Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Én vagyok az egyetlen aki...

Én vagyok az egyetlen aki kiakadt azon, hogy a következő DC filmben máris elővették Joker szerepét?

Figyelt kérdés
Jack Nicholson után is eltelt jó pár év mire valaki megpróbálta újra eljátszani Joker szerepét,de Heath Ledger aztán szerintem végképp felülmúlta még őt is, és alig,hogy meghalt már is hozzányúlnak a szerepéhez? Tudom lassan 7 éve meghalt,de akkor is mindenkibe Heath Jokere égett bele ahogy elnéztem és most felkérték ezt a Jared Letot akit még csak hozzá sem lehet hasonlítani Heathhez vagy Nicholsonhoz... maradt volna az éneklésnél... szerintem ha más miatt nem is,de ez miatt nagyot fog bukni ez a film, nemis értem a producereket,hogy miért próbálkoznak még.

2014. dec. 22. 00:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
Nem hiszem. Sok hülye van.
2014. dec. 22. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Minden tiszteletem Heath Ledgeré. Ezt már most szögezzük le. Szerintem nagyszerű színész volt, szeretem a filmjeit, bármely kategóriáról is beszélünk. (Az új Batman szériát amúgy nem zártam a szívembe. Nekem a Burton-féle vonal jött be.)

Mindazonáltal, ha nem halt volna meg - bármilyen csúnya is ilyet mondani -, nem kapott volna Oscart a Batmanben nyújtott alakításáért, annak ellenére is, hogy ő volt benne a legkiemelkedőbb.

Azon kiakadni, hogy hozzányúltak Joker karakteréhez? Mikor tanuljuk már meg, hogy Hollywood nem tisztel senkit és semmit. Mindent és mindenkit a pénz motivál. Mivel a Marvel ennyire elhúzott a sikeres képregény adaptációk miatt, kénytelenek már ők is valami értelmeset felmutatni (most komolyan... a Batman vs. Superman gáz lesz). Másrészt Joker nem Heath szellemi tulajdona volt. Ő eljátszotta egyszer... remekül. Ez nem azt jelenti, hogy mostantól ő Joker, szevasz tavasz. Ennyi erővel 20 év múlva is ki lehetne akadni, hogy valaki más játssza el. Ez van.


Jared Leto pedig nem egyszer bebizonyította, hogy kiváló színész, aki igen mélyen bele tudja élni a szerepébe. Az egyik ilyen (és sok ember számára meghatározó film) a Rekviem egy álomért. Nem csak hitelen, de fizikailag is megviselte a szerep, mivel az amúgy is filigrán testalkatából még 14 kilót leadott a hiteles alakításáért. A forgatáson gyakran ájulás közeli állapotba került, mert a szervezete már nem tudott miből táplálkozni, gyakorlatilag a szívét kezdte el "megenni" a teste. Az iskolákban drogprevenciós előadások helyett csak ezt a filmet kellene bemutatni a gyerekeknek. Az életben nem nyúlnak droghoz, az tuti!

Másik hasonlóan nagyívű alakítása a Chapter 27, amiben John Lennon gyilkosát játszotta. Szerepére úgy készült fel, hogy tanulmányozta Mark David Chapman életét, és úgy viselkedett ahogy ő (pl. meztelenül visszafelé hallgatta a Beatles lemezeket). Ebben a szerepben is kockáztatta az életét, 35 kilót szedett magára, súlyos egészségügyi problémái lettek. Köszvénnyel küszködött, és a nagy súlytöbblet miatt majdnem tolószékbe is került, mert a lábai nem bírták a terhelést. A film maga pedig nem a gyilkosságra épült, hanem az ezt megelőző 3 napra, a gyilkos elméjére és lelki állapotára, amit Jared hitelesen hozott.

Végül pedig a Dallas Buyers Club. Itt egy transzszexuális férfit alakított. Ezért a szerepért szintén több mint 10 kilót fogyott, és a forgatás alatt gyakorlatilag nővé vedlett át, szó szerint. Pont láttam akkoriban a zenekarával egy élő műsort. Az hogy ijesztően lefogyott egy dolog volt, de hogy a hangja, a gesztusai teljesen megváltoztak... Abszolút nőies volt az egész, az az ember nem Jared Leto, hanem Rayon volt. Aki akkoriban így is beszélt magáról. Teljesen átvette a karaktert, és vele együtt élt. Nem véletlenül kapta meg érte az Oscart és minden más díjat is ebben az évben. Lenyűgöző alakítást hozott.

