Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Rocky (első része) mitől...

A Rocky (első része) mitől olyan jó, pláne klasszikus film?

Figyelt kérdés
Ne jöjjetek azzal hogy megható, kicsit nekem is az volt, de ennyi nem elég egy jó filmhez. Szerintem vicc hogy Oscart kapott a film (még a rendezésért is?! pedig teljesen átlagos volt), Stallone sem alakított olyat, hogy Oscar-jelölést érdemelt volna, a története is gyengécske, alig mutatják hogy Rocky hogyan gyakorol a meccsre, de ha már meccs, sajnos egyáltalán nem látványos az Apolloval való összecsapás. A filmzene legalább jó, de alig csendül fel. Efölött szerintem bőven eljárt az idő, lehet a régebbi generációk élvezik, de én már nem abba tartozom. Van jópár klasszikusnak tartott és magas IMDb-pontú film ami nem tetszik, de talán ez az a film, ahol a legkevésbé értem, miért vált klasszikussá. Olyan száraz szerintem ez a film, alig van benne dráma, látványilag is elavult. 16/F

2021. aug. 31. 20:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Oké, neked nem tetszett. És? Mit vársz. Megint ott tartunk, hogy ki lett írva egy kérdés, adtunk válaszokat, normálisan kifejtve és a "kedves" kérdező lesz@rja... Mit akarsz akkor mondd már meg?


Kérlek akkor sorolj fel 10-15 filmet, amit szeretsz. Fixen lesz benne olyan, amit én kevésbé szeretek vagy esetleg egyáltalán. Akkor mi fog változni? Semmi. Különbőzőek vagyunk. Miért nem tudod elfogadni? Nem beszélve arról, hogy 16 éves vagy. Konkrétan TOTÁL megfordult a filmes ízlésem azóta mióta 16 voltam.

Nem kell semmit magyaráznunk, pláne ha el sem fogadod a választ.

2021. aug. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Mondjuk kicsit összetettebb karakterek (főként Rockynak), több betekintés az edzéseibe, mert a film konkrétan alig mutatott valamit. Ilyen könnyű lenne a box? Kedvenc filmeim amúgy: Vissza a jövőbe (főleg 1,2), Terminátor 1-2, Keresztapa 1, Jó a rossz és a csúf, Forrest Gump, Remény rabjai, Star Wars V és III, Titanic, Mrs. Doubfire, Életrevalók ezek 10/10-esek. Továbbá a Marvel filmeket is szeretem (nem mindegyiket, de néhány nagyon jó), Joker, Django elszabadul, A vadászat, Die hard 3, Home alone 1-2, Ted vagy ha már Stallone, a Rambo. Ezek 9/10-esek.
2021. aug. 31. 23:04
 13/24 A kérdező kommentje:
De Jim Carrey filmjeit is bírom, meg még a Jöttünk láttunk visszamennénk 1-2-t.
2021. aug. 31. 23:07
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy fickó aki alázattal , hittel és kitartó kemény munkával, szó szerint az élre verekszi magát a nyomorból? Mi ez, ha nem eleve sikerre ítélt történet? Amerika amúgy is odavan az epikus harcokért, és Rocky-ban ez megvan.
2021. aug. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Na pont ezaz, túl amcsis, az a baj hogy nem tudtam átélni a felemelkedését mert alig mutatta a film. Dehát ilyenekért (is) osztogatják az Oscarokat.
2021. aug. 31. 23:27
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Alig mutatta? Erről szólt a film!
2021. szept. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Túl amcsis az, hogy valaki szegény, nem jóképű és szintén nem túl szép lánnyal próbál összejönni, majd a film végén nem nyeri meg a meccsét.


Ezt jól összeraltad. Az pedig rettentő unalmas lenne, ha ennél több edzést mutatnának. Akkor rakj be egy youtube videót, amin edzenek. Basszus a film bemutatja az edzést, de minek mutassa újra és újra? Ez már ránk, nézőkre van bízva, tudjuk, hogy felkészült és keményen edzett, nagyon száraz lett volna, ha ennél jobban belemegy.

