Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Aki szereti a horrort, az...

Aki szereti a horrort, az miért szereti?

Figyelt kérdés
Én nem rajongok érte, mert ijedős vagyok, viszont vannak olyan barátaim akik szeretik. Mi jó benne?( ők csak azt mondják: hát csak egyszerűen jó)ezért érdekel: horrorfilmek szerelmesei! Mit szerettek a horrorban? Milyen a jó horror? Melyik a kedvencetek? Mitől jó?
2020. szept. 27. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Műfajától függ. A one by one stílus azért tetszik, mert egy kicsit olyan, mintha valamilyen játékot/versenyt néznék, izgalmas, kíváncsi vagyok ki lesz a következő vagy arra, hogy hogyan szállnak szembe a gyilkossal.

Aztán ott van az, amiben több a misztérium, ott egyértelműen a rejtély faktor vonz, hogy mi áll az egész mögött. Lényegében erre is egy játékként tekintek.

2020. szept. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szeretek ijedezni... kicsit furán hangzik, de szerintem mindenki így van vele, aki szereti a horrort. Kisgyerekkorodban is tök izgis volt, amikor bújócskáztál, és a hunyó épp feléd tartott, nem? Az is ijedtség/félelem, csak nem komoly, és szórakoztat. Ez gondolom legtöbbekben benne van, valamilyen szinten.

Egyébként azt olvastam, hogy a szervezet boldogsághormont termel ijedtség hatására, hogy "kordában tartsa", és mivel egy film nem jelent igazi veszélyt, ezért nézzük, és szeretjük. Szóval ez ilyen evolúciós dolog lehet....:D

2020. szept. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ennek a műfajnak is megvan az esztètikuma ,ezèrt innen már izlèsbeli kèrdès.

A hangulateremtès az atmoszfèra az intenzitás a zene egy olyan alkotást hoz lètre,ami beleèg az agyba.

Azok inkább csak vendègek a horror világában akik negrèmülni meg fèlni akarnak,ettöl a műfajtól várnak valami szèlsősèges èlmènyt,de a horrorrajongók ezt tinikorban kinövik.

A hangulat a lènyeg,hogy otthon èrezzem magam benne.

2020. szept. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Azok inkább csak vendègek a horror világában akik negrèmülni meg fèlni akarnak,ettöl a műfajtól várnak valami szèlsősèges èlmènyt"


Egy kicsit félreértettél, én nem a szélsőseges élményről, vagy valódi félelemről beszélek, hanem arról a "borzongásról" ami annak is az alapja, amit te írtál: a hangulat, és az hogy otthon erzed magad benne (azért, mert élvezed, és mert megfog). Azt letagadni, hogy az elemi érzelmek közül a félelem az, amit "triggerel" a horror kár letagadni. Persze nyilván nem arról van szó, hogy ez valódi formájában ki is alakul.

2020. szept. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
bocs, -1 letagadni...:'D
2020. szept. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!