Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Összességében hogyan értékelné...

Összességében hogyan értékelnétek az Ahsoka sorozatot?

Figyelt kérdés

Most hogy vége, ti milyennek találtátok összességében? Mi tetszett benne, és mi nem tetszett? Melyik szereplő volt a kedvencetek, és kit nem kedveltetek?

Ha értékelni kéne egy 0 és 10 közti skálán, ahol a 0 a "nézhetetlenül rossz", a 10 pedig a "legjobb amit valaha láttam" vagy hasonló, akkor hány pontot adnátok neki?



2023. okt. 5. 14:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
A hetedik résznél tartok, nem vagyok elájulva.Az Andor 100x jobb volt !!!
2023. okt. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
8
2023. okt. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Többet is ki lehetett volna hozni belőle. A részek kb. a Rebels animációs sori szintjét hozták, ami szerintem egy élőszereplősnél kevés. 10/7
2023. okt. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Összességében én nagyon meg voltam elégedve vele. Izgalmasak, fordulatosak voltak a részek, vártam hétről-hétre. Viszont a színeszek nekem nem mindig hozták elég jól az animációs karaktereket, ezért 9/10, animációs formában akár 10/10 is lehetett volna.
2023. okt. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%

hűha, hát számomra talán 3-4pont, de én nem láttam az előzmény animációs sorozatot, lehet másoknak az több élményt ad a sorozatnak


Ahsoka karakter egy 0, semmi kifejezés nincs az arcán, egyszerűen semmi személyisége nincs, sőt maga a karakter nagyon sok részbe mellék szereplőként volt jelen, ahhoz képest hogy Ahsoka a sorozat neve, nagyon sokszor háttérbe vonult miközben Sabine vagy más épp átvette a játékidőt tőle


Sabine és Ezra okés volt számomra


Zöld csápos női karakter annyira volt jelent a sorozatban hogy a nevét se jegyeztem meg


A kardozás a sorozatban iszonyat gyenge volt, annyival több fantasy filmet sorozatot tudnék mondani amiben jobb koreográfia van kard harcban.


Az erő használata csalódás volt, spóroltak vajon a CGI-al? valahogy minden erő használat gyengének tűnt


Aztán ami nagy csalódás volt, hogy a lightsaber sebzés nem látható, pl utolsó részben SPOILER SPOILER - zombi katonák ellen küzdenek, erre nem tudják levágni a végtagjaikat? esetleg a fejét? hát igen látszik disney úr nem engedi a korhatár miatt...

2023. okt. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5
2023. okt. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%
Kár volt megcsinálni
2023. okt. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Gugu Gabor ***** válasza:
43%
Meh...
2023. okt. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Sabine jelenlegi helyzete, amit sikerült végre ,,elérnie'', az egyáltalán nem tetszett, egyébként okés volt a sorozat. A címszereplő és Baylan Skoll volt a kedvencem.
2023. okt. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%

Nekem tetszett. Tetszett, ahogy ábrázolják azt, hogy az Új Köztársaság mennyire nem tud szabadulni a Birodalom árnyaitól, hogy mindenhol vannak volt birodalmiak, akiket nem lehet megkerülni, ilyenek a valóságban is a "rendszerváltások". Számomra Ahsoka is hozta, amit vártam. Az elején egy kicsit bizonytalan, hisz azért csak nem lett befejezve a képzése annak idején, a negyedik epizódban le is győzi Baylan, majd az Anakinnal való találkozás és a képzés befejezése után megtáltosodik, és tényleg azzá a Jedivé válik (most hagyjuk, hogy Jedi vagy sem, bár szerintem Anakin utolsó leckéje után azzá vált az én értelmezésemben), amire predesztinálják a képességei, illetve megbékél magával, ami a karakterfejlődése szempontjából sem volt utolsó, bölcs lesz, ahogy egy idősödő Jedinek kell is lennie. Anakin megjelenése is tetszett, főleg az benne, hogy be lett mutatva a jó és a rossz oldala is, hisz Anakin a kettősségével teljes, na meg az, ahogy rávezette Ahsokát a leckéjével a helyes útra.


Baylan és Shin felbukkanása is szerintem nagyon jól sült el. Egy erős, de bukott Jedi mester és veszélyes tanítványa. Stevensont Isten nyugasztalja, elképesztő személyiséget adott a karakternek, nem irigylem az utódját, akinek majd el kell játszania Baylan Skoll szerepét, ha lesz folytatás. A célja roppant érdekes, hogy mi motiválja, még is mi a fene csalogatta a Perideára. Karaktere kellően erős, hiteles ellenfele volt Ahsokának a párbajaik során, érdekes volt, ahogy Ahsokának is bölcselkedett. Shin karakterfejlődése is megfigyelhető volt. Először egy agyatlan gyilkológépnek tűnt, ahogy aztán haladtunk a történetben elkezdték kibontani, kérdőjelek jelentek meg az arcában, ahogy Rixon is fogalmazott. Árnyalódott a karaktere, talán mégsem olyan gonosz, amelynek elsőre tűnt, de azt egyértelműen hibának és klisésnek éreztem volna, ha a végén beáll Ahsokáékhoz, ráér az még, vagy maradhat gonosz. Már vannak olyan teóriák, hogy ő lesz Phasma kapitány, ami mondjuk szerintem egy baromság lenne. Legyen inkább egy Ren-lovag a jövőben. Sabine-al érdekes magánháborújuk keletkezett, tökre hihetően hozta az ukrán csaj a frusztráltságot, ami az okozta, hogy a nála sokkal gyengébb Sabine mindig kicsúszik a kezei közül, amikor pedig megölhetné Baylan nem engedi neki, illetve a Lothalon nem tudja beadni a kegyelemdöfést, vagy a lefejezést, mert jön Ahsoka hajója. Bevallom kicsit tartottam tőle, hogy a Disney itt a woke-uralom hatása alatt leszbikus szerelmi szálat építene Sabine és Shin között, amolyan Luke-Mara pótlékként, de egyelőre nem látni rá jelet, ha lesz folytatás, viszont lehet rá esély, ami talán nem kellene. Bár nekem nincs bajom ezek ábrázolásával, de sok embernél kiverné a biztosítékot. Az igen domináns pillanat volt a végén, amikor megjelenik a banditák táboránál, és aktiválja a fénykardot, jelezve hogy igényt tartana a banda vezetésére, kellett is a kiegyenlítés az esetében miután Ahsoka elnáspángolta egy kicsit.


