Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Trónok Harca 5. évada...

A Trónok Harca 5. évada melyik könyv vagy könyvek történetét dolgozza fel?

Figyelt kérdés

#sorozat #könyv #Trónok harca #A Tűz És Jég Dala
2015. jan. 30. 21:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

3-4-5 és a még meg nem jelent 6-ból is lesz benne.

De egyébként nagyon sok az eltérés a könyvek és a sorozat között, mert a sorozatból sok mindent kihagynak vagy megváltoztatnak, és raknak bele (általában erotikus) extra dolgokat, és az 5.évad mégjobban elfog térni a könyvektől, mert pl. Jaime története teljesen más lesz.

2015. jan. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
3-6, de totális átirat.
2015. jan. 31. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tehát a sorozat már előrébb jár mint a megjelent könyvek?


Akkor, el tudnátok mondani,hogy melyik évad pontosan (vagy nem pontosan) melyik könyv vagy könyvek történetét dolgozza fel?


A válaszokat köszönöm.

2015. jan. 31. 20:01
 4/11 anonim ***** válasza:

Kb.:

1.évad 1.könyv

2.évad 2.könyv

3.évad 3.könyv 3/4-e és talán kevés a 4-5.könyvből

4.évad 3.könyv vége de nem teljesen, 4-5. könyv bizonyos részei

5.évad várhatóan 3.könyv legvége, 4-5. könyv mégjobban rövidítve mint eddig voltak, és a még meg nem jelent 6-ból is valszeg lesz vmi

2015. jan. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azért írtam,h bizonyos részek és h megrövidítve, mert pl. (nem tartalmaz spoilert):

Jaime története teljesen más lesz a sorozatban, mint a könyvben.

Sansa könyvbeli történetét kb. 1 jelenet híján utolérte a sorozat.

Bran történetét utolérte és Bran benne sem lesz az 5.évadban.

Jon és az Őrség története még a 3.könyv végéhez sem ért, viszont a 4.könyv egyik POV karaktere (főszereplője) Sam, az 5.könyvé Jon, de már csak 2 évad van és még 4 hosszú könyv vanhátra, szal ezt biztos nagyon lerövidítik majd.

Theon története is le van rövidítve és egyszerűsítve és most méginkább le lesz az 5.évadban.

Plusz nagyon sok POV karaktert egyszerűen kihagynak a sorozatból.

2015. jan. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A köszönöm a részletes választ.

Ment a zöld.


Külön köszönöm, hogy spoiler mentesen írtál és ki is emelted.


Na most:

Én eddig a 4. könyvig jutottam.m Az sem most volt. Ráadásul nem is igazán emlékszem a végére. Úgy értve, hogy melyik szereplő hol és hogyan fejezte be a 4. könyvet.


Szerinted (ha olvastad egyáltalán az 5. könyvet) bevállalható az 5. évad, vagy sokat ront az 5. könyv élményén, pláne a 6-én?


Én - az 1. évadot leszámítva - a könyvekkel végeztem a sorozat előtt és szerintem így sokkal hatásosabb volt.

2015. jan. 31. 22:26
 7/11 anonim ***** válasza:

Olvastam, nagy fanja lettem, eddig mindent elolvastam az 5 könyvön kívül is :D

Hát mivel pl. az említett Jaime teljesen más, és Theon 5.könyvbeli történetének egy része már volt a 4.évadban, sztem teljesen mindegy,h az 5.könyvet vagy 5.évadot kezded majd először.


Hát a 4.könyvben nem volt benne minden szereplő, mert az az 5-tel egyidőben játszódik és ketté lett választva a sok POV miatt.

De a 4. könyv POV karakterei röviden(spoiler):

Prológus: Pate egy mestertanonc,aki egy magát alkimistának nevező személy megöl, de előtte Pate ellopja neki Walgrave mester egyik kulcsát, és az alkimista hasonlít "Jaqen"-re.

Aeron Greyjoy: királyválasztó gyűlést hív össze és azt akarja,h Victarion legyen a király,de Euront választják meg, akinél ott a sárkánykürt.

