Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért van az, hogy a filmek...

Miért van az, hogy a filmek első részét jobban szereti a közönség, mint azok folytatásait? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ritka, hogy egyes filmek folytatásai felülmúlják az előzőeket, ilyen pl. A Terminátor 2 vagy a Die Hard 3. Erre ma is sokan emlékeznek. Ugyanez a helyzet a retrós Csillagok háborújával is. Amikor új filmet adnak le és aki megnézi, úgy véli, hogy a régiek jobbak voltak.

Legutóbb olvastam, hogy a Tűzgyűrű 2-t alulértékelte a közönség, mert abban a robotok másképp mozogtak, harcoltak a szörnyekkel.



2020. máj. 26. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nincs egy általános érvényű törvényszerűség, ami itt érvényesülne. (Nem kérek lepontozást, de én gyerekként láttam anno a SW előzménytrilógiát, és bizony az jobban tetszett :))

Inkább arról lehet szó, hogy ha egy filmalkotás jól sikerül, az nagyon magasra teszi a mércét a folytatásnak. Gondold el, írsz mondjuk egy jó könyvet, és az egekig dicséri a kritika! Nem lesz utána nyomás rajtad, hogy legalább ugyanilyen szintű folytatást írj? Márpedig a nyomás (=a közönség magas elvárása) nem biztos, hogy jót tesz a folytatásnak.

2020. máj. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Meg persze az se mindegy, hogy ugyanazok az alkotók készítik-e a folytatást, mint akik az eredetit. Lásd pl. A holló és annak "folytatásai", vagy pl. A dolog eredeti és 2011-es része.
2020. máj. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert az elsőben ott az eredetiség. Minden más, olyannak tűnik mintha már láttad volna,hiányérzeted támad. Ezért kell a kreativitás, hogy a folytatásokban meg maradjon az eredetiség. Na ez nem sok filmnél valósul meg, de van ellenpélda is.
2020. máj. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!