2021. szept. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Na akkor szerinted megérdemelte a legjobb rendezést? Lehet jó egy film úgy is ha átlagos a rendezés, jelen esetben sem láttam semmi különleges megoldást.
2021. szept. 1. 10:42
 19/24 anonim ***** válasza:
34%

Figyelem! Sznobriadó!


Először is el kéne már végre felejteni az IMDb-t, tekintve, hogy cinephile körökben már jó ideje a Letterboxd a relevánsabb, ami felhasználói közösségének kétségkívül nagyobb a filmes műveltsége. Elég csak összehasonlítani a kettő oldal top 250-jét, míg az IMDb-n döntő többségben vannak a kommerszebb hollywoodi filmek, addig a Letterboxd sokkal kiegyensúlyozottabb és teljesebb képet ad a filmművészetről.


[link]


[link]


A Rocky kapcsán: ez egy nem feltétlenül kiemelkedően, de korrektül megrendezett, kedves és felemelő film. Persze egyértelműen nevetséges, hogy elhalászta az Oscart a minden tekintetben kreatívabb, bátrabb és fontosabb Taxisofőr elől (pont úgy mint ahogy később a középszerű Forrest Gump és a jóval maradandóbbnak bizonyuló Ponyvaregény esetében is történt), viszont egyet ne felejtsünk el: a művészetet nehezen lehet elválasztani az adott korszak politikai kontextusától, és bizonyos értelemben erre volt szükség Amerikában, mivel eléggé letargikus közhangulat uralkodott annak idején: a hippik feladták az elveiket és betagozódtak a többségi társadalomba, a Watergate-ügy kapcsán megrendült az emberek bizalma az államban, és hát ott van maga Vietnám is, amire mai napig történelmük szégyenfoltjaként emlékeznek az amerikaiak. Az akkoriban fénykorát élő Új Hollywood vagy amerikai új hullám fontosabb filmjei is sötét hangvételűek és cinikusak voltak, gondoljunk mondjuk Terrence Malick Sivár vidékére vagy a korábban már említett Taxisofőrre, de mondjuk Lucastól az American Graffiti is ha belegondolunk, egy melankolikusnak tekinthető darab, ami egy régi, tisztább korba tekint vissza a sötét jelen (hetvenes évek) helyett. A Rocky hangvételében és a pozitív végkimenetelében különbözött tőlük és alternatívát nyújtott az emberek számára.

2021. szept. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Morpheus, amit írsz eléggé ellentmondásos. Teljesebb képet ad az imdb-nél a Letterbox? Pont ellenkezőleg, hiszen azt csak nagyon nagyon szűk réteg használja és ezáltal lesz egy olyan érték a filmeken, ami torzít az összképen, míg imdb-n sokkal többen vannak, kevésbé hozzáértőek is és sokkal több különböző ember, pont ezért értékesebb 0,5-2 millió szavazat alapján elérni 8 feletti értéket. Ha csak is kizárólag (vagy túlnyomó többségben) nagy filmkedvelők/szakértők értékelnek egy filmet akkor az egy torz képet ad. Legfeljebb te jobban tudsz azonosulni azzal. Ez nagyon sok mindennel van így, nem csak az imdb-vel.

Nagyon nagy hülyeségnek tartom azt, hogy el kéne felejteni az imdb-t. Pláne, ha így is lenne, akkor nyilván átmennének máshova pl Lettrboxra az emberek és ugyanúgy kialakulna az a közösség.

Amit írsz tényleg pusztán csak sznobság.


Mi alapján mondod meg, hogy a Forrest Gump nem érdemelte meg a díjait? Én pl 10/10-et adtam a Ponyvaregényre is és erre is, de hogy őszinte legyek én is a Forrest Gumpnak adtam volna, ami szintén egy maradandó alkotás.


Ez egy felesleges vita, az emberek különbözőek és különbözően látunk dolgokat, ezt vagy elfogadja az ember vagy makacskodik és lehúzza a másikat és semmibe veszi az ő véleményét. Élősködők első helyen, illetve a 17. Helyen lévő Spiderman sem reális szerintem, de mindegy. Ez is csak egy vélemény.

2021. szept. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!