Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Trónok harca SPOILER?

Trónok harca SPOILER?

Figyelt kérdés
Cersei Lannister mikor szívja már meg? Vágja a pofákat, betegesen utálja Tyriont, pedig semmit nem ártott neki. Sőt Tyrionra az egész Lannister bandának büszkének kéne lennie, szerintem. De Cersei minek van ott? Semmi hasznosat nem csinál.

2014. jún. 24. 22:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"pedig semmit nem ártott neki."


Ez nem teljesen igaz. Cersei betegesen fél Tyriontól. Ugye az anyjuk belehalt a szülésbe, amikor életet adott Tyrionnak. Cersei ekkor gyűlölte meg. Már többször hangoztatta is: "Megölte az anyámat."


Aztán amikor kislány volt, egy jósnő azt mondta neki, hogy a kistetsvére fogja megfojtani, miután véginézte a gyermekei halálát. Ezek után Cersei teljesen átváltott paranoidba és rettegett attól, hogy Tyrion még valakit el fog venni tőle.


Amikor pedig Joff meghalt a karjaiban, nem tudott másra gondolni, csak arra, hogy a jóslat beteljesül és Tyrion a bűnös. Ezért akarta a minél hamarabbi halálát.


Egyébként a következő évadban meg fogja szívni rendesen. De nem hal meg, viszont elképesztőt fog bukni és eléggé megszégyenül.


Az pedig nem igaz, hogy semmi hasznosat nem csinál. Az első évadban neki volt köszönhető, hogy Joff meg tudta tartani a koronát. És a második évadban is ő kezdte nyomatni a futótüzet.

És kb. a Királyvári sz*rkeverések nagy része is miatta van. :D

Ha nem lenne, sokkal egyhangúbb lenne az egész sztori. Pont ezért kedvelem. Cersei nélkül nincs igazi Trónok harca. :(

2014. jún. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk igaz már most a 4. évad elején szívott, az első gyermekét vesztette el. A másik, amit nem értek, hogy Jaime mi a fenét szeret benne. Egyébként Tyrion sokkal többet tett Királyvárért, mint Cersei, vagy Joff. Gondolok arra a harcra, mikor Cersei megvágatta valakivel Tyrion arcát. Akkor is Tyrionnak volt köszönhető, hogy Királyvár nem esett el.
2014. jún. 24. 22:32
 3/12 A kérdező kommentje:
Egyébként az, hogy az anyjuk belehalt Tyrion megszülésébe, azért ne Tyriont okolják már. Nem Tyrion ölte meg az anyjukat, ha mát kellett volna szülni, lehet abba is belehalt volna.
2014. jún. 24. 22:34
 4/12 anonim ***** válasza:

Jaime együtt nőtt fel vele. Nem mindig volt ilyen...vagyis részben. De...na, sokat változott, főleg Robert mellett, aki nem éppen volt mintaférj.

Talán Jaime még mindig a régi Cerseit szereti. Mindenesetre hamarosan ő is elkezdi majd meglátni az igazi Cerseit.

A könyvekben a szöktetős résznél Tyrion elmondta neki, hogy a nővére végig csalta, amíg ő nem volt Királyvárban. Jaime azt sem akarta elhinni először.


Azért Királyvár megóvásában a Tyrelleknek is nagy szerepük volt, na meg Tywin papának. xD

2014. jún. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"azért ne Tyriont okolják már."


Van ilyen. Tényleg nem épp racionális viselkedés, de akkor is előfordul. Cersei meg egy "kicsit" zizi, szóval nem egészen ép az elméje, mindig kell neki egy bűnbak.

+ Gondolom elég nagy hatással volt rá Tywin hozzáállása is.

De mindenki más szerette Tyriont. Jaime, a nagybácsik, a nagynéni. Mindenkivel jó volt a viszonya.

Néha még Cersei is megfeledkezett magáról. (második évadban volt is egy ilyen jelenet, amikor elkezdett sírni)

2014. jún. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Meg az is rátett egy lapáttal,h nem elég meghalt az anyjuk a szülésben, de mér törpe is lett Tyrion. Ha nem lett volna törpe, hanem egy "normális" ember, akk Tywin se feszült volna be ennyire. Akkor minden más lett volna.

És igen, azt én is hiányoltam,h a szöktetésnél Tyrion nem mondta el Jaimenek,h Cersei megcsalta Lancel Lannisterrel és az egyik Kettlebackkel is, mondjuk ők eddig bele se kerültek a sorozatba. És Jaime akkor gondolkodott el a dolgokon, és lemondott Cerseiről. Majd később, Cersei a bukásakor levélben kér segítséget Jaimetől, de Jaime csak elégeti a levelet, mintha meg se kapta volna :D


Na meg még azt hiányoltam nagyon a sorozatból,h Jaime nem mondta el Tyrionnak,h a felesége Tysha, tényleg szerette őt és nem szajha volt, csak Jaime és Tywin becsapták és megszégyenítették vele Tyriont (Jaime inkább csak Tywin parancsára), és erre Tyrion úgy vágott vissza a szöktetésnél,h azt hazudta ő ölte meg Joffreyt :D Aztán amit még hiányoltam az Tywin halálakor a "Lord Tywin Lannister végül mégsem aranyat szart" mondat :D

2014. jún. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Am sztem Jaime lesz az, aki majd beteljesíti a jóslatot és megöli Cerseit.
2014. jún. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Amennyire én tudom, nincs úgy leírva, hogy a "kistestvére" csak annyi, hogy a "kistestvér" öli meg.


Ebben az esetben szólhat Aryáról, akinek a listáján van, vagy Kisujjról, akinek lehet útjában lesz. De Jamie is egy eshetőség :) javíts ki ha tévedek :)

2014. jún. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

Hát annyi volt,h "valonqar", ami a valíriai nyelvben fiatalabb fiútestvért jelent: [link]


Én azt tudnám elképzelni, h Cersei a jóslathoz hűen elveszti a másik 2 gyerekét is, majd magába zuhan, és Jaime látva ezt szeretetből és megvetésből inkább végez vele.

2014. jún. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. jún. 25. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!