Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » 3 éve láttam egy horrorfilmet...

3 éve láttam egy horrorfilmet és még mindig félek. Veletek volt ilyen? Hogyan tettétek túl rajta magatokat?

Figyelt kérdés
7.-es koromban láttam a Túlvilág szülöttét, és még mindig nem múlt el a para... Félek a tükröktől, elmúlik közben hosszabb időkre, de ha valami eszembe juttatja, akkor megint hetekig- hónapokig félek, főleg az esti fürdésnél a nagy tükörnél. :( Veletek történt hasonló? Elmúlt a félelem? Néha már úgy érzem rettegek, és inkább reggel fürdök. Borzalmas. Segítsetek kérlek!

2012. aug. 8. 23:23
1 2
 1/12 anonim válasza:
gondold el azokat a félelmetes dolgokat,szörnyeket nevetséges cuccokban! Pl.:bohócruha vagy ami eszedbe jut. Szerintem menni fog :D
2012. aug. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ha nem múlik el akkor viszont lehet segítséget kéne kérned (ha komoly a dolog) egyébként 16 éves vagyok és én még mindig nem lógatom ki a lábam a takaróból nehogy leharapja valami...:D
2012. aug. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Háát, Joker szerint ez nem működik.

Egyzserű, ezek a dolgok nem léteznek.

Mondjuk nem véletlenül tezsik ki a korhatár jelzéseket, perszeb hogy nagy fiú voltál. Én se szoktam ezekre sokat adni, de a hoerrorokat sosme szerettem. Mind gagyi filmileg, nyálcsorgatónak meg minek nézzem.

Nézzél egy darabig cska kedves filmeket, mondjuk H2o, én pici pónim, szomszédok, farm ahol élünk. De olvashatsz is, ilyenkor jobban hazsnálod a fantáziádat, tehát erősebb az inger.

2012. aug. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget.

Igazából tábor volt, és hát nem igen volt választásom, mert akikkel egy szobában voltam mind nézték, hallottam is, és ha nem akartam közben akkor is ráláttam... De pont az a rész ragadt meg hogy a tükrökben mozog ez a valami, és azóta is félek. Gondolkoztam rajta, már hogy valami szakszerű segítséget kérek, de anyáék csak mosolyognak és mondják, hogy butus vagyok nem kéne elhinni az ilyeneket. De nem értik, hiába tudom hogy ez nem létezik, az agyam bekattan ha este egyedül vagyok a fürdőben.

2012. aug. 9. 10:45
 5/12 anonim ***** válasza:

Esetleg kérdezd meg ezt az Önismereti rovatban is, vagyis itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ker..


Itt sok kérdés van félelmekről, saját emberi természetünkről, amit sokszor nem értünk. S ha olvassák olyanok, akik jobban értenek a pszichológiához, emberi természethez, talán könnyebben segítenek, mint itt a filmes részen.

Mert szerintem ez inkább önismereti kérdés. Hogy miféle lelki tényezők állhatnak emögött...


De a legfontosabb, hogy nehogy úgy gondolj eztán magadra, mint valami beteg emberre. Tudatosítsd magadban, hogy egy igenis egészséges ember vagy. A félelmeink pedig, melyek sokszor ösztönösek, leküzdhetők...


Hajrá!;)

