Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mért Hürrem lesz a valide?

Mért Hürrem lesz a valide?

Figyelt kérdés
mert én úgy tudom hogy a mostani meghal és Hürrem lesz helyette

2013. dec. 27. 21:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%

Igen, a mostani Valide tényleg meghal majd, de nem fog Hürrem a helyébe lépni. Mert hát ugye Hürrem akkor lenne Valide, ha valamelyik fia még élete során trónra kerülne, és idővel valóban az egyik gyermeke lesz az uralkodó (Szelim), de ezt már Hürrem nem éli meg, mert még Szulejmánnál is hamarabb hal meg, és ugye csak a szultán halála után lép trónra az utód. Szelim mellett Mihrimah lesz a Valide.:)

Kicsit zavaros lett, de remélem a lényeg kivehető: Hürrem nem lesz Valide, csak valami nagyobb hatalmú palotai személy.:)

2013. dec. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De akkor ki lesz? Törökül fent vannak a youtube-on a részek, és rengeteg új szereplő van.

Esetleg Szulejmán valamelyik nővére?

2013. dec. 28. 10:29
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja meg ha megnézed a 63. rész utolsó 3-4 percét törökül, ott egyértelműen látszik, hiába nem értek törökül.
2013. dec. 28. 10:45
 4/11 A kérdező kommentje:

Nézd meg találtam wikin azt írja hogy Hürrem volt a leghíresebb valide

"A válide szultán (válide szultána vagy válide) a szultán édesanyja. Iszlám tradíció szerint az „anya joga Isten joga”, így a válide a szultán után a legfontosabb személy volt a birodalomban. A gyengekezű vagy kiskorú szultánok mögött gyakran a válide állt, mint a hatalom gyakorlója. Emellett a hárem úrnője, legfőbb parancsolója volt. A leghíresebb válide Hürrem szultána, a nevető, I. Szulejmán felesége, II. Szelim anyja volt. Amennyiben a szultán édesanyja elhunyt, a válide pozícióját a szultán első felesége töltette be."


De én azt hittem hogy Mahidevran az első feleség..

2013. dec. 28. 10:50
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

De Hürrem semmikép sem lehet Valide..csak megkapja a Háremet.

"Valide=anyaszultán", tehát a szultán anyja. De Hürrem kb. 8 évvel hamarabb meghal, mint Szulejmán, szóval még utána is egy darabig Szulejmán fog uralkodni. Az ő halála után lesz egyik fia, Szelim a szultán, de mivel annak anyja, Hürrem már nem él, a leányuk, Mihrimah lesz a Valide.

2013. dec. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen az tudom hogy halála után lánya lesz a valide.De wikipédián egyértelműen kiderül hogy Hürrem valide volt és hogy beleszólt az államügyekbe.
2013. dec. 28. 17:18
 7/11 anonim ***** válasza:
42%
Akkor aki a wikipédiás cuccot írta, valamit benézett.:D Hürrem Szulejmán "sima" feleségeként is beleszólt már az államügyekbe, sőt...
2013. dec. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a sorozatok kategóriában van, gondolom az érdekel, ahogy a filmben történt. Ott Mahidevran először helyettesít a validét, miután az rosszul lesz, majd mikor magához tér, akkor is béna és néma marad. Miután pedig meghal, Mahidevran lesz a validé. Ez nem is tetszik Hürremnek, de Szulejmán mondja, hogy ez a hagyomány, ezért döntött így. (Ami mondjuk érdekes, mert már előtte elvette Hürremet, sőt azt is kijelentette, hogy Hürrem az első felesége, amitől a validét is majdnem megütötte a guta, szóval nem tudom, hogy akkor miért volt fontos, hogy Mahidevrán legyen a validé, na mindegy) Mahidevrán mindenkit Hürrem ellen akar fordítani, a háremben, folyton ajándékokat osztogat, szórja a pénzt, még a zsidóktól is kölcsönt vesz fel. Aztán mellé teszik Gülfemet, hogy figyeljen a pénzügyekre, és így elég kellemetlen helyzetbe kerül, Gülfem arra is rájön, hogy tartozik pénzzel a zsidónak, így közli Mahidevránnal, hogy mindent elmond a szultánnak. Viszont mikor megy a szultánhoz érdekes módon pont rátámad egy háremhölgy, hogy ne tudja elmondani. A szultán viszont tudomást szerez mindenről és úgy dönt, hogy elveszi a hárem irányítását Mahidevrántól, aki Ibrahim segítségét akarja kérni, de annak meg olyan saját bajai vannak, hogy azt mondja neki hagyja békén. Ezután pedig a szultán bejelenti, hogy Hürrem uralkodhat a hárem felett.
2014. jan. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ így már végre felfogtam, néztem én törökül de egy szót sem értettem...

Egyébként az is tudod, hogy hogy volt a történelemben?

2014. jan. 30. 18:06
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

Hogy miért ő lesz?!

Mert ő a Szulejmán kedvese, és a kedvence, befolyásolja!

Még is ki másnak adhatná át a Hárem vezetését?!

Ez szerintem teljesen egyértelmű! :)))

2014. márc. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!