Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért van az hogy az emberek...

Miért van az hogy az emberek szeretik az erőszakos filmeket, még ha van tartalmuk is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék veletek beszélni egy roppant összetett, bonyolúlt és sokmindent átívelő témáról. Szeretnék leszögezni először is pár dolgot:

1. Az alábbi felsorolt filmeket tisztelem és elismerem. Nem hiába híresek.

2. Nem szeretnék senkit sem megbántani.

3. Az én véleményem szubjektív, nem kell "tényként" kezelni, egyszerűen elmondom mit érzek és kész


Aki mindezek ellenére is támadni fog, le akar kezelni és gyűlölködő hangnemet üt meg velem, azzal nem tudok mit kezdeni, egészségére.


Sokak szerint ugye egy jó film az embert megrázza, s utána csak bámúl maga elé a nagyvilágba. Elgondolkodik sok dolgon, az egész életén, a világon, annak működésén. A drámát ezért találták ki, rohadtúl nem azért hogy szórakoztassa az embert, az ilyen filmek esetében az ember nem arra vágyik hogy mulasson, jól érezze magát. (Aki meg igen, az szerintem el van tévedve, vagy legalábbis rossz film csoportnál kopogtat, a vígjáték egyel odébb van.) Ellenkezőleg, a dráma célja hogy az ember depresszióba essen én szomorú legyen. (Van, akiket jobban meg tud viselni a dolog) A következő a véleményem: a dráma egy jó dolog, HA VAN tartalma, lényege.


A drámának rengeteg típusa van. Van szerelmi és akció dráma is, az egyikben azért leszünk bánatosak mert rengeteg embert ölnek meg céltalan (példáúl), a másikban pedig azért mert a szerelmespár kapcsolatával valami nincs rendben (példáúl) Egy dráma lehet szép is, (megható) de lehet mocskos is (pl megerőszakolnak egy lányt, brutálisan kivégeznek valakit stb)


A kérdésem a következő: ha a drámának célja hogy értéket közvetítsen, elgondolkodtasson, akkor miért van az hogy ehhez sok embernek az kell hogy a képernyőn ömlik a vér, pusztítják a másikat, gyilkolnak mindenkit? Ettől az ember több lesz??? Hogy látja a nyílvánvalót, hogy vannak olyan rétegek ebben a beteg világban, ahol nincs semmi erkölcs, csak a mocskos pénz és a vér? Ahol egymást verik péppé csakmert érdekek harca folyik? Nem elég, hogy már a Híradóbol is folyton ez megy szándékosan, mert ugye pozitív hírt ők direkt nem közölnek (tiszta dráma az egész) még "szórakozásból" is nézik, filmben? Nem volt már rohadtúl elég a háborúkból? A legtöbb embernek nem... Miért? Mert szerintem vágynak a másik pusztulására, arra hogy élvezkedjenek miképpen nyírnak ki sok embert a képernyőn. Puszta unaloműzésnek tartják az egészet, megnézik, örülnek hogy jól szórakoztak (látványos vérözön), aztán mennek aludni. Értékrendnek meg az ezt képviselő filmeket teszik be, mert elgondolkodtak tőle. Az elgondolkozással nincsen baj, hiszen ez hasznis dolog és jó is, a probléma számomra az hogy nekik ehhez egy "szórakoztató vérpocsoja" kell... Akik meg nem szeretnének elgondolni, csak élvezkedni mások szenvedésén, azoknak ott vannak az agyatlan akciófilmek és a horror.


Nem értem mi a francért van az hogy ha az ember elmegy moziba vagy bekapcsolja a filmet, akkor a felhozatal min. 70%-á az agresszióra épül (akár dráma, horror vagy akció, akár tartalmas) Szerintem EZ AZ elgondolkodtató, hogy mégis hogy a csudába jutott oda az emberiség hogy ezt teszi be fő értékrendnek. (Mert hogy szerintem rossz dolog az agresszió)


Nehezen tudom megérteni, hogy valakinek egyszerű, sablonos unaloműzés az hogy végignézi XY ember lemészárlását. És ha elégedett volt az eredménnyel, kellően megrázta, akár Oscarra is jelőlhetik...


