Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miután a Titanic jéghegynek...

Miután a Titanic jéghegynek ütközött, lezárták a válaszfalakat és a kazánfűtők is feljöttek a fedélzetre, hogyan oldották meg az áramellátást?

Figyelt kérdés
Elvégre a kazánokat lezárták, már nem fűtötték így a generátoroknak is le kellet állniuk.

2012. ápr. 16. 17:43
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ez mind érdekes, de elkanyarodtunk a témától...
2012. ápr. 29. 13:21
 12/15 Titanic. válasza:
2012. júl. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Titanic. válasza:
Hideeeeeggg....
2012. júl. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
a filmben ugye hátramenetbe kapcsolnak, ami a valóságban állítólag nem így volt, mint kiderült, sokkal közelebb volt a jéghegy mikor észrevették, mint korábban gondolták, nem lett volna mód hátramenetbe kapcsolni. A filmben is láthatod, hogy nem egyszerű, de a valóságban még lassabban ment végbe ez a folyamat. Jó lenne tudni, miután egyszercsak abbahagyták a tüzelést, mennyi ideig működtek még a gőzgépek. Nemtudom, hogy a valóságban leállították-e szándékosan őket, vagy maguktól álltak le, mert ugyanúgy árasztotta el a gépházat a víz(nagyon gyorsan), mint a filmben. De a lényeg, hogy a generátorok hajtásához nyilván nagyságrendekkel kisebb teljesítmény szükséges, tehát amíg "el nem fogyott a nyomás", működhetett az áramellátás szerintem. Egyébként ha úgy lett volna, mint a filmben, hogy hátramenetben próbálnak balra kományozni, az szerintem rosszabb, mint ha nyélgázon előre. Mivel a kormánylapát a középső propeller után helyezkedett el közvetlen, ha hátramenetbe forog a propeller, akkor pont hogy a hajó farát húzza balra, ezáltal mivel a hajótest a tömegközéppontja körül fordul, az eleje meg jobbra tér ki. Persze mivel lendületben volt a hajó, így nyilván nem, viszont az irányváltoztatás így akkoris nehézkesebb volt. De amint írtam állítólag nem kapcsoltak hátramenetbe. Na ez se a témához tartozik jól elkalandoztam :)
2014. jan. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

De ha elöször a kazánokhoz tört be a víz akkor kihűltek a kazánok elég gyorsan vagy nem?


Tehát ha kihűltek hamar mert elöntötte a víz a gépházat akkor gőzt sem termeltek volna szerintem.

2023. márc. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!