Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Pár dolgot megtudtok nekem...

Alter. kérdése:

Pár dolgot megtudtok nekem válaszolni Harry Potterből? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szóval pár dolog amit nem értek...

1.) 2. részben amikor megjönnek a kocsival és túlélik a fa támadását akkor az miért dobja ki őket a cuccaikkal együtt , és indul el a tiltott rengetegbe???

2.) Szintén a 2. részben amikor Hagrid kunyhójában vannak a köpeny alatt Dumbledore honnan tudja hogy ott vannak a köpeny alatt?

3.) 7. rész első részében az egyik Horcruxot folyton viselik felváltva de miért??? Miért nem teszik le egyszerűen valahova hogyha rossz hatással van mindig a viselőjére???



2014. jún. 1. 21:31
 1/7 anonim válasza:

1.) Ez nekem se teljesen egyértelmű, de szerintem önálló életet kezdett élni a kocsi.

2.) Dumbledore az egyik legnagyobb varázsló szerintem ,,átlát" az ilyen dolgokon.

3.) Azért viselik, mert néha a medál jeleket ad, hogy merre keressék a többi Horcruxot.

Remélem segíttetem.

2014. jún. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1.)A kocsi "öntudatra ébred". Önálló életet kezd el élni, nem engedelmeskedik senkinek. Szerintem Ronékra még haragszik is, amiért veszélybe sodorták.


2.)Dumbledore sok mindent tud, ami nem magyarázható. Szerintem látott vagy hallott valamit a helyiségben és olyan volt a szituáció ami Harryéket érdekelhette. Innen tudhatta.


3.)Nem akarják egyedül hagyni, nehogy valami rosszat tegyen vagy elvesszen. A 2. részben Denem naplója gyilkolni próbált, miért ne "sántikálhatna" valamiben a medál is?

2014. jún. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi jók a válaszok de közben eszembe jutott még 1-2.. :D



4.) Amikor Voldemort megöli Pitont mert azt hiszi ő a bodzapálca gazdája akkor miért csinálja ilyen "lassan"? Minden ellenséget egyszerűen a gyilkos átokkal öli meg Pitont viszont először földre küldi aztán megöleti a kígyóval lassan , de miért?

5.) Melfoy apja teszi bele a 2. részben a könyvet Ginny üstjébe.. De a 4. rész végén Voldemort leszidja hogy miért nem próbálta keresni őt meg ilyenek. Akkor hogyan jött ez a terve Luciusnak , és mit keresett nála egy Horcrux?

2014. jún. 1. 22:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Amit az első válaszoló írt a 2. és a 3. kérdésre, az hülyeség, mivel Harry köpenye egy halál ereklyéje, és írják róla a 7. könyvben, hogy tökéletesen működik. Viszont Dumbledore ért az okklumenciához(gondolatolvasás), szóval lehet, hogy hallotta a gondolataikat, vagy Hagridét, bár abban a részben még nem volt szó róla, hogy létezne ilyesmi. A 6. részben viszont megérezte a barlangban a mágia közelségét, szóval lehet, hogy érez ilyeneket. Az 1.-höz még annyit, hogy igen, azért lesz mérges az autó, mert túl sokat repültek vele, a 3.-hoz meg szerintem csak szimplán nem akarják elhagyni, rosszat pont úgy tehet, ha a nyakukban hordják, ahogy tett is, belelátott a fejükbe, elrontotta a hangulatukat, aztán meg Harryt meg is akarta fojtani.

A 4.-hez talán azért, mert Piton végülis a haverja volt, és nem szívesen ölte meg, csak ugye kellett neki a pálca, az 5.-re már nem nagyon emlékszem, de asszem van róla valami a könyvben, talán csak meg akart szabadulni tőle, vagynemtudom... azt tudom, hogy Malfoyék meg Bellatrix a legkedvesebb hívei voltak Voldemortnak, ezért mindkettőjükre rábízott egy horcruxot, Bellatrixé volt ugyebár a pohár a széfjében, aztán miután azt hitték, hogy Voldemort meghalt, Malfoyék letagadták az egészet, hogy ne kerüljenek börtönbe, Bellatrix pedig büszkén vállalta, ezért haragudott Malfoyékra Voldemort.

2014. jún. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3.) részletekben érkeztek a válaszok, most összerakom :) azért viselik a nyakukban, hogy még véletlen se tűnjön el, viszont mivel egy fekete mágiával erősen átitatott tárgy, elkezdi befolyásolni őket, ezért kell cserélgetniük, hogy senki nem hordja túl sokáig, mert felnagyítja a negatív gondolataikat is

4.) ez csak vélemény, de szerintem pont azért ölte meg lassan Pitont, mert benne csalódott a legnagyobbat, meg neki sikerült legjobban félrevezetnie, így minél tovább akarta kínozni

5.) Malfoy pedig csak szimplán meg akart szabadulni a naplótól, hiszen ő már Voldemort visszatérése után is csak kényszerűségből csatlakozik hozzá.

2014. jún. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem nem tudta, hogy Piton ellene van, vagy valahonnan kiderül? :O ha tudta volna, akkor szerintem jobban is meg tudta volna kínozni :D
2014. jún. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4.)Szerintem mivel csak kényszerűségből ölte meg Pitont nem akart saját kezűleg végezni vele.


5.)Maga Voldemort adta a naplót Luciusnak ,,megőrzésre", de úgy emlékszem, hogy elmondta neki mire képes a napló (azt nem, hogy egy horcrux). Lucius azt gondolta, hogy szívességet tesz V-nak, ha ő maga öli meg a fiút a napló segítségével. A Nagyúr haragjától pedig nem tartott, mert holtnak hitte. Azért Ginnynek adta a naplót, mert őt tartotta elég ostobának és naivnak ahhoz, hogy megbízzon a könyvben.

Voldemort azért szidja meg Luciust, mert míg sok híve büszkén vállalta az Azkabant, L. kibújt ezalól és bár szabad volt nem kutatott utána. Malfoyék az évek alatt elpártoltak Voldemorttól, csak félelemből tértek vissza hozzá.

2014. jún. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!