Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Sztetek sem olyan durva a...

Sztetek sem olyan durva a squid game?

Figyelt kérdés

Barátom mondta hogy nézzem mert a fűrészt szeretem és hogy ez hasonló szerintem annyira nem üt mert kevésbé vannak benne durva kínzás meg annyira nem is véres mint mondják de nagyon izgalms az tény.


Most olvastam rola csomót és mindenki azt mondja hogy ez kapitalizmus kritika de ezt h kell érteni vag mért ezt irják. mer elég durva kiritika sok vér van benne de azért annyira nem erős.


2022. júl. 30. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

A játékosok (a "nép") a saját életüket is kockáztatják azért hogy valamilyen bevételük legyen, mert olyan társadalmi/gazdasági/szociális helyzetbe kerültek, hogy más módon nem képesek boldogulni és megoldani a krízishelyzetüket. Pl. felveszed a hitelt és nem tudod fizetni, tartozol valakinek és/vagy nincs munkád vagy nem fizet eléggé ahhoz hogy megélj belőle. Ez a rendszer kritikája, hogy nagyon drasztikus megoldásokhoz kell folyamodnod hogy túlélj, és a groteszk része az, hogy a túlélés érdekében végül meghalnak a játékosok, hiszen csak 1 nyertes lesz a végén.

Mellette ott van a társadalom hierarchiája a különböző fokozatú játékosszervező tisztek és irányítók, feladat végrehajtók között (közigazgatási rendszer, karhatalom) és végül a piramis legtetején a hipergazdag elit ("háttérhatalom" összeesküvés, vagy a politikai elit, akik a döntéseket hozzák, vagy kapcsolatrendszer az 1%-kal, vagy maga a társadalmi aránytalanság az 1% képében), akik felülről nézik szórakozásból a nagy lakoma közben ahogy a nép egymást öli.


Ezek szerint semmi nem jött át ebből, csak hogy emberek játszanak.

2022. júl. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nemtudom én nem játcanék ilyet mert nekem van pénzem meg nem értem mért zavar mást h valakinek több pénze van mert jobban dolgozik és szorgalmasabb és persze van szegényember de sok gazdag vlt aki régen szegény volt szintén de ki tudtak jönni belőle mert szorgalmasak voltak.


De amugy nem ez érdekel foleg hanem h mért van ekkora hype a sori körül közben nem is olyan véres meg durva mint mondják ,a fűrészt meg a motelt láttam azok pl sokkal durvábbak.

2022. júl. 30. 11:40
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem is egy szórakoztató játék, hogy az megy oda aki unatkozik. Hanem aki annyira szorult helyzetben van, hogy nem talál más kiutat és esélyes hogy ígyis-úgyis belehal a végén - ezért egy végső próbaként elmegy a játékra, hogy hátha nyer. A sorozatban bemutatják, hogy a többség döntése alapján véget ér az egész és hazamennek, de aztán valami 90% körüli számú játékos tér vissza, mert az életét nem képes önállóan megoldani, és rákényszerül hogy részt vegyen a "játékban".


Valószínűleg nem sok rálátásod van a világra, ha nem találkoztál még kétségbeesett emberekkel, akiknek komoly erőfeszítés a mindennapi életvitel is, és napról napra él. Most úgyis durva válság van, majd látni fogod.

2022. júl. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az az északkoreai csaj pl megértem h igaságtalannak érzi h ilyen rossz helyzetben van mert ilyen szép lányok nem szoktak adósságba lenni meg nélkülozni ő meg azért ment vissza. viszont sztem jobban tette volna ha valami modellnek megy v ilyesmi azzal nagyon sokat lehet keresni és SPOILER nem kellett volna meghalnia.


de az idegesitő volt h nem is mutatták hogyan hal meg a csaj csak h vérzik a nyaka mert beleszurtak a kést de enyi a jó horrorba meg van mutatva rendesen

2022. júl. 30. 12:01
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Ez nem horror sorozat (ha esetleg úgy kezdtél neki, hogy ez horror lesz), hanem túlélődráma. Egészen más műfajok, a horrornál a látványon van nagyobb hangsúly, a drámában pedig a mondanivalón.
2022. júl. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem te vagy a legélesebb kés a fiókban, fájt olvasni, amiket írtál...
2022. júl. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
86%
Az én válaszom az teljesen off lesz, nem is ez a lényeg, de egyébként miből gondolod, hogy akiknek több pénze van (egyszerűen kifejezve gazdagok) az egyenlő azzal hogy "szorgalmasak voltak"?
2022. aug. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!