Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerinted van összefüggés a...

Szerinted van összefüggés a Star Wars-ból ismert Grievous Tábornok és a valós történelem diktátorai között?

Figyelt kérdés
Én úgy vélem, hogy a népszerű kitalált filmsorozat, a Star Wars sok vonást őriz a való világból. Például a Galaktikus Birodalom, mely a Római Birodalom-hoz köthető igen erősen. Úgy gondolom, hogy a kyborg tábornok, Grievous megannyi diktátor vonalait őrzi. Ugyebár ez a karakter rendkívül agresszív, hirtelen haragú, RASSZISTA (csupa nagybetűvel, szívből gyűlöli az ÖSSZES jedit), etikátlan, goromba, briliáns stratéga, emberileg nagyjából egy nagy nulla stb... És úgy érzem, megannyi valós történelmi diktátor vonalait őrzi, melyektől alig különbözik. Ti mit gondoltok erről?
2011. ápr. 11. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ő direkt lett így megcsinálva, és több ember keveréke.
2011. ápr. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Grievous tábornok nem lehet emberileg nulla, mivel ő nem ember volt, mielőtt kiborggá alakították volna. A faja az ún. kaleesh, eredeti neve Qymaen jai Sheelal.


A Birodalom pedig nem a Római birodalomra, hanem a náci Németországra hasonlít, ezt támasztja alá pl. a tisztek egyenruhája és viselkedése, ill. az egész hierarchikus felépítés is.


De természetesen itt nem érnek véget a párhuzamok a valósággal. A jedi és sith filozófiák a jó és rossz örök szembenállásán alapulnak, nagyon sok van a jediségben pl. a buddhizmusból, az Erő pedig a csí-nek nevezett energiamező SW-os megfelelője.


Grievous-nak éppen hogy nincsenek diktatórikus hajlamai, mivel ő katona, egy végrehajtó erő, de nem akar uralkodni. Az erőszakosságra való hajlam még nem jelent egyet a diktatórikussággal, ill. az, hogy gyűlöli a jediket, szintén nem azonos a rasszizmussal. A SW-ban a rasszizmus éppenséggel ott jelenik meg, és ez eléggé jól le is van írva a különféle regényekben (pl. az X-szárnyú sorozatban), hogy minden nem emberi fajt másodrendű polgárként kezel a Birodalom. Ha megnézed, a birodalmiak között nincsenek is az embereken kívül más fajok.

2011. ápr. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

0:10


Azt tudtam hogy abból a fajból származik, de gondoltam az egyszerűség kedvéért fogalmazok úgy hogy "emberileg egy nagy nulla". Azt is tudom, hogy régen bizony volt egy szerelme is, egy asszony az ő fajából, de sajnos meghalt. Annyira bánatos lett a tragédia miatt hogy elnevezte magát "Grievous"nak, ami angolul annyit tesz: szomorú. Ő lett az összetört szívű, megrendült katona. A robotizálásban pedig jelentősen benne volt a szeparatisták keze is, lévén hogy a Mártírt, a gépet amin utazott ők intézték el hogy felrobbanjon. Tudatát módosították, Dooku gróf sith varázslatok révén elérte hogy belé ivódjon a harag és a gyűlölet, valamint kyborgá alakításánál belepiszkáltak az agyába is, kiiktatva az érzelmeket, megemelni a düh központ erősségét. A rasszizmus úgy látom valóban a birodalmiaknál jelenik meg, tényleg nincsenek nem ember birodalmi tisztek, de ennek okát eddig nem tudtam. És azzal, hogy nem akar uralkodni, csupán katona akar lenni talán egyet tudok érteni Veled, melyet alátámaszthat a következő két idézet tőle:

"Ide figyeljetek jedik! Engem nem érdekel a politikátok! Nem érdekel a Köztársaság sem! Teszek rá! Én csak azért élek, hogy ti meghaljatok!!!"


"Nem Dooku céljait szolgálom ebben a háborúban! Én vagyok minden idők leghatalmasabb droid hadseregének parancsnoka! Mellyel elérhetem a jövőt... Egy olyan jövőt amiben nincsenek jedik!"


Én a diktátori vonásokat arra alapozom, hogy nem egyszer a droid katonáinál úgy érvényesül akarata hogy megfenyíti őket: pl. rommá üti az egyik droidot, kettévágja. Előfordult, hogy a droid az ő akaratával ellentétes dolgot kívánt, ezért Grievous kettévágta, majd megkérdezte a még élő droidoktól hogy van-e további ellenvetésük. A válasz természetesen az volt, hogy nincs... Egyébként Grievous Tábornok a kedvenc karakterem az SW-ből, szerintem nagyszerű karakter.

2011. ápr. 12. 16:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért, mert megfenyíti egy katonáját (szétver egy droidot), az nem egyenlő a diktatórikussággal :) Legfeljebb szadista, moráltól és erkölcstől mentes, és nincsenek gátlásai, nem kötik már azok az értékek, amiket az ún. normális ember természetesnek tart.

De a diktatórikus hajlam az mégis más. Az pl. mohó hatalomvággyal jár, mások elnyomásával, stb. Grievous-ról ez nem mondható el szerintem.

2011. ápr. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Birodalom soraiban vannak nem emberi tisztek, ott van pl. Thrawn admirális.
2017. jan. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Rómára inkább a galaktikus köztársaság hasonlít, aki gyűlöli a jediket az pedig nem rasszista hanem jedigyűlölő.

Ha rasszista lenne, az űrlény jediket nézné le max

2019. jún. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!