Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Akik látták az OLDBOY-t! Mi a...

Akik látták az OLDBOY-t! Mi a véleményetek, hogy az amerikaiak feldolgozzák?

Figyelt kérdés
2013. máj. 28. 22:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az a véleményem, hogy te vagy egy celluloidhulladék.
2013. jún. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Lord Keri ***** válasza:

#10-es válaszolónak!


A japán horror és thriller műfajú filmek számomra egyszerűen nem félelmetesek sőt van olyan ami kifejezetten vontatott. Általában a (többnyire amerikai) remake-k lehet, hogy sekélyesebbek történetvezetés szempontjából, viszont szerintem sokkal hatásvadászóbbak, pergősebbek és félelmetesebbek. Erre értettem, hogy szeretem a remake-ket! :)


A hasonló műfajú japán és kínai filmek alatt természetesen a horror és thriller műfajt értettem.

Arra akartam utalni, hogy teljesen másfajta hangulata van egy koreai horrornak vagy thrillernek, mint mondjuk egy japánnak vagy egy amerikainak.

2013. jún. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Fölöslegesnek érzem a feldolgozást. Akkor lenne indokolt, ha az eredeti Oldboy vagy nagyon régi lenne, vagy minimális költségvetésből készült volna, rossz színészekkel és csak az alapötlet lett volna jó, de egyik sem indokolt. Az eredeti még csak 10 éves, a színészek jók és nem is kis költségvetésű.
2013. aug. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Várom, meg fogom nézni, bár tudom hogy rossz lesz, legalábbis az eredetihez képest. Amerikaiak egyszerűen nem tudnak olyan stílusú filmeket csinálni, mint az Oldboy. Nekik az a fontos, hogy minél nagyobb legyen a film jövedelme, ezért a nézőkre "tervezik" a filmeket. ( Tisztelet a kivételeknek)
2013. okt. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Nos én megnéztem az amerikait. Elgondolkodtató, voltak benne jó részek, azt vettem észre hgoy az egész film siet, nagyon gyorsan pörögtek az események, viszont nem másolták le teljes egészében a koreait. A vége nagyon tetszett, jól összehozták, ott már lehetett érezni némi fájdalmat és elborzadást. Összegezve nem volt rossz film, sok pozitívummal áldották meg, a harci jelenetek is jók voltak, a börtönévei is. Látszott a próbálkozás hogy kicsit durvábbra veszik a 15 év helyett 20 évnyi rabsággal, de szerintem a film így is gyenge a koreaihoz képest. De nem egy rossz film, nekem bejött.


Ahogy látom itt nem a rendezőkön múlik sokszor a jó film, földrészek válogatják a filmeket, a két nép sokban különbözik, életkörülményeiktől függ, helyrajztól, valahogy az ázsiai nép sokkal kreatívabb, ügyesebb és etikusabb, van bennük valami olyan ami a másikban nincs, jobban valóságosabban képesek kiadni a filmeket. Ki is merem mondani, ők valódi művészek, az amerikaiak között meg csak táncoslábú akcióhősök vannak akik segítség nélkül egy kávét se tudnak kifőzni.

2014. máj. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!