Vegyük példának a Téglát. Remek film, remek színészi játékkal, tartalmas és nagyon megrázó. És mindamellett véres, gyilkolós, mészárlós, mocskos, szóval aki egy felszínes ember, az is remekül tud mulatni a dolgon. Ennek a filmnek LELKE van. Ez dicséretes. Amit nem értek, hogy mi a fenéért mulat más ezen??? Mi abban az érték hogy legyilkolnak emberket? Hogy péppé lövik a másikat, csakmert nézeteltérésük van? Valakinek ez kell. Tetszik neki a maffia módszerei és boldogan azonosúl velük. (Hát hajrá) Nem szeretem az ilyen drámákat...


Vannak sokkal kevésbé agresszív, mégis remek drámák mint példáúl: Titanic, Forest Gump, Zuhanás, A 200 éves ember stb... (Jóllehet nem szeretem ezeket a filmeket. Őszintén ez a véleményem. Megnéztem, de elég volt belőlük. De ez szubjektív és elismerem hogy remek alkotások) Ezek számomra a nagy filmek, mert nem nyúltak a gyengék módszeréhez: a gyilkoláshoz. Ezekben hatalmas erő van és lélekkel is rendelkeznek, s a szememben 5-ször többet érnek mint bármelyik véres dráma. (Bár én nem vagyok oda annyira a drámákért, de ha dráma, akkor mindenképpen ezek nálam az értékek)


Elmondtam a véleményem, s hogy mit gondolok. De ez szubjektív és aki másképpen gondolja, azt is tiszteletben kell tartani, miképpen én meg is teszem. Aki meg szeretne trágár módon támadni, szídalmazni, csak mert esetleg másképpen gondolom ezt mint ő, akkor tegye meg és lelje örömét benne...


2011. aug. 4. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs igazad, ill. tévedsz abban, hogy a dráma célja a depresszió, vagy a szomorúság lenne. Fontos leszögezni, hogy a dráma, mint irodalmi műfaj, több ezer éves, és kb. az irodalom hajnala óta létezik, elég csak pl. a híres görög drámákra gondolni.


Célszerű lenne elolvasnod ezt: [link]


Alighanem te a filmdrámákra gondolsz, azon belül is az amerikai kommerszfilmekre, amiket Hollywood ont magából a világ számára. Le kell azonban szögezni, hogy a film közel sem egyenlő az amerikai alkotásokkal, hiszen az USA-n kívül még majdnem 200 ország van a világon, melyek nagy részében szintén létezik filmgyártás, szóval ne szorítkozzunk a csak amerikai filmekre, mert akkor nem sok értelme van sem a beszélgetésnek, sem a vitának.


Nem csak a drámának, de kb. minden filmnek az a célja, hogy gondolatokat ébresszen, és valamiféle érzelmi azonosulást érjen el a nézővel, katarzist okozzon, és ez még a legócskább kommerszfilmre is igaz, hiszen még annak is lehet mondanivalója az ökörködésen, vagy robbantgatásokon kívül/mellett.


Az ember nem lesz több a vérontástól és az erőszaktól, hanem ettől lesz ember. Erőszakos, agresszív faj vagyunk, kár lenne ezt tagadni, viszont vagyunk már annyira civilizáltak és fejlettek, hogy a legtöbb ember elítélje az erőszak mindenféle formáját, ill. ellenérzést váltson ki belőle. Ugyanakkor már Arisztotelész is megmondta, hogy a tragédia "műélvezete" a lélek aberrációja, mikor az emberek kéjelegve gyönyörködnek mások szenvedésében és pusztulásában. A filmeken látott erőszak „civilizált” brutalitás, ill. az erőszak illúziója még mindig jobb, mintha minden háborodott állat a valóságban is kiélné a torz vágyait.


