Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért szeretik ennyire A...

Miért szeretik ennyire A hollót (1994)?

Figyelt kérdés
Ma megnéztem, mert állítólag nagy klasszikus film, de szerintem semmi olyan nem volt benne amitől klasszikus lenne. Egyszerű sztori, a film 90 %-ban tök sötét van és alig lehet látni valamit. Néha össze vissza történnek az események, nincsenek igazán kidolgozva a karakterek. Ki volt ez az Eric Draven ? Miért ölték meg? Hogyan tudott visszatérni a halál után? És még sok sok kérdés, amire alig adnak választ a filmben. Nem azt mondom, hogy rossz film volt mert élveztem, na de klasszikusnak semmiféleképp nem mondanám.
2011. szept. 3. 01:02
 1/6 anonim válasza:
88%
kössz a tippet, ezekután már nem nézem meg; DD
2011. szept. 3. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1. képregényfeldolgozás, vagyis sokak számára a sztori eleve ismert

2. a forgatás közben meghalt a főszereplő, és a halál jó reklám (a sztori szerint ugye lelövik.. és tényleg lelőtték)

2011. szept. 3. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Semmi érthetetlen nincs benne a karakterek az atmoszféra meg nagyon ott vannak.
2011. szept. 3. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A képi világa és a hangulata olyan erős, amivel viszonylag kevés amerikai szuperprodukció vetekedhet (itt persze nem költségességre gondolok).

És amellett, hogy elget tesz bizonyos akciófilmes elvárásoknak, vérbeli líraiság is van benne, és az egész film szívszorító.

2011. szept. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is tetszik ez a film, és még misztikusabbá teszi, hogy Brendon Lee valóban meghalt abban a jelenetben, mikor lelőtték. És állítólag máig nem tudják, hogy maradt golyó a tárban.

Egyébként ezzel a filmmel futott be igazán.

2011. szept. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én imádom...

Engem főleg a sötét világa fogott meg. Utálom a fantasy filmeket, nem igazán vagyok oda az akció filmekért sem, de ez a film fantasztikus.

Egyrészt a történet (a lány meggyilkolása, amiért egy jó ügyért harcol) még valós alap is lehet, van benne egy kis romantikus szál is, a főszereplő meg egy rock sztár. Végre egy hozzám közelebb álló világot is lehet filmen látni.

2012. febr. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!