Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Akik látták az OLDBOY-t! Mi a...

Akik látták az OLDBOY-t! Mi a véleményetek, hogy az amerikaiak feldolgozzák?

Figyelt kérdés
2013. máj. 28. 22:41
1 2
 1/15 HalkHogen ***** válasza:
100%
Hogy tömör legyek: szégyelljék magukat!!!
2013. máj. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hiába a jó rendező, Hollywood-nak eddig szinte semmit nem sikerült normálisan remake-elni, az Oldboy-t viszont lehetetlen is. Gagyi, szar lesz.
2013. máj. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Remake annak kell, amiben vagy vannak hibák, vagy már idejét múlt. Az Oldboy az tökéletes, fölösleges. Viszont nem fog megbukni, ha elkészül. Akik látták az eredetit, azok utálni fogják, de mivel rengetegen nem látták, és egy amerikai filmet még szép, hogy megvesznek a mozik, legyen akár bármilyen szar, de egy értékes ázsiai filmet nem. Szóval majd megnézik egy csomóan, és azt fogják mondani, hogy húú, ez a film zseniális, tudnak ezek az amcsik. És továbbra is megmarad a szűkebb rétegnek az eredeti remekmű, a tömegek meg azt hiszik, hogy ez valami fantasztikus, egyedi, amerikai film. A Tégláról is egy csomóan nem tudják, hogy egy ázsiai film remake-je.


Itt az oldalon is mindig azt látom, hogy a Hívatlan vendéget írják egy kérdésben, miközben az eredetije, a koreai Két nővér sokkal jobb.

Szóval ugyanolyan fölösleges az Oldboy remake, mint a Két nővér remake.

2013. máj. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Egyébként, amikor hónapokkal ezelőtt megláttam, hogy lesz remake, hőzöngtem ám magamban én is. :)
2013. máj. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én ehhez már nem is tudok igazán mit szólni. Minden jó filmet elbarmolnak az idióta remakejeikkel és sokszor még látványban sem lesz több,mint az eredeti. Sőt,soha. Jó példák erre a Kör,Hívatlan vendég,Átok,stb. mindnek jobb az eredetije. Viszont az eredeti filmek készítői is elszégyellhetnék magukat,hogy ha már egyszer alkottak valami jót,eredetit,azt eladják. Persze mint tudjuk,bárkit meg lehet venni ebben a világban...


Én lehet,hogy belenézek majd,kíváncsiságból. De nem sok jót várok a filmtől.

2013. máj. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Az a véleményem, hogy az eredeti celluloidhulladék, így nem zavar a remake.
2013. máj. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne hulladék? Ez a film jócskán kimagaslik a filmművészet alkotásaiban. Lenyűgöző az egész Bosszú trilógia.
2013. máj. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Az a véleményem, hogy az eredeti celluloidhulladék, így nem zavar a remake."


Szerintem mindenkinek lehet véleménye. De gondolom a kedves 6. Hollywoodon nőtt fel,így nem is tud értékelni semmi olyat,ami nem onnan való.

2013. máj. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Lord Keri ***** válasza:
56%

Az Old boy-nak nagyon jó a sztorija várható volt, hogy feldolgozzák. Én mondjuk kifejezetten szeretem amikor japán filmeket feldolgoznak, mert sokkal emészthetőbb lesz a végeredmény mint az eredetik esetében. Pl: (Kör, Szem, stb...)


Ez viszont ugye egy Koreai film, meglepő módon számomra a koreai filmek sokkal jobban bejönnek mint a hasonló műfajú kínai vagy japán filmek.

Nagy kedvenc az "I Saw The Devil" vagy a "No Mercy".

2013. máj. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Én mondjuk kifejezetten szeretem amikor japán filmeket feldolgoznak, mert sokkal emészthetőbb lesz a végeredmény mint az eredetik esetében. Pl: (Kör, Szem, stb...) "


Egyik remake-je sem lett jobb,de ebből is látszik,hogy nem tudod átérezni ezeket a filmeket. Bár attól függ mit értesz "emészthető" alatt,mert az igaz,hogy túl sokat nem kell gondolkodni a remakeken :)


Egyébként "hasonló műfajú kínai vagy japán filmek" alatt mit értesz? Akció/thriller/dráma kategóriát? Szerintem a koreai akció/drámák egyediek,majdhogynem egy külön kategóriát alkothat(ná)nak. Így persze hogy hiába keresel máshonnan ugyanolyan jó filmeket ugyanolyan kategóriában. Ahogy nem fogsz találni jó nem-kínai kung-fu filmet és nem-japán szamurájfilmet sem.

2013. máj. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!