Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Korra legendájából minden...

A Korra legendájából minden szempontot figyelembe véve, összességében melyik főgonosz a jobb? Amon vagy Zaheer?

Figyelt kérdés
Indoklás nem szükséges, de aki szeretné, nyugodtan fejtse ki írásban!

2021. dec. 7. 23:14
A kérdező szavazást indított:
Amon
Zaheer
Más valaki a sorozatból.
9 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Amon addig volt jó gonosz, amíg fel nem fedték a múltját. Teljesen elrontotta a karakterét, hogy valójában vízidomár. Amon mint egy ideológia megtestesülése működött, de azzal, hogy kibontották a múltját, ez elveszett. Épp ezért őt elvesztegetett lehetőségnek tartom. Ha viszont mindenképp fel akarták fedni a múltját, sokkal több értelme lett volna, ha Ty Lee-hez hasonlóan blokkolni tudja a chi-t és így tudja elvenni mások képességét. Indokolatlanul nagy erőt kapott a véridomítás ilyen szintű használatával.


Zaheer szerintem csak azért pozitívan sokak emlékezetében, mert voltak meglepő és klassz megmozdulásai, valamint érdekes volt egy légidomárt negatív szerepben látni. Ettől eltekintve viszont teljesen érdektelen volt az anarchia vágya, hiszen az anarchia mindig csak egy még erősebb hatalom megszületését teszi lehetővé. A sok beszéd ellenére nem volt egy komplex karakter.


Egyértelműen Kuvira volt a legjobb (és szerintem egyetlen jó) antagonista, mert volt egy értelmes célja, ami egyenesen következett az előző történésekből és fenyegető jelentőség volt.

2021. dec. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem Amon a kedvenc gonoszom ever. A szándékai érthetőek, és könnyű szimpatizálni a céljaival. Az általános egyenlőség erre a világra is ráférne.
júl. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!