Aláírom, hogy vannak gyengébb szerepei is. De kinek nincsenek? Ő a kihívást jelentő szerepeket szereti. Talán most pont azt jelent neki megpróbáltatást, hogy megtalálja a saját Joker énjét, hogy mást hozzon ki a szerepből, mint Heath. Vagy elbukik vagy naggyá lesz, de az biztos, hogy a hiteles alakításért mindent meg fog tenni.

2014. dec. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Van igazság abban amit mondasz,de számomra Heath a világ egyik legjobb színésze volt sőt a legjobb és tudom,hogy még nagyon sokan ugyanígy vannak ezzel, bár abban igazad van,hogy a pénzért cserébe soha nem tiszteltek semmit se főleg a filmiparban,de én ezt az egészet akkor is korainak tartom. Ha mondjuk eltelt volna már legalább 15-20 akkor azt mondom,hogy jó legyen valaki próbálkozzon meg a dologgal. Az oscar díj is szintén vitatott tény,de szerintem akkor is megkaphatta volna,ha nem hal meg, sőt szerintem ha Heath megélte volna a Jokerre alkotott sikereit talán még ma is köztünk lenne. A rekviem egy álomért című filmet pedig egyátalán nem tudtam értékelni már az első 20 percben az órát néztem,hogy sok van e még hátra pedig úgy álltam hozzá,hogy biztosan egy jó film,ha ennyire hype-olják,de sajnos rettentően nagyon csalódtam, bár Jared Leto számomra zenészként sem tudott semmit sem nyújtani, szinte 1 számuk sem tetszik. Egyébként pedig azt kellett észrevennem eddig,hogy Jareded csak azok ismerték el színészként akik zenészként is, bár nem tudom,hogy ezzel te hogy vagy,de nekem eddig ez jött le vele kapcsolatban és ha nem is veszem Heath-et csak magát az eddig Joker karaktereket egyszerűen nem illik rá a szerep.
2014. dec. 22. 09:23
 4/16 anonim ***** válasza:

Rekviemben az uccsó fél óra ami üt... ez tény... de az akkorát, hogy 3 nap depresszió lesz urrá rajtad. :) Szerintem jó film, csak nem is tudom hogy mondjam... Az életben van néhány dolog, amit át kell élned, hogy valamelyest megértsd a film mondani valóját. És itt most nem feltétlenül a drogozást értem. Sajnos már igen fiatalon láttam sok-sok mindent, amit mások egész életükben sem. Én máshogy látom a dolgokat sokszor. Talán koravén is vagyok emiatt. Lehet ha még a korai tinikoromban látom hasonló véleményem lenne róla. Nem tudom. Ilyen feltételezésekbe nem szeretek belemenni. Mert pont azt vallom, hogy az ingerek amik érnek bennünket, alakítják a személyiségünket. De most már nagyon eltértem a tárgytól... de még visszatérek rá.


Jaredet én mint zenész ismertem meg. Sokáig lövésem sem volt róla, hogy színész is (pedig láttam nem egy filmet, amiben benne volt). És itt térek vissza az előző monológhoz. Nálam a zenéje azért működik, mert valahol mindig párhuzamba állítható a múltammal, a jelenemmel a jövőmmel. Valahogy mindig tudok kapcsolódni hozzá. Ez az ami 8 éve magával ragadta a lelkemet, és azóta se ereszti.

Félre ne érts, nem vagyok elvakult rajongó. Pontosan látom őt a negatív oldalról is. Pl. az utolsó album egy rakás kaka. Ha egy 30STM albumot 20. hallgatásra tudok "jónak" mondani, akkor ott gáz van. Konkrétan a sikerért ő is eladta a lelkét (azt még nem sikerült lefightolnom magammal, hogy önként tette-e vagy nyomás hatására?... ez már tényleg a rajongói elvakultságomnak köszönhető). Az első 2 album ami őt tükrözi 100%-ig, a 3. albumot azért szeretem, mert együtt "életem" velük a készítés alatt és sok koncerten voltam utána. Más érzelmi síkon tudok vele azonosulni. A negyedik viszont.... hát az poposított kaka. Zeneileg, szövegileg is. Önmaguk árnyéka.

Színész kvalitását illetően. Miatta néztem meg nagyon sok filmjét.... azokat amiket korábban egyébként is már láttam, nyilván nem miatta. Voltak közte jók (amiket felsoroltam korábban pl.), és olyanok is, amik jujjjjjjjjj, hát inkább maradtak volna megvalósítatlan álmok a készítőknek. Azokban kb. az ő feltűnése a felüdülés. És vannak amik nyilván jók, de nem miatta :D

A Dallas Buyers Club tényleg azért jó példa, mert láttam készítés közben is. Mármint nem színészkedni. De az a 4 órás élő közvetítés, amit láttam, és őt láttam, abszolút nagy hatással volt rám. Mármint látni őt, mint zenész, de abszolút még a szerepe hatása alatt van. És próbálta a nézőket szórakoztatni, még akkoris, amikor a hangja elment, mert a drasztikus fogyástól a hangja is megváltozott. Lehengerlő őt látni. Ő az az ember, aki mindent megtesz egy szerepért. És Heath-nek is valahol ez volt a veszete, talán túl mélyen élte bele magát.

