Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tanárok! Titeket zavarna ha...

Tanárok! Titeket zavarna ha az egyik új filmben egy magyar költőt, fekete színész játszana el? Pl. Petőfi Sándort, Szabó Lőrincet.

Figyelt kérdés
aug. 13. 14:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem valódi figura, de az angol mitológia ezer éves alakja. Sehol nem voltak még akkor feketék Angliában, amikor az a történet született.

Mondjuk nálunk a Csodaszarvas regéjében feketék kergetnék a szarvast. Szerintem minden magyar felhördülne.

aug. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én toleráns meg elfogadó ember vagyok, de ez nettó hülyeség. Nem azért, mert a feketék zavarnak, hanem mert nincs értelme és ráadásul történelemhamisítás.

Nálam az hogy elfogadjuk és egyenlőnek tekintjük a feketéket nem egyenlő azzal, hogy akkor most innentől mindenki fekete, vagy hogy mindenben feketéknek kell szerepelnie. Petőfi Sándor fehér férfi volt, történelmileg bizonyítottan (nyilván), így nem nagyon értem hogy ha van fehér színész, akkor miért játssza őt fekete, ami egyértelműen hiteltelen és felesleges, nem mellesleg szándékosan provokatív. Fekete színész játsszon fekete karaktert, vagy fikcionális szereplőt, ne olyat aki bizonyítottan fehér volt. És ugyanez természetesen fordítva is igaz (Obamát vagy Mandelát se játssza fehér színész, mert az pont ugyanennyire hamisítás és hülyeség), Erzsébet királynőt se játssza férfi, Liszt Ferencet se játssza kínai, és így tovább. Ha már van minden nemből, bőrszínből, etnikumból és életkorból rengeteg színész van ma a világon, akkor mindenki olyan valóban élő vagy élt embereket játsszon el, akiknek egyeznek a főbb tulajdonságai.

aug. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%
Inkább az zavar, hogy nem rangsoroljuk a világban megoldandó problémákat, hanem ilyen sokadrangú (a maga helyén fontos) kérdésekkel töltjük a drága időnket.
aug. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!