Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mitől lett ilyen nagy kultuszf...

Mitől lett ilyen nagy kultuszfilm idehaza a Csinibaba?

Figyelt kérdés

júl. 22. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Az lett? Mármint 1997 legjobb magyar filmjének volt titulálva anno, de hogy őszinte legyek én évekig nem is hallottam róla, amíg néhány napja el nem kezdtek itt kérdések érkezni róla. Magát a filmet nem láttam.
júl. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert egy korosztály számára nagyon sok minden van benne, ami visszaadja azt a korszakot. Én még középiskolás voltam, amikor ment. Nem igazán értettem, nem fogott meg. Szüleim és a náluk idősebb korosztályoknak viszont nagyon tetszett. Megnéztem felnőttként is, akkor már értettem, hogy miért tetszett nekik.

Azon kívül még érdekes volt a rendezés, a képi világ. Nem nagyon voltak akkor ilyen filmet. Azt hiszem, máshogy vették fel, aztán visszalassították, attól van ez a fura mozgás benne.

júl. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
A Csininbaba nem jó film.
júl. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pont ez az, hogy szerintem sem jó film. Állítólag vígjáték, ahhoz képest viszont szerintem unalmas, vontatott, lassan pörögnek az események.
júl. 22. 11:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

De írok mást: Egy-egy filmnek a kifordított változatát nem tudod igazán értékelni az eredeti ismerete nélkül.

A Csinibaba rengeteg olyan utalással van tele, amelyiket nem igazán ért, aki nem élt abban a korban. Csak egy példát ragadok ki. Amikor Gálvölgyi a lottószámokat ismerteti, az 56-ot nem meri bemondani. Az tiltott téma volt. Nem is létezett, de ha mégis, akkor hazaárulók csinálták az ellenforradalmat stb. A tömeges kivégzésekről, internálásokról csak a hozzátartozók tudtak.

júl. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ötödik eleje valahogy lemaradt. Ez volt az (rövidebben)

Hofinak volt egy poénja, amelyikben egy régi vallási vitára utal, de fociról volt szó tk. Ha nem tudod, mi volt az, nem érted.

júl. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%

Én bőven éltem az átkosban, és az 56 nem bemondása volt az egyetlen értelmes poén. Pedig Monty Pythontól a Macskajajig, Hofitól Bödőcsig, Nagy-Bandótól Sándor Györgyig, Leslie Nielsentől Woody Alenig, a Hahotától a Commodore Világig, Mikszáthtól Karinthyig, sőt akár Passuth Lászlóig egy csomó mindent viccesnek találok.


Na jó, Passuth Lászlóval csak vicceltem. Neki nem volt humora.

júl. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!