2012. aug. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
akk most 10 éves vagy? Nem nekem soha nemvolt ilyen mert van egykis eszem nemhilyába van ott 18 as karika!! Amúgy is színésznek készülök és tudom h forgatják és hogy csinálják az ilyen filmeket imádom a horrort!! DE azt tanácsolom próbáld meg kiverni a fejedből úgy hogy mikor arra gondolsz életed legviccesebb dolga jusson eszedbe hogy mi volt a legmulatságosabb élményed legalább egy hármnegyed évig bennmarad a félelem!! Próbáld meg a színésznek készűlő kolegáim nak bejött remélem segítettem de nem szivesen mert hét évesen horrort néztél megérdemled hogy félj!!!!!!!!!! De hátha segít a tanácsom és remélem legalább 16-éves korodig nem nézel horrort!!
2012. aug. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Elozo, eleg nagy paraszt vagy. Mi az, hogy megerdemli? Nem hiszem, hogy teged ebben a korban nem hajtott volna a kivancsisag, es letamadsz egy 10 eves gyereket, szegyellhetned magad, a kerdesre visszaterve, ez atmeneti, en 11 eves koromban megneztem gyerek fejjel egy horror filmet majd 16 evesen ugyanezt, maskepp reagaltam ra, nyugi, probalj valami masra gondolni mikor ez eszedbe jut, de ugyis elfog mulni.
2012. aug. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én az első horror filmemet 6 vagy 7 évesen láttam, most 20 vagyok. Nekem akkor a szüleim elmagyarázták, hogy ez nem valódi. Idáig nem ismertem ezt a filmet, de most megnéztem. Sztem próbálj meg több horror filmet nézni, de előtte interneten olvass utána, hogy mik a tipikus horror film elemei (pl.: egyedül egy sötét szobában az ember azt hiszi, hogy megmenekült,de hirtelen megjelenik mögötte a szellem) és ezután jókat fogsz nevetni, hogy a legtöbb horror mennyire sablonos. Most ismeretlenül is már előre tudtam, hogy mi fog következni.

Ha vannak barátaid, akkor hívd össze őket közös horror mozizásra. Eleinte nappal nézzétek, mert akkor nem annyira parás, de szépen lassan, fokozatosan el tudsz így jutni odáig, hogy ne félj az ilyen filmektől. Sőt egy idő után már meg is fogod unni. Sajnos én már régóta nem tudom élvezni a horrort ez miatt. Tűl sokat láttam.

Több ismerősömnek ajánlottam ezt a módszert és nekik bevált. :)

2012. aug. 10. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok! Az előttem levő két hozzászólónak, csak annyit, hogy nem olvasták el figyelmesen a kérdés leírását. Nem 7 évesen nézte meg ezt a filmet, hanem 7-es, tehát 7. osztályos korában, de ha tévedek, akkor légyszíves javíts ki kérdező.
2012. aug. 10. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Rám a horror filmek sosem voltak nagy hatással. Igazából ma készülnek olyanok, amik kicsit többet adnak a pszichológiára és egy egy jelenet megragad bennem, ha egyáltalán megnézem.

Én nagyon kicsi voltam amikor a kampókezet láttam és végig röhögtem, nem azért mert tetszett amit láttam, hanem mert zavarban voltam, hogy nekem talán félnem kéne, de nem félek tőle, mert nagyon jól tudtam, hogy ezek csak trükkök és ilyen nem létezik. (viszont mint minden kis gyereknek nekem is megvoltak a mumusaim, de azokat nem filmekből vettem) A kampókezet nem tudtam a mumasaim közé sorolni akárhányszor is láttam 10 éves korom előtt (úgyértem 1. rész 2. rész, többet és többször szerintem nem láttam belőle) A cápa miatt (meg kellett nézni nagy szám volt akkoriban) sok embernek lett cápa fóbiája úgy hogy nem is a tengerparton élt...


Én megértem hogy félsz. Ezért mondtam hogy próbálja kicsit átprogramozni a gondolataidat. Amit csak kedves filmekkel/könyvekkel tudsz megtenni. Ne picsuljál hogy félsz, érd el hogy a a gumi macikra gondolsz elalvás előtt és nem valami félelmetes dologra. ... Vagy amire akarsz. Az x akták nem alkalmas erre. Vedd elő gyerekkori rajfilm gyűjteményedet, vagy egy Lázár Ervin kötetet. ez utóbbi még értékes és érdekes olvasmány is, de ha eddig kihagytad jöhet a Lessie vagy Fekete Istvány könyvek. Vagy Rejtőt, nna ott lélegzet elállító kalandban részesülhetsz predátor nélkül is ;-)

De nagy a választék, ehhez már a te kreativitásod kell. Jules Verne, régen volt ugyan népszerű, de a minőségét megőrizte.

2012. aug. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!