Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Rocky (első része) mitől...

A Rocky (első része) mitől olyan jó, pláne klasszikus film?

Figyelt kérdés
Ne jöjjetek azzal hogy megható, kicsit nekem is az volt, de ennyi nem elég egy jó filmhez. Szerintem vicc hogy Oscart kapott a film (még a rendezésért is?! pedig teljesen átlagos volt), Stallone sem alakított olyat, hogy Oscar-jelölést érdemelt volna, a története is gyengécske, alig mutatják hogy Rocky hogyan gyakorol a meccsre, de ha már meccs, sajnos egyáltalán nem látványos az Apolloval való összecsapás. A filmzene legalább jó, de alig csendül fel. Efölött szerintem bőven eljárt az idő, lehet a régebbi generációk élvezik, de én már nem abba tartozom. Van jópár klasszikusnak tartott és magas IMDb-pontú film ami nem tetszik, de talán ez az a film, ahol a legkevésbé értem, miért vált klasszikussá. Olyan száraz szerintem ez a film, alig van benne dráma, látványilag is elavult. 16/F

2021. aug. 31. 20:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

ITT: a sok évtizedes élettapasztalattal, széles látókörrel rendelkező filmesztéta-kritikus mind a 16 évével megmondja, miért szar egy 3 Oscar-os film.


Nem is merek hozzászólni, mert minden komment már csak rontani tudna ezen a kérdésen, annyira tökéletes.

2021. aug. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Az esztéta lecsap 3.


Főszerepben: a 16 éves "elemző"


Rendezte: Michael Bay

2021. aug. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Az Oscar-díj sokszor nem jelent semmit…
2021. aug. 31. 21:07
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Mert a legtöbb szempontból egy igazán jól összerakott film.

Nem egy klisés sportfilm, ahol az eleve a sport királya főhős számára csak motiváció kereséséről a sztori, aminek a végén persze mindenkit legyőz. A főszereplő egy átlagos figura, gyakorlatilag egy senki, aki a kemény edzésnek, a kitartásnak, stb köszönheti, amit elért. Így könnyű a karakterrel azonosulni. Ráadásul a meccset meg sem nyeri, ezzel azért mégis egy realisztikusabb hatást keltve, miközben dramaturgiailag olyan tökéletesen volt felépítve a film, hogy mégis egyfajta győzelemként, sikerként értékelheti a néző, amit Rocky elért. Mert egy béka hátsója alól előkapart kis senki megtette azt, amire senki nem számított. Egálként képes volt kitartani a világbajnok ellen.

Na meg persze alapvetően nem is egy szimpla sportfilm, dráma és szerelmi film is. Nehéz egyensújt teremteni többféle stílus között, de a Rockynak kiválóan sikerült. A történetnek több főbb szála is van, de egyik sincs se túltolva, se elhanyagolva.

Plusz Stallone maga elég hírhedtté vált a szörnyű filmjeivel, gagyi akcióvígjátékokkal, amik miatt rengetegen nem tartották sokra, mint színészt. Ehhez képest ebben a filmben elképesztően jól alakít. A mellékszereplők java feledhető, de különösebben fel sem tűnik, miközben Sylvester Stallone mesteri játéka elviszi a hátán a filmet.


Na meg azt is vedd hozzá, hogy manapság már igencsak a bőség zavarát éljük a filmek terén. De akkoriban jóval kisebb volt a választék, vagyis sokkal nagyobb figyelmet kapott és emiatt könnyebben klasszikussá válhatott egy-egy konkrét alkotás.

2021. aug. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 HalkHogen ***** válasza:
100%
Hmm, szerintem sem Oscar-díjas film semmilyen tekintetben, de az biztos, hogy egy nagyon szép történet egy ismeretlen, lesajnált, tengődő, tengő-lengő sportoló felemelkedéséről, s nagyon megkapóan vannak ábrázolva benne Rocky emberi kapcsolatai. Adriennel, Paulie-val, Mickey-vel. Egy olyan történet, amit megnézve szerintem a legtöbb ember szíve megdobban, hogy igen, akarattal, munkával, eltántoríthatatlansággal én is képes lehetek valami nagy dologra az életemben, mert azt tegyük hozzá, hogy Stallone a valós életben is megcsinálta azt, mint a filmben Rocky. Írt egy szép forgatókönyvet, és nagyon sokáig filmstúdióról filmstúdióra járt (sikertelenül), hogy adjanak neki lehetőséget a megfilmesítésére úgy, hogy ő van a főszerepben. És ebből nem engedett jottányit sem. Bízott benne ("tudta, csak nem sejtette" :D), hogy ő ezzel a forgatókönyvvel és filmmel megcsinálja a szerencséjét, és lesz belőle VALAKI. És ez így is történt. A film hatására, amiben a nép egyszerű gyermeke szupersztár lesz, gyakorlatilag ő is az lett Amerikában. Szerintem legtöbben érezzük, aki megnézik ezt a filmet, hogy milyen sok szív van benne.
2021. aug. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
De az Imdb 235. és Mafab 71. helyezés irreális. Az még oké hogy sokak szerint jó film, de nem kiemelkedő (ez is inkább mai szemmel értendő).
2021. aug. 31. 21:24
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

"De az Imdb 235. és Mafab 71. helyezés irreális. "

Miért? Pont azért áll ilyen helyen, mert a többségnek tetszik, attól még, hogy neked nem.

2021. aug. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

A 4-es válaszolóval egyetértek.


Ennek a filmnek lelke van, nem ez szimpla sportfilm. Íve van és baromi jó az az út, amit végigjár egy teljesen átlagos figura. Se nem jóképű, se nem gazdag, egyszerűen csak eltökélt és mindent megtesz a sikerért. A világ legegyszerűbb embere Rocky, aki szerethető és egy ilyen karakter tör csúcsra, persze nem azonnal, hiszen először (ami az első film sztorija) nem nyer. Már önmagában ez sem átlagos. Az egész tök jól egyben van. Nekem sincs a kedvenceim között, de nagyon szeretem, kifejezetten jó film, s mint ahogy írtam, ennek a filmnek lelke van.

2021. aug. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Szerintem aki jobban ért a filmekhez az semmiképp sem tartja zseniálisnak, nekem is viszonylag nagy elvárásaim vannak a filmekkel, nem elég hogy lelke legyen a filmnek.
2021. aug. 31. 21:37
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
#9 na akkor mesélj, mit változtatnál a filmen, hogy jobb legyen!
2021. aug. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!