Amúgy pont a Hollywood Hírügynökség kritikájában volt a Dallas Buyers Clubbról, hogy Jared jó volt, hozta amit kellett, de lehetett volna szélsőségesebben is bemutatni a karakterét, mert Texasban egy transzszexuális férfinak a 80-as években valsz több atrocitása volt az emberekkel, mint amit bemutatott a film. Igaz... viszont a forgatókönyvet nem a színészek írták. Ők azt játszák el, ami benne van. Ha nem írták bele, nyilván nem tudja eljátszani. De ott abszolút a maximumot hozta. Ahol kellett hozta a poént, ahol kellett a drámát. Tökéletes egyensúllyal és abszolút nem érezted soknak. És azt a múvit csak eredeti nyelven szabad megnézni. Sajnos a szinkron nem hozta vissza a karaktert. Mondjuk Matthew McConaughey karakterét sem, de neki csak bunkó déli akcentusa volt XD


Én még egyszer azt tudom mondani, hogy meg fogja találni magát a szerepben. Hidd el, dolgozik rajta. De pont ez az, hogy már elképzeled a karaktert. Egyébként sem lehet őket összehasonlítani. Jack Nicholson egy vidámabb karakterű Joker volt, a maga pszichopata beütésével. Heath viszont egyértelműen egy sötétebb karakternek mutatta be Jokert (ahogy pl. én sosem gondoltam rá). Lehet, hogy Jared most egy másik oldalát mutatja be. Eléggé munkamániás, úgyhogy tuti belead mindent.


:) Egy kis kép:

[link]

2014. dec. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%

Jared Leto egyáltalán nem egy rossz színész, semmivel se rosszabb mint Heath volt, sőt... Amiben Jared Leto a színészek nagy része felett áll az az, hogy különösen jó ízléssel vállal el szerepet, így a neve nagyon sok esetben garancia a minőségre.


Sokan arról beszélnek, köztük te is, hogy kedvencük Heath és a világ legjobb színésze volt. Ugyanmár. Ha nincs a Joker szerep, és nem hal meg a forgatás alatt, akkor mai napig nem tudnátok, hogy ki ő. Csak sajnos az emberek nagyon szeretnek tisztelegni, együtt érezni és piedesztálra emelgetni a "hősi halottjukat".


És ne érts félre, semmi bajom vele, csak a hype-al van gond, amit a halála óta hallgatok úgy, hogy előtte senkitől nem hallottam a nevét, mint klasszis színésznek.

2014. dec. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Válasz a 4.-re:

Igazából sosem tudtam Jareddel azonosulni én is próbáltam meghallgatni őket meg szeretni,de már a videóklippjeik is úgy tűnten,hogy "jesszusom mi ez a szar már"? :S Persze tiszteletben tartom a te véleményed is,de nem tudom számomra nincs egy olyan karakteres jellem egy olyan tipikus arca, egy kisfiúnak látom. Persze olvastam sok helyen,hogy elég jó színésznek tartják meg minden,de nekem nem jön át és ennélfogva már eleve úgy állok hozzá ehhez az új filmhez is,hogy nem lesz jó Joker és ugyanakkor az is bennem van,hogy mi van ha azt fogom látni,hogy mondjuk Heath-et vagy Nicholson-t akarja utánozni ha nem is akarattal. Egyébként ez a kép amit linkeltél róla mégjobban lelombozott :(

2014. dec. 22. 12:26
 7/16 A kérdező kommentje:

Válasz az 5.-re:

Most őszintén bevallom,hogy én is évekig úgy néztem Heath filmjeit,hogy nem tudtam,hogy ő szerepel bennük sőt legelőször a Batman filmben sem tudtam,hogy Ő szerepel,mert Joseph-Gordon Levittal kevertem,akit ugye hasonmásaként emlegetnek... fogalmam sincs,hogy mi lett volna,ha nem hal meg,hogy akkor lett volna e oscar vagy akkor is a világ legjobb színészének mondanák e,de amióta megtudtam,hogy meghalt rengeteget olvastam róla és valóban a legtehetségesebb színészek között tartották számon már akkor is mikor még élt és rengeteg díjra jelölték meg kapott is... szóval szerintem az,hogy amióta meghalt és azóta megy a hype csak félig igaz,mert igazából pont akkor halt meg amikor úgy igazán beindult volna a karriere, egyébként pedig nem volt egy zűrös fazon a magénéletben szóval a bulvárból,azért nem lehetett róla annyira hallani, csak azok ismerhették igazán akik a munkásságát nyomon követték, nem is nagyon szeretett a sajtóban nyilatkozni... sajnos szerintem sokan azt hiszik,hogy csak azok számítanak híresnek meg tehetségesnek, akikkel állandóan tele van a címlap