Victarion Greyjoy: Euron elküldi Victariont Meereenbe Danyhez,h kérje meg neki a kezét és ajándékba küldi a sárkánykürtöt.

Asha Greyjoy: ő is király(nő) akar lenni, de mivel Euron választják meg, elszökik.

Brienne Tarth: Sansa után kutat a Folyóvidéken, megöli Rorge-t, majd Biter lerágja a félarcát. Gendry és Beric emberei megmentik és elviszik Cathez aki felakarja őt lógatni.

Sam Tarly: Jon elküldi őt Gillyvel, Aemonnal, Mance kisfiának (akit Gilly kisfiának álcáznak) és Dareonnal az énekessel Braavosba, majd onnan Oldtownba,h Sam mester legyen. Dareon dezertál az Őrségtől Braavosban, majd eltűnik, Aemon beteg lesz és meghal, Gillyt és Mance fiát Sam elküldi az anyjához, ő pedig elmegy h mestertanoncnak jelentkezzen, ahol találkozik "Pate"-tel és a barátaival, és Marwyn mesterrel, aki elindul Danyhez.

Sansa Stark: Kisujj fattyának álcázva megy a Völgybe, ahol Kisujj megöli Lysát, majd ő lesz Robert régense. Azt tervezi,h feleségül adja Sansát Harrold Hardynghez,aki Robert örököse, majd megöli Robertet. Aztán majd elmondja mindenkinek,h a fattya valójában Sansa Stark, aztán neki követeli Északot és a Folyóvidéket.

Areo Hotah: csak kommentálja a dolgokat, amik a Martellek körül történnek.

Arys Oakheart: a KirályiTestőrség tagja, akit Myrcellával küldtek Dorneba. Elcsábítja őt Arianne, és belemegy,h megkoronázzák Myrcellát és így háborút szítsanak. Aztán Areo Hotah megöli.

Arianne Martell: mivel Dorneban nem feltétlenül a fiú, hanem a legidősebb gyerek, tehát lány is örökölhet, ezért a dornei törvények alapján megakarja koronázni Myrcellát, mivel az idősebb, mint Tommen. Arys "ellopja" Myrcellát, de ahova tartanak ott Areo és katonák várnak rájuk. Aryst megölik, majd később Doran elmondja Ariannének,h régen titkos megállapodást kötött Willem Darryvel, ami abból állt,hha Viserys Targaryen talál egy sereget és visszatér Westerosra,akk feleségül adják hozzá Ariannét. De mivel Viserys meghalt,ezért Doran elküldte a fiát Quentynt h kérje meg Dany kezét.

2015. jan. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Háááát még mindig nem tudom mi tévő legyek.


A zanzásítást köszönöm.

Jó a memóriád.


Szívem szerint újra olvasnám az első négy könyvet, majd azután az 5-et és csak aztán nézném meg a sorozatot.

Azonban, mivel a 6. könyvből is lehetnek benne, így végképp nem tudom. Plusz ledarálni 4 + 1 könyvet...

Még úgy is, hogy az egyik, ha nem a legjobb könyvfolyam amit eddig olvastam.


Majd meglátjuk.

A vak is ezt mondta.


Ui.: Az infókat honnan szedted?

2015. febr. 1. 19:22
 9/11 anonim ***** válasza:

Először egy javítás :D az 5.kommentben félreütöttem egy billentyűt, nem 4 hanem 2 könyv van hátra :D


Ha az olyan infókra gondolsz,h pl. várhatóan mi lesz benne és mi nem, akkor 2 oldalt szoktam látogatni, az egyik a winteriscoming.net ezen főleg a sorozattal kapcsolatos dolgok vannak.

A másik az asoiaf.westeros.org ami minden ASOIAF témának, de főleg a könyveknek, a legnagyobb fóruma.

2015. febr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ezeken az oldalakon mennyire nagy a spoiler veszély?
2015. febr. 1. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!