A privit nem tudom miért kaptam, de a válaszom: annyi a véleményem róla, mint amennyit az elsőben írtam. tudom miről van szó, de ennyit ér a szememben.
Azt látom, egyesek már az elmebaj határát súrolják imádatukban.
Én igen és nem érdekel ki mit mond.Mindenkinek más az ízlése és nem kell leszarozni azt ami neked nem tetszik.
Ha nem tetszik akkor ne nézd és ne nyomj rá a kérdésre ennyi.
> nem érdekel ki mit mond
Nem is te írtad ki a kérdést. A kérdezőt érdekli, és ez a lényeg. Ha nem érdekelné, nem írta volna ki a kérdést.
> nem kell leszarozni azt ami neked nem tetszik
Az általad leírt jelzőt senki nem használta. Az, hogy mi tetszik és mi nem, az szubjektív kérdés valóban. Ez egy dolog. Pl. nagyon minőséginek tartok olyan zenéket is, amit kimondottan nem kedvelek. Viszont a minőségnek vannak objektív ismérvei.
Ha az éneket levesszük Violetta dalaiból, akkor egy ötlettelen, üres, unalmas, a legolcsóbb szintetizátorok hangzásvilágát idéző, értékelhetetlen valamit kapunk. Ettől az egész olyan, mint egy szép ruhába csomagolt fröccsöntött műanyag. A szöveget megnézve az szimpla divatos – és amúgy kritizálható – közhelyekből és klisékből áll. A klippek – meg a sorozat – látványvilága, a „színészek” alakítása a giccs tökéletes példája. Itt van pl. ez: http://www.youtube.com/watch?v=fkYmr4vLAaI , nézd meg az első 12-13 másodpercet és mond azt, hogy el tudod képzelni, hogy ez a pár gesztus, pillantás a valódi életben is megtörténne. Vagy ennek az első 15 másodpercét: http://www.youtube.com/watch?v=2_C4mKIbHNM Tedd a szívedre a kezed, és mond azt, hogy ilyen csak egy szappanoperában fordul elő, mert hogy arról is van szó tulajdonképpen.
Ami értékelhető, az az énekhang. Az egész jó. Meg bár a képi elemek giccsesek, azért a giccset is lehet szeretni.
De nekem olyan az egész, mint egy szép nagy rózsaszín vattacukor. Szép, látványos, sőt még édes is, de ha egy Eszterházy torta kifinomultságához, vagy egy szimplának számító almás pite színvonalához kell hasonlítani, akkor bizony azt kell mondani, hogy nem üti meg a vattacukor ezek minőségét, még akkor sem, ha történetesen szeretem vagy szereted a vattacukrot.
> Na de kimondta hogy valóságosnak kell lennie a violetta?
Nem Violettának kell valóságosnak lennie. Azzal nincs is gond. A benne szereplő érzelmek, jellemek, azok fejlődése, viszonya kell, hogy valóságos legyen ahhoz, hogy értéket is képviseljen. Pl. Gandalf sem valóságos, de amilyen érzéseket, gondolatokat megjelenít, az valóságos, így ezek megértésével tanulhatunk a mi saját érzéseinkről, gondolatainkról is.
Viszont ha egy történetben nem valódi érzések, gondolatok dolgoznak, azok nem valós kapcsolatát mutatják be, akkor annak nagyon rossz következményei lehetnek, ha valaki ezeket akarja a saját életére kivetíteni. Ilyen összefüggésben viszont nagyon nem szimpatikus, hogy ennyire fanatikus rajongók vannak, akik óhatatlanul hibás minták alapján kezdenek viszonyulni a többiekhez, önmagukhoz, amely hibás döntésekhez, elfuserált élethelyzetekhez vezet.
Én így látom a magam 37 évével, de elfogadom, hogy egy tizenéves nem feltétlenül látja át, érti meg a véleményem miértjét. De ha mégis, akkor már megérte kifejtenem a véleményem, amit igyekeztem objektív érvek mentén megfogalmazni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!