Ezra és Sabine kapcsolata a történetben nagy talány. Mert a Rebelsben már majdnem szerelem szövődött köztük, aztán most amikor Sabine rátalál annyira nagy érzelmek nem jelentek meg. Ezra ereje nem kopott, ami a harci jelenetekben meglátszott. Láthatóan nem vágta el magát az Erőtől, valószínűleg mélyült is a kapcsolata vele, csak hát a képzése igazából neki se ért véget, remélhetőleg a folytatásban adnak rá magyarázatot, vagy lezárják azzal, hogy esetleg Luke befejezi a kiképzését, hogy tényleg hiteles Jedi lovag legyen belőle. Az igen menő volt, ahogy megfogta Shin kardját az Erővel. Sokan nem értették, hogy amikor a banditák és a rohamosztagosok meg Shin megérkezik, miért nem vette el Sabine-től a kardot, pedig szerintem tök rendben volt, hisz 10 éve nem forgatott fegyvert a kezében, és ott akkor boldogult is fegyver nélkül. Viszont ami már nem, hogy a fináléban összerakott egy fénykardot, és 10 évnyi lemaradása ellenére is úgy forgatta, mint Ahsoka, az egy picit túl lett tolva.


Thrawn megjelenése libabőr abszolút, és megmutatta, hogy miért is ennyire nagy hadvezér ő. A Galaxis Napóleonja. Kíváncsi leszek, hogyan győzik majd le, ami várhatóan a 2026-2027 környékén érkező mandóverzumot is lezáró filmben fog eljönni. Tökéletesen Thrawnos volt, ahogy az erőforrásait használta. Nem köröztette, vadászta Ezrat, visszahívatta az embereit, amikor kellett, de nem azért, mert olyan humánus lenne, hanem a küldetés miatt. Az is jó volt, ahogy Morgant kihasználja, de eléggé érdekes, hogy a dathomiri boszik nem látnak át rajta, vagy elfogadják, hogy a szemében mindnyájuk feláldozható, mert ő Thrawn. Nem erőérzékeny karakterek közül Boba Fettel együtt a top, de valószínűleg Bobánál is egy komplexebb, élvezhetőbb karakter. Morgan nekem abszolút súlytalan volt, valahogy nem jött át, hogy ő kicsoda, micsoda, mit akar. Egyedül az, hogy irtó gonosz. Gonoszabb Thrawnál, Baylanéknél meg ezerszer az.


Viszont van, ami egyáltalán nem tetszett. Ez pedig Sabine sztorija. Nem értem, hogy miért kellett belőle Jedit faragni, szerintem pont, hogy elvesz a karakterből, mert eddig az Erő nélkül is egy abszolút op karakter, egyszerűen nincs szüksége az Erőre, mert egy kib@szott mandalóri harcos. Meg nekem úgy en bloc az se tetszik, hogy ezek szerint bárki lehet Jedi vagy Sith, pedig ennek amolyan privilégiumnak kellene lennie, elveszi az értékét annak, ha valaki Jedi, ha mindenki az lehet. A való életben se lehet mindenki énekes, mert kell hozzá a tehetség.


Héra elég jól hozza a tapasztalt és lázadó tábornokot. A kerítő szerepe Ahsoka és Sabine között viszont szerintem felesleges volt, vagy nem kellett volna ennyire tolni. Én értem, hogy barátok és testvérként szereti egymást a három nő, de már olyan anyásnak tűnt Héra ezzel a mindenáron békítő szereppel. Persze az anyaság nem állhat távol tőle, hisz van egy fia Kanantól.


Én amúgy hiányoltam Zebet, de talán nem baj, hogy nem bukkant fel, bár elég badass lett volna, ha Héra csapatában feltűnik. Héra és Kanan fiát pedig feleslegesnek éreztem. Oké, hogy erőérzékeny, de céltalannak éreztem a jelenlétét. Annyiból volt fontos, hogy miatta találták meg Ahsokát. Bár máshogy is megtalálhatták volna Ahsokát, ha a Jacent nem teszik bele a sorozatba. Amiatt meg persze szükség volt így már rá...


Én adok a sorozatnak egy 7,5/10-et. Nem tökéletes, de élvezhető.

2023. okt. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!