Amiket írtál, hogy híradók, és a többi, egy dologra vezethetők vissza: a profitra. Nem azért szólnak a híradók véres bűnügyekről, meg háborúkról, mert a szerkesztők mint beteg, erkölcstelen állatok, hanem elsősorban azért, mert ilyen világban élünk, ahol az ilyen dolgok valóban léteznek, nem tudomást venni róluk struccpolitika lenne.

Ugyanakkor a kereskedelmi tévék a minél magasabb nézőszámban érdekeltek, amit csak úgy lehet elérni, ha egyfelől alacsony színvonalú, nem sok agymunkát igénylő műsorokat gyártanak, másfelől meg egy mesterségesen gerjesztett és fenntartott ingerküszöböt ostromolnak. Az emberek - ahogy már írtam - szeretik nézni mások szenvedéseit, örülnek, hogy nem velük történnek az ilyenek, nem tudnak azonosulni a tévében látottakkal, így nem is lesz személyes az élmény, amit látnak. Innentől kezdve pedig nincs különbség egy híradó és egy akciófilm között, amiben nyilvánvalóan trükköket látni, és valójában senki nem hal meg.


Neked alapvetően nem is a drámával és a filmekkel, hanem a világgal van gondod. És tudod, mit? Igazad van, de sajnos nem tudsz ellene mit tenni, mert vagy te, és van a többi 6 milliárd ember, akik birkák szeretnének maradni, nem akarnak gondolkodni, jó nekik az, ami van.

Erőszakos, véres és kegyetlen világban élünk, ami ilyen volt már a civilizáció kezdete óta (olvasd el pl. a Quo Vadis-t, hogy milyen volt a római társadalom).

A mai világban mindez csak azért hangsúlyosabb, mert látni a tévében és a moziban, de ne hidd, hogy régen másképp volt. Az ember ilyen, ezért a világ is, amiben él.

2011. aug. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
azért van ez mert az emberek gonoszak és már annyira hisznek a tévének és már bármit megnéznek sőt nagyon szeretik nézni mert bedőlnek hogy ez nagyon jó!
2011. aug. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

*csak a kérdést olvastam, el a hozzáfűznivalót nem , így a válaszom is ahhoz tartozik ha nembaj*

Sok helyen már ilyen a való világ is, de vannak akik inkább beleélik magukat , hogy hú de vagány lenne ha ....

Szerintem.

2011. aug. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem tévedsz abban, miszerint az emberek gonoszak lennének. Nem azok, viszont műveletlenek, buták és tájékozatlanok, könnyen befolyásolhatóak, stb. Mindebben a médiának alapvető felelőssége van, és ennek az egyik eredménye az erőszakhoz, és az annak illúziójához való megváltozott hozzáállás is.
2011. aug. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezerszer jobb egy horror film, mint egy dráma. A horror-on lehet izgulni. Én pl.: A 80-as évek beli sátánista horrort szeretem. Nagyon jók. Engem nem érdekel sem a dráma, sem a romantikus film, se a vígjáték. Minek az?


A 80-as évek beli horor a legjobb!!! Éljen a horror. Örökké!!!!!

2011. aug. 17. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó: ipari tanulókhoz méltó színvonalú hozzászólásod rendkívüli műveletlenségről tanúskodik, ill. látszik, hogy nem értetted meg a felvetett kérdés témáját.


Nem az a kérdés, hogy kinek mi tetszik, hanem a filmes erőszak ábrázolása. Bár autisztikus rajongásod a sátánista horrorfilmekhez felvet pár érdekes kérdést, ebből az egyik, hogy vajon tudod-e egyáltalán, mi a sátánizmus (szerintem nem, ill. téves fogalmakat gondolsz annak).

Nem mellesleg a dráma, mint olyan a horrorban ugyanúgy benne van, mint akármelyik más irodalmi, vagy mozgóképes alkotásban, csak hát a te szinted nem az, hogy ezzel tisztában legyél.

2011. aug. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!