2014. dec. 22. 12:31
 8/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

Na hát pont itt bújt ki a szög a zsákból. Nem tiszteled a véleményem, mert épp lehúztad Jaredet az előző kommentedben. Nem tudom mit vártál igazából a kérdésed feltételkor? Hogy mindenki neked adjon igazat? Sajnos nem fog. Tény hogy Heath jó volt Jokernek, de sajnos meghalt. Kár érte, tényleg jó színész volt, és tutibiztos hogy maradtak benne még nagyon jó szerepek. De ezt már nem fogjuk megtudni. Sajnos az ő személyisége nem tudta elviselni, amit az ilyen szerepek megkövetelnek a színésztől. Valljuk be azért a többi alakításában ennyire mély átalakulások nem voltak (bocsi, ha tévedek, Heath filmográfiájában azért hiányos vagyok). Valaki halála miatt pedig - úgy gondolom - nem lehet elvenni valaki mástól a lehetőséget, hogy eljátssza ugyanazt a karaktert. Ennyi erővel semmiből sem lehetne remaike-et készíteni.

Az az érzésem, hogy nem vagy elég nyitott ezekre a dolgokra. Ne úgy tekints rá, hogy Jared Leto játssza el, hanem hogy most egy más Jokert fogsz látni, akit valaki eljátszik. Ne feltétlenül színészhez kösd. Mint ahogy fentebb is írtam, nem bírom az új Batman filmeket, és bevallom őszintén a Sötét lovagot csak Heath miatt néztem, meg.


#5

Hát persze, hogy jó érzékkel válogat. Mert már megteheti. Azért valljuk be 20 éve azért ő is még minden szart elvállalt, epizódszerepeket. Volt olyan alkotás, amiben kb. csak azért volt, mert producer volt az adott alkotásban és haveri alapon őt is bevették pár jelenetbe. Szeretem imádom őt a filmekben... amik jók. Őszintén szólva őt Hollywoodban is kb. a Nagy Sándor óta tartják számon igazi karakterszínészként. Persze a Rekviem egy meghatározó filmje, ott ismerték meg a nevét, de valahol 2004-ben lett valaki a filmiparban. Azért az interjúkban is a nagyobb filmjeit emlegetik... senki nem beszél a Highway-ről, pedig abban Jake Gyllenhaallal játszik, aki szintén naggyá lett azóta. És miért? Mert az egy gagyi roadmovie. Lehet rajta itt-ott röhögni, de nem nagy szám.


Én minden esetre kíváncsi vagyok, mit hoz ki a filmből Jared :)

2014. dec. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
8.: Nem vártam,hogy mindenki nekem adjon igazat sőt örülök,hogy leírjátok a véleményeiteket... talán valóban egy kicsit elfogult vagyok Heath-el szemben,de egyébként sem szerettem sosem a remakeket sőt az olyan filmsorozatokat sem ahol az első részben ez a színész játszotta a karaktert a másik filmben pedig egy másik színész játszotta ugyanazt a karaktert... Igen tény egyébként,hogy Heath-nek ez volt a legkomolyabb szerepe, mármint olyan értelemben,hogy ebbe kellett magát a legjobban beleélnie és elvonatkozatatni saját magától... és mint láttuk nem lett jó vége... talán ezért is furcsálom,hogy valaki megint hozzányúlt ehhez a szerephez, persze kevés az esély rá,de mivan ha Jared is így jár? ...
2014. dec. 22. 14:23
 10/16 anonim ***** válasza:

Ez nagyon nem igaz, hogy azért válogat jó ízléssel, mert megteheti. Csak nézz körül Hollywoodban, a legnagyobb nevek, mint például De Niro évi 4-5 szemét filmet forgat, nem mellesleg 10 éve mindig ugyanazt az embert játssza, attól függetlenül, hogy mi lenne a szerep. Vagy Pacino, aki Adam Sandler talán legaljasabb filmjében vállalt el egy borzalmas szerepet. A nevük már nagyon nem garancia a minőségre. És ez csak a jéghegy csúcsa.


Ezzel szemben Leto-nál azt látom, hogy törekszik csak és kizárólag minőségi filmekben játszani, persze meg esik, hogy mellé nyúl, de ki nem.

2014. dec. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!