%

Én igen és nem érdekel ki mit mond.Mindenkinek más az ízlése és nem kell leszarozni azt ami neked nem tetszik.

Ha nem tetszik akkor ne nézd és ne nyomj rá a kérdésre ennyi.

2015. febr. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 2xSü ***** válasza:
71%

> nem érdekel ki mit mond


Nem is te írtad ki a kérdést. A kérdezőt érdekli, és ez a lényeg. Ha nem érdekelné, nem írta volna ki a kérdést.


> nem kell leszarozni azt ami neked nem tetszik


Az általad leírt jelzőt senki nem használta. Az, hogy mi tetszik és mi nem, az szubjektív kérdés valóban. Ez egy dolog. Pl. nagyon minőséginek tartok olyan zenéket is, amit kimondottan nem kedvelek. Viszont a minőségnek vannak objektív ismérvei.


Ha az éneket levesszük Violetta dalaiból, akkor egy ötlettelen, üres, unalmas, a legolcsóbb szintetizátorok hangzásvilágát idéző, értékelhetetlen valamit kapunk. Ettől az egész olyan, mint egy szép ruhába csomagolt fröccsöntött műanyag. A szöveget megnézve az szimpla divatos – és amúgy kritizálható – közhelyekből és klisékből áll. A klippek – meg a sorozat – látványvilága, a „színészek” alakítása a giccs tökéletes példája. Itt van pl. ez: http://www.youtube.com/watch?v=fkYmr4vLAaI , nézd meg az első 12-13 másodpercet és mond azt, hogy el tudod képzelni, hogy ez a pár gesztus, pillantás a valódi életben is megtörténne. Vagy ennek az első 15 másodpercét: http://www.youtube.com/watch?v=2_C4mKIbHNM Tedd a szívedre a kezed, és mond azt, hogy ilyen csak egy szappanoperában fordul elő, mert hogy arról is van szó tulajdonképpen.


Ami értékelhető, az az énekhang. Az egész jó. Meg bár a képi elemek giccsesek, azért a giccset is lehet szeretni.


De nekem olyan az egész, mint egy szép nagy rózsaszín vattacukor. Szép, látványos, sőt még édes is, de ha egy Eszterházy torta kifinomultságához, vagy egy szimplának számító almás pite színvonalához kell hasonlítani, akkor bizony azt kell mondani, hogy nem üti meg a vattacukor ezek minőségét, még akkor sem, ha történetesen szeretem vagy szereted a vattacukrot.

2015. febr. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
41%
Jó igen elismerem hülyeséget írtam.Na de kimondta hogy valóságosnak kell lennie a violetta?
2015. febr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 2xSü ***** válasza:
80%

> Na de kimondta hogy valóságosnak kell lennie a violetta?


Nem Violettának kell valóságosnak lennie. Azzal nincs is gond. A benne szereplő érzelmek, jellemek, azok fejlődése, viszonya kell, hogy valóságos legyen ahhoz, hogy értéket is képviseljen. Pl. Gandalf sem valóságos, de amilyen érzéseket, gondolatokat megjelenít, az valóságos, így ezek megértésével tanulhatunk a mi saját érzéseinkről, gondolatainkról is.


Viszont ha egy történetben nem valódi érzések, gondolatok dolgoznak, azok nem valós kapcsolatát mutatják be, akkor annak nagyon rossz következményei lehetnek, ha valaki ezeket akarja a saját életére kivetíteni. Ilyen összefüggésben viszont nagyon nem szimpatikus, hogy ennyire fanatikus rajongók vannak, akik óhatatlanul hibás minták alapján kezdenek viszonyulni a többiekhez, önmagukhoz, amely hibás döntésekhez, elfuserált élethelyzetekhez vezet.


Én így látom a magam 37 évével, de elfogadom, hogy egy tizenéves nem feltétlenül látja át, érti meg a véleményem miértjét. De ha mégis, akkor már megérte kifejtenem a véleményem, amit igyekeztem objektív érvek mentén megfogalmazni.

2015. febr. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
63%
igen
2015. febr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
69%
igen
2015. febr. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
27%
nem, de ez egy válasz volt és kérlek ne dobjad le az átlagomat hiszen én csak egy választ adtam egy felmérés típusú kérdésre, egyébként asszem azért nem szeretem, mert nem jönnek be a húgom beszólásai, amit akkor intéz felém, ha 1 decibelnél nagyobb hangot gerjesztek, miközben ő nézi a Violettát. Meg különben is, Al Pacino és Robert De Niro stílusa jön be, így alap, hogy nem azt nézem, de tudom ,hogy sokan szeretik a hasonló sorozatokat. én speciel az izgalmasabb szappanoperákért még mindig jobban vagyok érdekelt ,mint egy sorozatért, ami valószínüleg soha nem fog más csatornán menni, mint a disney-n .Bocsi Violetta fanok, de ez szerintem így van, hisz legyen bármilyen korszakalkotó is egy sorozat, mert ha a disney-n megy, azt nem fogják megvenni, mert egyszerűen nem tartják arra érdemesnek, so no offense.
2015. febr. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!